Solidarność występuje z RDS. Kosiński: ,,RDS po nowelizacji to fasada dialogu'' - zdjęcie
22.10.20, 13:39fot. yt/tysol.pl

Solidarność występuje z RDS. Kosiński: ,,RDS po nowelizacji to fasada dialogu''

18

W trakcie zwołanej w dniu dzisiejszym konferencji prasowej przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda poinformował, że organizacja oraz jej współpracownicy podjęli decyzję o wystąpieniu z Rady Dialogu Społecznego.

Duda powiedział:

- My jako „Solidarność”, a także nasi współpracownicy, którzy wchodzą w skład RDS, podjęliśmy decyzję, że z dniem dzisiejszym składamy rezygnację z członkostwa w RDS

Dodał też:

- Nie będziemy firmować fasady Rady Dialogu. To jest niedopuszczalne, że premier ma możliwość odwoływania członka Rady, dlatego że ma taki kaprys  

Do wypowiedzi przewodniczącego „Solidarności” odniosła się wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, która na Twitterze napisała:

- Z atencją wsłuchuję się w słowa przewodniczącego Piotra Dudy. Panie przewodniczący, to nie czas na podział, wyjścia, czy podważanie decyzji. To czas na wspólnotę, solidarność i dialog. Apeluję o powrót do stołu obrad. Wspólnie walczymy i wygramy z pandemią

Z kolei wypowiedź wiceminister skomentował publicysta Tygodnika „Solidarność” i portalu Tysol.pl Mateusz Kosiński, który napisał:

- I 700-tysięczna „Solidarność” istnieje właśnie po to, żeby podważać decyzje również rządzących, jeśli są one szkodliwe. Nieco samokrytyki na przyszłość

Podkreślił także:

- Dialog polega na tym, że strony rozmawiają na równych zasadach. RDS po nowelizacji to fasada dialogu

mp/tysol.pl/twitter

Komentarze (18):

