Prezydent Ukrainy: Chcę podziękować Polsce za wsparcie, które otrzymujemy  - zdjęcie
13.10.20, 19:07Fot. screenshot - Twitter (portal tvp.info)

Prezydent Ukrainy: Chcę podziękować Polsce za wsparcie, które otrzymujemy

9

TVP Info wyemitowało dziś wspólny wywiad prezydentów Polski i Ukrainy. Andrzej Duda podkreślił, że Polska wspiera dążenia Ukrainy do wstąpienia do Unii Europejskiej. Zaznaczył też, że w 2014 roku Rosja złamała prawo międzynarodowe napadając na Ukrainę. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował za polskie wsparcie.

- „Myśmy zawsze wspierali dążenie Ukrainy do Unii Europejskiej. (…) Kwestia przynależności do UE jest sprawą pewnego kroku o charakterze politycznym, który rzeczywiście wymaga zmian i wielu reform, które muszą być przeprowadzone w kraju. Chcę bardzo mocno powiedzieć – my Polacy pamiętamy naszą drogę do UE, pamiętamy nasze wyrzeczenia, negocjacje. Mamy świadomość, że dążyliśmy do UE, chcielibyśmy być wolnym Zachodem” – mówił prezydent Andrzej Duda.

- „Dziś nim jesteśmy, ale nie zapominamy o naszych pobratymcach (…), którzy do tej prawdziwej demokracji dążą. Powtarzam na każdym forum międzynarodowym – drzwi do UE muszą pozostawać otwarte. Ukraina do niej dąży, a my Ukrainę zdecydowanie wspieramy. Także wyrazem tego jest moja wizyta” – dodał.

Zaznaczył też, że wciąż podkreśla na forum międzynarodowym, że Rosja złamała prawo międzynarodowe napadając na Ukrainę w 2014 roku. Wskazał, że nie wolno odstępować od sankcji wobec Rosji a społeczność międzynarodowa musi domagać się zwrócenia Ukrainie kontroli nad całością Krymu, okręgu donieckiego i ługańskiego.

- „Po pierwsze chce podziękować panu prezydentowi Dudzie. Rzeczywiście na wszystkich forach międzynarodowych Polska mimo tego, że nie jest członkiem czwórki normandzkiej, zawsze nas popiera. Składam podziękowania panu panie prezydencie oraz całemu narodowi polskiemu za to stanowisko nieuznania aneksji Krymu” – mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Odniósł się również do Katastrofy Smoleńskiej zaznaczając, że śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego stała się tragedią nie tylko dla narodu polskiego, ale również dla Ukrainy.

kak/TVP Info

Komentarze (9):

Fumfel2021.04.15 14:37
Nie ma za co, ja tam banderowców nie wspieram i jestem za ostateczną likwidacją tej kloaki. Obecna władza to taki sam poziom jak sanacje. Jak to się skończyło każdy wie.
OKO2021.04.8 13:16
Ukrainie potrzeba dać broni a nie słowa ,,,inaczej wojna na granicy Ukrzaińskiej i Polskiej --
Anonim2020.10.14 13:22
"Марш УПА 2020" з нагоди Дня захисників України в Києві / включення .... https://www.youtube.com/watch?v=aldK9m2KWkI
Fumfel2021.04.15 14:39
Dudy nie widać, schował się przed kamerami ?
verizanus2020.10.14 8:29
To prawda rząd polski nieźle żyłuje polskich podatników  żeby wesprzeć zwłaszcza OBECNE rządy na Upainie ;)
spadaj kacapie moskiewski2021.04.8 14:37
co ty nie powiesz, Moskalu ??
Fumfel2021.04.15 14:42
Typowy wyborca pisu i bywalec tego portalu. Jedyne co potrafi to rzucać inwektywami. Merytoryczne zero, ale wrodzone chamstwo wystarczy żeby być w natarciu.
Ja, Szatan2020.10.13 19:18
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane lub wręcz zmyślone) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”, „Ciemnogród”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ********** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wówczas niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Po 11 ...2020.10.13 19:13
Prezydent Ukrainy: Chcę podziękować Polsce za wsparcie, które otrzymujemy. Ładnie podziękował za Nowaka. Ma klasę.