Prof. Gut o rekordach zakażeń: Scenariusz włoski też możliwy w Polsce - zdjęcie
03.10.20, 14:59fot. yt/ergo hestia

Prof. Gut o rekordach zakażeń: Scenariusz włoski też możliwy w Polsce

14

- Powinniśmy się przyzwyczaić do określonych zachowań. Do wzrostu zakażeń przyzwyczajać się nie radzę, bo wtedy będziemy tylko liczyć zgony - powiedział prof. Włodzimierz Gut, specjalista w dziedzinie mikrobiologii i wirusologii.

Profesor stwierdził także, że Covid-19 bez chorób współistniejących posiada także zdolność doprowadzania do śmierci ludzi, na co wskazują przypadki osób, które umierają w taki sposób.

Profesor podkreślił także:

- Jeżeli 50 proc. społeczeństwa stosuje się do wymagań, to mamy takie wzrosty. Jeżeli 70 proc. zacznie się stosować, to nam się trochę sytuacja ustabilizuje, jak 90 proc. to zacznie spadać.

Znany wirusolog stwierdził także, że wariant włoski niestety jest także możliwy. Chodzi o sytuację, w której liczba zakażeń może przekroczyć dopuszczalne normy, a dodatkowo zacznie chorować personel szpitalny.

 

mp/pap/portal tvp info

Komentarze (14):