NN2020.10.23 20:15
a Niech sobie występuje. Nikt nie będzie płakał po tych zakapiorach i prostakach. Pycha tym ludziom zalewa oczy. Rządzić by chcieli i za nic nie odpowiadać.
Alojzy Cedzidło2020.10.22 20:24
Niema to jak być politykiem . Albo udawać polityka . Nasz " tysol " , czy jak mu tam ,puścił " komentarzyk" , bo to przecież nie informacja Jak się jest politykiem albo prawie politykiem , to już się wie wszystko . A ja nie polityk , nie "udawacz " , taki zwykły obywatel złakniony wiedzy , nie doczytał się w artykule szczegółów , faktów tego sporu .Co też w tym dialogu jest takie sporne ,że dogadać się nie są w stanie. O co tam chodzi ? O futra rolników , o pandemią , .... No o co ? Nasi komentatorzy widzę wiedzą wszystko . I panu Dudzie brawo biją ( Beno ) . I panu Kaczyńskiemu dokładają . A ja nie wiem za co .
Beno2020.10.22 18:31
Brawo panie Piotr Duda. Albo się jest partnerem w rozmowach, albo nikim. Trzeba zawsze zachować swoją godność i czasami podejmować właśnie takie odważne decyzje.
fred2020.10.22 17:43
nie wstydzicie się łajzyza waszego lewackiego pedała kaczyńskiego i jego bandytów udających prawaków katolików i polaków sprzedaliście się za judaszowe srebrniki łajzy rząd walczy ze społeczeństwem tłuste świnie a wy mordy pod dywan hańba wam judasze
Figo Fago2020.10.22 20:33
Kiedy to Pan , panie "fred " zdobył tą wodę z Wisły , niżej Czajki ,że leje Pan tym syfem na Frondzie . Nie wszyscy po wirusie węch stracili i ten kanał im cuchnie .Tym bardziej ,że Pan chyba nie czytał strony .Tematu Pan nie zauważył.
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.22 16:29
Zacznij pracować w domu z Google. To najbardziej opłacalne finansowo, jakie kiedykolwiek zrobiłem. We wtorek dostałem wspaniałe BMW po tym, jak w zeszłym miesiącu zarobiłem 36259 $. Właściwie zacząłem pięć miesięcy / temu i praktycznie od razu zarabiałem co najmniej 96 dolarów za godzinę. odwiedź tę witrynę tutaj. >>>>>>> https://bit.ly/34lh7Vx
ble2020.10.22 16:55
BMW to obciach
gumowa kaczka2020.10.22 16:01
czy związki zawodowe ( a solidarność zwłaszcza) zajmują się jedynie górnikami ? dlaczego nie palicie opon pod "prywatnymi zakładami pracy" tam ludzie pracują za głodowe stawki,a wspomnienie o związku zawodowym kończy się zwolnieniem
Olej - ostatni dumny zomowiec2020.10.22 15:10
Jestem też: ebz , Zelfa , bubu , a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie . Zdradza mnie moja pisdowata "polszczyzna " i IP address . A co mam z sobą zrobić ? Te moje podkreślanie "słowiańsczyzny " na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda .
Olej2020.10.22 14:03
Otóż to treść na naszych oczach zmienia się w fasadę, z której kapie lukrem. Powtarzająca się fiksacja każdej następującej po sobie władzy w Polsce. Deklaratywne szczytowanie i zjazd w tumulcie triumfu. Pan prezes zdaje się tkwić w swoim stanowczym zaparciu w konflikcie z rolnikami jak by mu było mało innych konfliktów i spraw rozbabranych na wszystkie możliwe strony kraju i świata. Może warto się ogarnąć i ustalić listę priorytetów do załatwienia, miast walić od ściany do ściany łbem aż dudni echo ? I piszę te słowa nie z pozycji heitu i krytykanctwa. Piszę w złości na głupotę władzy, którą popierałem swoją kartą wyborczą. Jak można popadać w arogancję gdy nie odniosło się zwycięstwa. Chyba że wcale o to zwycięstwo nie chodzi i nie chodziło. A my, ja jak zwykle nabici w butelkę stoimy z rozdziawionymi gębami nie wiedząc co jest grane. A grane jest coś co się wyłania z tonacji jaka od 30 lat pobrzmiewa. ...nie chcem ale muszem.... puszczem ich w skarpetkach..... Tak, Tak,,, w czyich skarpetkach i kogo ????
Japa2020.10.22 20:54
Popłakałem się nad dolą Polaków w odbiorze pana " Oleja " . Tylko błagam nie pisz Pan jeszcze o tych cudownych warunkach jakie stworzyła natura , Bruksela , totalni tym nieudacznikom z PiS-u. Takie sukcesy , taki raj jaki stworzyła koalicja PO PSL w latach 2007 do 2015 zmarnować , to tylko Kaczyński był w stanie.
Olej2020.10.22 21:49
Proszę nie kpić gdyż nie jest dobrze. W sprawach rolnictwa akurat zawsze wychodzi problem gdyż jest to bodaj jedyna grupa społeczna, która zachowała swoją niezależność tak ekonomiczną jak i tożsamościową. Nie udają, że są kimś innym niż są. Trudno nie przyznać racji gdy ogranicza się zakres wolności ekonomicznej, komukolwiek kto usiłuje dawać sobie radę i nie obciążać budżetu państwa. Na marginesie proszę zwrócić uwagę na ceny żywności i może wtedy zapalą się czerwone lampki wszystkim którzy uznają ,że majstrowanie w rolnictwie uskuteczniane przez rząd jest uzasadnione czymkolwiek. Ani raj ani sukcesy, nie ma takiego odniesienia do poprzedników, którzy po prostu rozkradali Polskę. Ale nie ma też uzasadnienia aby tolerować głupotę obecnej ekipy władzy, która zaczyna tę głupotę mnożyć. Po to jesteśmy my wyborcy, obywatele aby każdy idiotyzm punktować i przeciwstawiać temu zdrowy rozsądek. Jaki będzie tego wszystkiego finał dopiero zobaczymy. I obym się mylił w ocenie sytuacji. Oby Panu prezesowi i partii, którą poparłem we wszystkich wyborach udało się zrealizować te wszystkie obietnice zmiany Polski. Nie w życzeniach ale w faktach. Co do tej doli Polaków obyś się pan nie zdziwił słuchając uważniej co ludzie mają do powiedzenia wszędzie tam gdzie rzeczywistość skrzeczy, a jest tego bardzo dużo.
Japa2020.10.23 21:39
Daję moje mało znaczące słowo ,że nie kpię Postawił Pan znak równania pomiędzy warunkami rządzenia PO , PSL a obecną koalicją Wcześniejsi mieli w miarę uczciwą opozycję , Kapusiow brukselskich nie było . Z demonstracjami dawali sobie rady . Muszę przypomnieć jak ? Trzecią władzę na usługach . Do dziś . No i brak tej pandemii . A dziś , ta obecna władza ? Muszę znow napisać swoje zdanie ? Sądząc po jakości Pana komentarzy , nie powinien Pan ze mnie robić matoła Dziś policja nie strzela . Dziś osłania demonstrantów antyrządowych i obrywa za to kamieniami I to by było na tyle.
Natalja Siwiec2020.10.22 13:56
Przystawka pisowska zaczyna się buntować? Ciekawe co tam u Kacperka?
ateusz2020.10.22 13:57
W końcu, może wrócą niedziele handlowe jak w normalnych krajach.
du rak2020.10.22 19:13
w normalnych krajach trutniu to ludzie odpoczywaja.Gon sie pacanie.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.22 14:00
Czy komunisci zawsze biora sie z nieudanej aborcji ?
ble2020.10.22 16:02
mamy spytaj