Polak z Plymouth może wrócić do kraju! Jest zgoda sądu - zdjęcie
23.01.21, 07:30Fot. screenshot - Twitter (Tomaszgm80)

Polak z Plymouth może wrócić do kraju! Jest zgoda sądu

12

Wczoraj wieczorem rzeczniczka prasowa warszawskiej prokuratury okręgowej Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że 22 stycznia prokuratura ta złożyła wniosek do Sądu Okręgowego o całkowite ubezwłasnowolnienie Polaka ze szpitala w Plymouth, który przebywa w śpiączce.

Jak informuje prokuratura:

Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek prokuratora orzekł o zabezpieczeniu postępowania poprzez wyrażenie zgody na przetransportowanie mężczyzny na terytorium Polski”.

Dodała, że mężczyzna pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej, a celem prokuratury jest zapewnienie mu możliwości ochrony należnych mu praw człowieka oraz obywatela, a w szczególności prawa do życia oraz zdrowia.

Podkreślono, że wystąpiono też o ustanowienie:

[…] osoby najbliżej dla mężczyzny jego doradcą tymczasowym, w czasie trwania postępowania o ubezwłasnowolnienie”.

Dodano, że pozwoli to nie tylko na pełne zabezpieczenie jego interesów od chwili zainicjowania postępowania, ale też jego rodziny poprzez umożliwienie niezbędnych działań dla kontynuowania terapii.

Portal wpolityce.pl podkreśla, że działania zmierzające do uratowania życia Polaka przeszły w kolejną fazę po tym, jak Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości błyskawicznie odpowiedział na apel wiceministra Warchoła występując do sądu z wnioskiem o zgodę na transport Polaka. Marcin Warchoł dodał:

Jako pełnomocnik rządu do spraw praw człowieka wyrażam wielkie podziękowanie ministrowi Zbigniewowi Ziobro za tak szybką reakcję, za pełne zrozumienie dramatyzmu, postawienie na nogi całego ministerstwa. Wielkie też uznanie dla MSZ, Prokuratury Krajowej i Prokuratury Okręgowej w Warszawie, innych służb państwowych. Podziękowanie także dla sędziów, którzy zostali na wieczór w pracy, by móc szybko rozpatrzyć sprawę, gdy to było możliwe, gdy dotarły odpowiednie dokumenty”.

dam/PAP,wpolityce.pl

Komentarze (12):

Stefan2021.01.25 9:19
No nareszcie. My dyplomaci zawsze wracamy do kraju.Treba przecież odebrać diety.
ala2021.01.23 17:26
Jak można dać człowiekowi umrzeć z głodu? No jak ........! W głowie mi się to nie mieści. Czy my żyjemy w średniowieczu? Siedzę, płaczę i po prostu nie wierzę. Mord taki sam jak w obozie Auschwitz na ojcu Kolbe. A może dużo gorszy, bo Kolbe poszedł na śmierć z własnej woli, a ten Polak umierać nie chce.
PokazowyDyplomataPiSocjalistycznoKatolickiejPolski2021.01.23 9:11
Oni już pana Sławomira nie wypuszczą ze szponów propagandy, obfotografują się z nim, przypną medale do pidżamy, a w Kurwizji puszczą transmisję uroczyście koncelebrowanego zaszczepienia. Potem darują go zakonnemu magnatowi medialnemu Rydzykowi, a on pana Sławomira wstawi do swojego Toruńskiego Centrum Rozrywki Dewocjonalnej imienia JanaPapyBisaBoziPolki.
Katecheta2021.01.23 8:58
Ci, którzy Panu ufają, są jak góra Syjon, co się nie porusza, ale trwa na wieki Ps 125, 1
cam2021.01.23 8:34
W sumie to ten nieszczęśnik z martwym mózgiem, któremu państwo polskie zabrania godnie umrzeć w spokoju, jest teraz lepszym dyplomatą niż większość naszego MSZ, a na pewno lepszym niż Waszczykowski.
Maryla2021.01.23 8:34
Czy pogrzeb odbędzie się na koszt państwa?Wszak to dyplomata.Czy znajdzie się kwatera w Alei Zasłużonych?Czy wredna żona i dzieci będą mogły brać udział w uroczystościach pogrzegowych ,czy też zostaną bezpośrednio po przylocie zatrzymane i umieszczone w areszcie prewencyjnym ?
ala2021.01.23 17:27
Domyślam się dlaczego żona i dzieci chcą go uśmiercić...
Mendżer2021.01.23 8:22
Świetnie ! Będzie go można obwozić po kraju i pokazywać jako rządowy projekt dyplomaty na ,kolejne lata.Będzie go można dokarmiać reklamując przy okazji zdrową,polską żywność.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.01.23 8:12
oczywiście jak warzywo umrze w polsce będzie "wina" anglików!
Lao2021.01.23 8:10
I o to im chodzilo,by zdobyc jeszcze wieksze zaufanie niewolnikow i ich zaszczepic. Jezeli tak rzad walczy o jednego czlowieka,to co dopiero musi robic kiedy ich ma ponad 30mln.
katolik2021.01.23 8:21
Jeżeli ktoś będzie widział PIS nie przez różowa zasłonę, to zobaczy, ze to zdrajcy i układczyki z nazistami
katolik2021.01.23 7:56
Teraz PISie zostaje ci uwolnić Polaków z pęt nazistów Billa Gatessa, Sorosa, masonów. Kim jesteś i kim chcesz być w oczach świata- potęgą?, że wszedłes w układ z mordercami narodów dla NOWEGO PORZADKU, jesteś tym bardziej nic nie znaczącym pionkiem dla OBYWATELI , nie mówiąc o masonach, dla których jestes tylko popychadłem do wykonania ich planu!Gates- moimi szczepionkami dokonam największego HOLOCAUSTU w historii, BEZPŁODNOSC< RAKI< inne choroby. PINKAS -głowny inspektor sanitarny Polski- wytworzymy taką sytuację, że będą chcieć szczepionki