Przydacz: słowa Lapida są krzywdzące dla samych ofiar Holokaustu! - zdjęcie
18.08.21, 08:19

Przydacz: słowa Lapida są krzywdzące dla samych ofiar Holokaustu!

16

Zdaniem wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza słowa wypowiedziane niedawno przez Jaira Lapida są krzywdzące dla samych ofiar Holokaustu.

Lapid napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze, że psucie stosunków polsko-izraelskich rozpoczęło się "w 2018 roku, gdy Polska zdecydowała się rozpocząć uchwalanie ustaw mających na celu szkodzenie pamięci o Holokauście i narodzie żydowskim".

"Dawno minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez konsekwencji. Dziś Żydzi mają własny, dumny i silny kraj. Nie boimy się antysemickich gróźb i nie mamy zamiaru przymykać oczu na haniebne postępowanie antydemokratycznego rządu polskiego" - dodał.

Lapid od dawna znany jest z atakowania Polski. W przeszłości niezgodnie z prawdą twierdził m. in., że jego babcia zginęła z rąk Polaków w trakcie wojny, podczas gdy w rzeczywistości wojnę przeżyła.

W ocenie Przydacza słowa Lapida są krzywdzące dla samych ofiar Holokaustu.

- W oczywisty sposób oceniamy je bardzo krytycznie jako niebudujących przyjaznej, pozytywnej atmosfery w relacjach polsko-izraelskich, ale przede wszystkim jako słowa krzywdzące dla samych ofiar Holokaustu - stwierdził na antenie TVP Info.

- To próba zaprzęgnięcia tej tematyki historycznej do wewnętrznej takiej dynamiki politycznej w Izraelu, na to nie powinno być zgody i na to nie ma zgody państwa polskiego, aby wykorzystywać pamięć o ofiarach Holokaustu, przecież to byli także i polscy obywatele - dodał.

jkg/tvp info

Komentarze (16):

Focus2021.08.18 12:34
To że mamy durni którzy nas reprezentują lub jak powiedział Churchill najpodlejsi z podłych to wiadomo .Jeden dureń z PO twierdzi że u nas był większy antysemityzm jak w III-Rzeszy no tak powiedzieli mu przecież wybitni" hjstorycy polscy"typu Grabowski Gross I Engelking .Nastepni chcą tłumaczyć polonofobom z Izraela że koń nie jest wielbłądem.Prawda jest bardzo prosta politycy z Izraela atakują Polskę bo wiedzą że nic im nie grozi mają nieudaczników którzy i tak nic nie zrobią a w zanadrzu kretynów im sprzyjających być może żydowskiego pochodzenia bez grosza wstydu powtórzą każde łgarstwo.Gdyby politycy z Izraela wiedzieli że Izrael dostanie po łapach handlowo czyli finansowo politycznie to by się kilka razy zastanowili ale skoro niczyn nie ryzykują to to robią
Anonim2021.08.18 14:44
no widzisz ,Ty to wiesz ,ja to wiem,ale durnie zwykłe albo głupie,albo głupich udające ,nie wiedzą i co im srobis?
AAAtomek2021.08.18 11:03
aj waj aj waj przecież on ma w głębokim poważaniu ofiary jemu kasa się nie zgadza aj waj aj waj
Tylko PO POLSKIE PRAWDZIWE2021.08.18 11:03
Bez dr EWY KUREK nic nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga. Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawiść tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
Agnieszka2021.08.18 10:33
Zweryfikujcie czytelnicy tą informację, bo jej autorem jest jkg, więc każdej nierzetelności od takich pseudodziennikarzy można się spodziewać. Przypominam, że jkg (obok kak i mp) lubi na frondzie łżeć na korzyść interesów firm farmaceutycznych oczerniając, niszcząc ludzi - którzy protestują, przeciwstawiają się przymusowi do masowych, nieuczciwych, niebezpiecznych eksperymentów genetycznych na ludziach - nazywając ich "antyszczepionkowcami" a te eksperymentalne, niesprawdzone preparaty "szczepionkami" (oczywiście według nich bezpieczne i skuteczne)
Obok "Agnieszki" to ty staruchu2021.08.18 10:52
Na czym konkretnie ma polegać owa "eksperymentalna" natura szczepionek przeciw covid-19? Przecież zostały w pełni dopuszczone do masowego stosowania na mocy unijnych i tenkrajowych przepisów.
Maciej Piwowar2021.08.18 9:23
Ile JESZCZE Czasu potrzeba ,by Polscy DECYDENCI Zrozumieli: USA ma TYLKO i AŻ JEDNEGO SOJUSZNIKA IZRAEL.A Kraje--Siły NATO to Najemnicy na usługach USA.>>Premierze<<< PORA na Powtórkę Marca 68 r.Czyli WYDALIĆ z Polski Wszystkich Izraelitów Około 60-160tyś. ZERWAĆ WSZYSTKIE KONTAKTY EKONOMICZNO--POLITYCZNE.Wprowadzić ZAKAZ WJAZDU do Polski Obywateli Izraela.
AAAtomek2021.08.18 9:19
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o człowieka, Polskę i ludzkości. Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniem przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II lub papieża Franciszka. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć przez to korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robienie starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Jawny2021.08.23 21:19
Pozdrów Anonima. Dobrze poodwracał kota ogonem. Talmudyczna robota.
Jawny2021.08.18 8:45
A mnie nrawitsa.
Jacuś2021.08.18 8:43
Niech ci żydowscy mąciciele i prowokatorzy wreszcie zamilkną.
polnische banditen2021.08.18 8:41
Ilu wiceministrów wchodzi w skład tenkrajowego rządu a ilu w skład rządu izraelskiego?
Anonim2021.08.18 14:48
100% ,alboli wiecej
robaczke2021.08.18 8:35
SWIETNA OSLONA DYPLOMATYCZNA TEJ USTAWY .......................................... ale mamy profesjonalistów u władzy!!! ..................................................................................... BANDA POWIATOWYCH DZIADKOW MARNYCH CWANIAKÓW, NIEUDACZNIKOW ZYCIOWYCH KTORZY SIE DO KORYTA DORWALI ........................................... godnie re[rezentuja swojego suwerena ............ tez nieudacznicy na socjalu ;] .................. wypinaja sie za pinć stuf ;] ;] ;] ..................................... pieszczoszki ;]
Anonim2021.08.18 8:35
Zdaniem wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza słowa wypowiedziane niedawno przez Jaira Lapida są krzywdzące dla samych ofiar Holokaustu""" kogo oni tam q-rwa zatrudniają? ale mu przys..r./ał ,i taki imbecyl jest wice ministrem .Marcin pisowska łajzo ,to zydzi ustalaja kto jest antysemitom i kto jest ofiarom holoinkaustu ,rozumiesz czy ma ci ktoś pałą w pusty łeb wytłumaczyć? zwolnić takiego na wczoraj
Anonim2021.08.18 14:47
bo oni żydów podobno nie lubią w urmie,,ale holoholo nienawidzą jak nie wiadomo jeszcze bardziej ,i co najgorsze nie ma środków med. żeby to zaleczyć