Wojtek Polak2020.10.4 11:39
prof Gut raz mówi tak raz inaczej a bardzo często zaprzecza sam sobie. ciekawe czemu? mam jedno wytłumaczenie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę! jak kurek z kasą się zmniejsza to i pandemia maleje a jak się zwiększa to wtedy pandemia z wrasta na sile. tak to już jest kto ma kasę ten kreuje rzeczywistość jak ludzie sobie pozwalają bo są głupi to czemu tego nie wykorzystać a przy tym zarobić ogromne pieniądze. wirus jest i tego w żaden sposób nie neguję ale nie jest tak zjadliwy jak nam się go przedstawia. nosimy maseczki które nam szkodzą a nie pomagają no ale trzeba było nas oznakować bo wtedy łatwiej jest ludzi otumanić i wyłudzić kasę. szczepionka przeciw wirusom nie istnieje bo wirusy się mutują co innego na bakterie. ludzie są ogłupiani aby byli łatwiej sterowalni a do tego okradani na własną prośbę przez rządy firmy farmaceutyczne i tz "filantropów". tu chodzi o biliony dolarów rocznie tylko idiota by nie skorzystał kiedy głupcy pozwalają się zniewalać i okradać.
Jan Radziszewski2020.10.3 21:02
Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów.
Jan Radziszewski2020.10.3 21:01
Dlatego nie należy się dziwić że Bóg zapowiada swój sąd nad Niemcami. - „Niemcy nie Mnie pragną” „Dla Niemców mam inne słowa. Zawieszam nad nimi Mój sąd. Ich czyny osądzą ich przed światem. Oczekiwałem od nich wstydu i żalu za to, co uczynili ze sobą i względem innych narodów. Dałem czas na poruszenie sumień, na naprawienie krzywd, na postanowienie zmiany i zwrócenie się ku Mnie. Lecz oni, pewni swej bezkarności , zwrócili się ku światu, na jego bogactwach budując swoją przyszłość. Nie chcą się zmieniać, nie Mnie pragną, lecz władzy , bogactwa i mocy, by znowu powrócić do dawnych błędów. Dlatego nie ostrzegam ich , że przyszłości dla nich już nie ma . Zakończą swój żywot jako państwo w pełni swych nie odpokutowanych win. Nie wygubię wszystkich Niemców, lecz sprawię, że pycha ich zostanie zmiażdżona, bogactwa stracone, kraj zrujnowany, a na większości ziem rozleje się morze . Staną się rozbitkami państwa, któremu wyrwę serce, gdyż stolicę uczynili siedliskiem złych knowań i nienawiści.(..)I nie sądź, że Ja będę ich „ karał”. Ja tylko dopuszczę, aby powróciło i wyładowało się na nich ich własne zło. Zbyt długo służyli nieprzyjacielowi jako narzędzie chętne , posłuszne i gorliwe. Zbyt długo wierzyli , że im wolno przekraczać wszelkie prawa, że sprzyjam ich zbrodniom i wybaczam je. Prawdziwie - od dawna już nie uznają Mnie i nie liczą się ze Mną. Przeciwnie, nazywając się krajem chrześcijańskim szerzą kłamstwo, bo wprowadzili w środek Europy wilcze prawa i jak wilki zginą, aby owce Moje mogły żyć bezpiecznie .”
Jan Radziszewski2020.10.3 21:01
Ty nieświęty Izrael tzn przeklęty i bogobójczy - czy myślisz że z tego tytułu że żydzi uważają się za nację sprawiedliwych Bóg nie przekaże was żydów waszemu cezarowi /J 19,15) z PIEKŁA rodem a tam dopiero tj po śmierci będzie aj waj aj waj Hahaha duraku rusko- Chazarski + Bóg ojciec 25.09 2020 r zalecenie dla Polaków < "Przebudźcie się, odsuńcie od władzy żydów chazarskich, bo oni celowo niszczą wasz naród. Jako naród dokonajcie dobrego wyboru. + Jako naród otrzymacie szansę, przez okazanie wszystkim stanu swojej duszy. Tu otrzymacie możliwość, by wykonać jako naród Bożą Wolę. Po w miarę szybkim oczyszczeniu się, dokonacie szybkiej Intronizacji Jezusa na Króla Polski, a także będziecie mieli szansę ustanowienia sprawiedliwego prawa, które da początek zmianom na całym świecie. (...)
Jerzy2020.10.3 19:01
taki zniedołężniały dziad, w dodatku z jakimś poniemieckim nazwiskiem, ma decydować o moim życiu? Dziadek - łeb do kibla se włóż i mocne deklem walnij - może otrzeźwiejesz, a szmatę na ryja zakładaj, jak najbardziej, bo ciężko na ciebie patrzeć. Ale ode mnie wara!!! Won dziadygo!!!
meg2020.10.3 19:00
Wracaj do swojej żmijowej ojczyzny eskimoski ekspercie tam masz lockdown
Ala2020.10.3 18:49
bo nie ma wytycznych konkretnych z góry,,,oni sami nie mogą decydować chyba o zdalnej,,,bo to nie prywata jest....a władza co na to?
kasikas2020.10.3 18:47
a co na to władza , gdy Prezesi firm w budzetówce nie wysyłają ludzi na zdalną pracę a mogą to zrobić?? tylko każą przyjeżdzać do pracy??
Anonim2020.10.3 16:20
Realny problem zaczyna być taki że ludzie nie leczą, ani nie diagnozują innych chorób. Prędzej czy później nastąpi "wyrównanie" spłaszczonej krzywej i to ze sporą nawiązką. Wycofuje się ze wszystkich wcześniej poglądów i jestem zdania że najlepiej trzeba było nic robić za Kopaczowej.
Anonim2020.10.3 16:20
*jak za Kopaczowej
Anonim2020.10.3 16:05
Lubie Guta bo wiele prawd życiowych głosi ale fakty sa takie że Czajka II wylała przez placówki edukacyjno wychowawcze a nieudacznicy nie potrafią przeprowadzić stosunkowo niedużych ilości hospitalizacji , mimo mas bezrobotnych lekarzy od teleporad. Zapalenie płuc potrafi wyleczyć nawet weterynarz.albo ten pedałek z tv co jest pediatrą.
Nie wiem czy nowogrodzka zauważyła2020.10.3 15:33
ale my już mamy w tymkraju i wariant włoski i wariant chiński razem wzięte. Masowe zgony w DPS-ach oczywiście nie są zaliczone jako ofiary koronawirusa. Samotni dziadkowie i babcie dostają odpłatę od pisowskiej "Polski" za cierpienia, za wyrzeczenia i za wysiłek ich życia. Za sybir, za stalinowskie więzienia, za "Solidarność".
Wycieraj doopy Polskim Panom, wycieraj!2020.10.3 15:45
Bo wylecisz na zbitą bladoruską doope albo będziesz miał wizytę banderowca który twoim pyskiem powyciera Polskie Doopy! The choice is yours & work on your inferiority complex.
Anonim2020.10.3 16:01
Jeszcze nie było takich co by oszukali GUS, prymitywie