Polska nie wyjdzie z UE jak straszy Donald Tusk i opozycja - zdjęcie
08.12.20, 07:00Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Polska nie wyjdzie z UE jak straszy Donald Tusk i opozycja

24

Jesteśmy w punkcie dramatycznie niebezpiecznym dla Polski. Nie chcę, żeby Jarosław Kaczyński wyprowadził Polskę z Unii, ale to my musimy go zastopować” – straszy Donald Tusk w rozmowie z „Newsweekiem”. Jak jednak podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Telus, Polska z UE nie wyjdzie, a tymi którzy promują tzw. polexit jest właśnie opozycja oraz były premier.

Jak podkreślił w rozmowie z TVP.Info parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości:

My nie chcemy wyjść z Unii Europejskiej, ale chcemy Unii na równych zasadach. Chcemy być silnym krajem Unii Europejskiej”.

Dodał, że opozycja przeciwnie niż PiS, prowadziła politykę poklepywania i była cały czas na kolanach. Tomasz Rzymkowski z kolei zaznaczył, że opozycja usiłuje wywołać emocje społeczne, podczas gdy 80 proc. Polaków jest za tym, aby Polska była członkiem UE. Rzekome dążenia PiS do opuszczenia unijnych struktur wmawiają Polakom politycy opozycji – wskazywał.

Zdziwienia działaniami opozycji nie kryje Jarosław Sachajko z Kukiz’15, który podkreśla że „polexit” to zgrany temat. Jak dodał:

Ja się bardziej obawiam o kondycję ogólną Unii Europejskiej, bo cały świat nam ucieka i to ucieka w szybkim tempie”.

Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości dodał natomiast:

Ta troska Tuska jest fałszywa. My chcemy silnej Polski w silnej Unii Europejskiej. O tym piszemy w naszym programie wyborczym i również rząd pisze w strategii naszego kraju, gdzie wskazuje istotne akcenty naszej mocnej współpracy z Unią Europejską”.

Stwierdził, że Tusk jest politykiem zepchniętym na margines życia politycznego w Polsce i Europie i choć nikt się z nim już nie liczy, usiłuje zwrócić na siebie uwagę, co jak dodał: „zakrawa na zwykłą śmieszność”.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze (24):

