Senat. Czy opozycja właśnie traci większość? - zdjęcie
01.12.20, 08:31fot. yt/telewizja republika

Senat. Czy opozycja właśnie traci większość?

5

- Jeżeli przyjdą do nas senatorowie PiS z sensownym projektem, to nie będziemy go z góry odrzucali tylko dlatego, że pomysł pochodzi od partii rządzącej – mówi senator PSL Jan Filip Libicki w rozmowie z "Gzetą Polską Codziennie".

Jak uważają działacze PSL, formuła współpracy w Senacie obowiązująca pomiędzy ugrupowaniami opozycyjnymi właśnie przestała obowiązywać.

- Gdy jednak pojawiła się tzw. piątka dla zwierząt nie otrzymaliśmy wsparcia senatorów KO. Teraz nasze wsparcie KO będzie warunkowe, nad każdą propozycją będziemy zastanawiali się odrębnie i podejmowali decyzje w konkretnych sprawach. Wszystko zależy od tego, jakie będą propozycje – powiedział także Libicki.

 

mp/gazeta polska codziennie

Komentarze (5):

opty2020.12.1 12:49
Kto wygrywał wybory w POlsce?: nasz koalicjant; POwiedział członek z życiorysem, bez kręgosłupa......
Polexit2020.12.1 8:46
Jak na weterana pisowskiego przystało Filip ps. Jan ładnie tym razem zachował się.
jle_ffm2020.12.1 8:43
I na tym powinna wyglądać konstruktywna współpraca wiekszości rządzacej i opozycji dla dobra kraju. Ale w pisowskim parlamencie/Sejmie tak nie ma - albo popierasz w całości bez szemrania albo jestes warchołem i 'opozycja totalną' (np. 5ka dla zwierząt). Zero dialogu i brania pod uwage opinii innych takze tych konstruktywnych. Często nawet jak opozycja ma jakieś sensowne pomysły (np. w walce z covid gdzie rząd zachęcał do współpracy) to zawsze z góry są one odrzucane...i po jakims czasie przedstawiane...jako pomysły rzadowe.
szubienica przy okazji2020.12.1 8:38
Sr am na Owsiaka złodzieja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uwielbiam Kaczyńskiego2020.12.1 8:36
Traci, nie traci PiS jest OK!!!!!!!!