ONEG2020.12.8 12:13
My chcemy być w Unii, bo jesteśmy w Europie.
Anonim2020.12.8 9:39
Niekończący się spektakl nienawiści, kłamstw, pomówień, pod tytułem "przedstawić Tuska jako zdrajce i wroga" trwa. Chrześcijański kraj niby ta Polska?? żenada.
Media Narodowe:2020.12.8 8:47
W. Sumliński "Jeżeli Donald Tusk brał pieniądze od niemieckiego wywiadu to nie mógł z tego wyjść"
gracz2020.12.8 8:33
Jeśli nie wyjdzie to zgnijemy w tym niemieckim syfie a ten kundel Angeli nie doczeka się stryczka.
Walter2020.12.8 8:30
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 183, 187, 190, 194. Łamanie praworządności przez rządzących jest faktem. Najlepsi prawnicy w Komisji Weneckiej i w Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu nie mają, co do tego żadnych wątpliwości. Zawetowanie budżetu unijnego spowoduje miliardowe straty dla naszego kraju. Dla Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobry możliwość łamania praworządności jest ważniejsza niż miliardy straconych pieniędzy dla naszego kraju. Dla nich "suwerenność" polega na łamaniu polskiej konstytucji i europejskiego prawa. Jest do działanie sprzeczne z narodowymi interesami naszego państwa.
Anonim2020.12.8 8:41
A co z zapisem, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i że życie chronione jest od poczęcia?
Romek2020.12.8 13:45
Tego nie mógł złamać, bo nie ma takich zapisów w Konstytucji.
ladychapel2020.12.8 8:10
Będąc od wieków wewnętrznie skłóconym i podzielonym narodem - skutecznie rozdupbymy EU jeżeli sama wcześniej nas nie wydupcy
Marian2020.12.8 7:41
Tusk! O tobie chcę czytać tylko w kronikach kryminalnych.
AAAtomek2020.12.8 7:57
Ja też. Jak beda zamykać członków PiS.
Mirek2020.12.8 7:37
Jeżeli w tym europejskim kołchozie jest tak fajowo to dlaczego Anglicy opuścili to lewackie bagno . Wcale nie jest pewne że Polska z tego szamba nie wyjdzie bo jeżeli okaże się że Brytyjczycy radzą sobie lepiej bez szwabskiego nadzoru to będzie sygnał dla Polski aby coś z tym europejskim szambem zrobić .
cam2020.12.8 7:41
Bo statystyczny angol, który kończy edukację w wieku lat 16 (taki jest tam obowiązek szkolny) jest tak samo inteligentny jak statystyczny wyborca PIS z podkarpacia, który jak radni Kraśnika popiera idiotyczne uchwały o strefach wolnych od LGBT, WiFi czy 5G. Angole obudzą się z ręką w nocniku, jak im Szkocja ogłosi niepodległość a w Irlandii Północnej reaktywuje się IRA.
lewacka tęczowa lewatywa2020.12.8 7:51
napisz o sobie zakompleksiony POmuchu. pomogę ci: statystyczny angol, który kończy edukację w wieku lat 16 (taki jest tam obowiązek szkolny) jest tak samo inteligentny jak statystyczny wyborca PełO
AAAtomek2020.12.8 8:07
Qwa, kolejny inaczej inteligentny prawak! Za BREXITem głosował ten sam target co w Polsce głosuje na PiS. Czyli niskowyedukowana część społeczeństwa, która niestety posiada prawa wyborcze.
cam2020.12.8 8:08
Statystyczny wyborca PO nie wierzy jak oczadziały PIS-em, że rząd cokolwiek mu "daje" i to jeszcze ze swojego. Tylko wyborcy PIS nie wiedzą, że rząd musi najpierw wyciągnąć forsę z ich kieszeni, żeby później ją "dać". Serio uważasz, że nazywanie mnie lewakiem jest dla mnie obraźliwe? Potwierdzasz tylko to co o was myślę...
Anonim2020.12.8 9:46
Mirek - angole jeszcze wychodzą z UE jak już. Jeszcze nie ma pełnego "rozwodu". Co do przyszłości i tego jak będzie się WB dalej prowadziła, to pogadamy za kilka lat. Druga sprawa, WB, a Polska to dwa różne światy. Budżet Polski to budżet Londynu dlatego, nie warto się porównywać z WB, bo to głupi pomysł.
Dam2020.12.8 11:03
Bo zostali oszukani przez Farage'a, który zaraz po referendum, jak zobaczył wynik, uciekł do Francji (która to jest w UE). Już nie pamiętasz, jak twierdził że Brytyjczycy nie mają pracy przez Polaków? Nie wiesz, ze za wyjściem byli ludzie starzy, ze wsi i gorzej wykształceni, a za pozostaniem reszta?
Elektor2020.12.8 7:34
Nie ma mowy o wyjściu z UE z PiS u władzy. Pisowcy to zaciekłe eurokołchoźniki. Przypomnijcie sobie jak gardłowali za wejściem do kołchozu. Później nieżyjący już niestety Lech Kaczyński z uśmiechem podpisał likwidację Państwa Polskiego, uznając wyższość prawa unijnego nad polskim. A całkiem niedawno Andrzej Duda rzucił pomysł wpisania w Konstytucję RP przymusu członkostwa w UE (to tak na wypadek gdyby Polacy chcieli kiedyś z UE wyjść). Główny zaś herszt PiS kilka razy rzucał pomysł wspólnej armii europejskiej. PiS to banda sprzedawczyków którzy za garść euro sprzedadzą Polaków jak reszta bandy czworga. Nie mam złudzeń. Co oni teraz robią z Polakami? Utrudnianie i wręcz zabranianie udzielania pomocy medycznej czym jest? Tak. To ludobójstwo Polaków! Pisowcy to zbrodniarze!
Krzysztof2020.12.8 7:32
Sama może nie wyjdzie, ale nas sami wywalą. Po co im państwo reżimowe z PISem.
Mirek2020.12.8 7:41
O czym ty dzieciaku klepiesz . Będąc w UE jesteśmy pod kuratelą Niemiec a Niemcy nigdy sobie nie pozwolą na to aby zostawić nas samym sobie . Gdyby dzisiaj Polska postawiła ultimatum że albo Niemcy zapłacą nam natychmiast 100 mld euro albo wychodzimy z Unii to Niemcy natychmiast by zapłaciły !!! .
AAAtomek2020.12.8 8:08
Kolejny prawicowy szantażysta????
prawy2020.12.8 7:32
zaprzedany judasz POtrafi w swojej gruoie lewackich rzadow weszelkimi nikczemnymi działaniami koniecznie zaszkodzić wraz z europosłami POLSCE I POLAKOW wmawiając POLAKOM,że to dla PiS tak działaja ,to tłumaczenie dla głuocow oni tylko marzą o władzy i kassssssssssssssssssa! a POLSKA dla zdrajcow to nienormalnosć precz z komuną!!!!
Jarek2020.12.8 7:28
Tylko UE nas zmarginalizuje, będziemy krajem 4-tej kategorii, ale za to pełni dumy i pychy.
kibic2020.12.8 7:24
Herr Tusk raz już zastopował wyjście Wielkiej Brytanii z UE, teraz chce pozbyć się Polski z Unii. Ale gnojowi się to nie uda !!!