Papież Franciszek w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II: Był człowiekiem miłosierdzia i sprawiedliwości - zdjęcie
18.05.20, 08:00Screenshot Youtube - Shalom World

Papież Franciszek w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II: Był człowiekiem miłosierdzia i sprawiedliwości

9

Dziś rano, w dniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, papież Jan Paweł II odprawił Mszę świętą w bazylice watykańskiej przy grobie papieża Polaka. Jak podkreślał w homilii, Jan Paweł II był człowiekiem modlitwy, bliskości oraz sprawiedliwości miłosiernej i sprawiedliwego miłosierdzia.

Podkreślił, że sto lat temu Pan lud swój umiłował, ponieważ go nawiedził. Zaznaczył, że wspominając papieża Polaka możemy doświadczyć owego nawiedzenia Pana. Dodawał również:

Jak to możliwe, że człowiek, który miał tyle pracy, bo kierował Kościołem, tyle czasu poświęcał modlitwie? On wiedział, że najważniejszym zadaniem biskupa jest modlitwa”.

Papież prosił też, aby przypomnieć sobie dzisiaj o tym, jak wiele św. Jan Paweł II zrobił, aby ludzie zrozumieli Boże miłosierdzie. Rozwinął pobożność świętej Faustyny, której wspomnienie liturgiczne jest dziś obchodzone w całym Kościele.

Odczuwał, że Boża sprawiedliwość miała oblicze miłosierdzia, tę postawę miłosierdzia. Ten dar nam pozostawił: sprawiedliwość miłosierna i miłosierdzie sprawiedliwe”

- relacjonuje słowa papieża Franciszka Katolicka Agencja Informacyjna.

Eucharystię koncelebrowali między innymi kard. Angelo Comastri, papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski, były papieski ceremoniarz abp Piero Marini, szef Sekcji Trzeciej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, aby Jan Romeo Pawłowski, szef Sekcji Polskiej i Słowiańskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, ks. prał. Paweł Ptasznik wraz z ks. prał. Sławomirem Nasiorowskim a także inni kapłani polscy pracujący w Watykanie.

dam/PAP,KAI

Komentarze (9):

Ma\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202gorzata2020.05.19 17:44
Jaki jest człowiek to wie tylko Pan Bóg. Wydawanie opinii jednego papieża o drugim papieżu jest DZIWNE. Jak poucza Słowo Boże >Słudzy nieużyteczni jesteśmy.
Janka2020.05.18 10:15
JP2 był człowiekiem miłosierdzia wobec sprawców i braku jakiejkolwiek empatii wobec ofiar. Tfu!
ryszard2020.05.18 8:56
Wielki Papież Św. Jan Paweł II, idąc za Chrystusem, opierał cały sens działania kościoła na "przykazaniu miłości". Dziś jest jedna jedyna przyczyna postępującej degradacji kościoła - to postępujące odchodzenie od przykazania miłości, które przyniósł nam Jezus Chrystus. Bez miłości człowieka (wyjątkowego szacunku wobec bliźniego), nie jest możliwa miłość Boga (czyli wiara) ani trwanie chrześcijańskiej cywilizacji, ani człowieczeństwo. Homo sapiens, którzy własnego człowieczeństwa się świadomie wyrzekł i zabiera je innym, nie jest człowiekiem to już tylko wieprze( jak ich nazwał Jezus Chrystus - "nie rzucaj pereł między wieprze", (nie ważne czy kryją się pod tytułami prezydentów, kardynałów, noblistów, czy strózy, et cetera).
anonim2020.05.18 8:50
Więc dlaczego Namiestnik Chrystusa w Rzymie nie wzywa do nawrócenia się i pokuty, abyśmy mogli z tej sprawiedliwości i miłosierdzia skorzystać?!
M,a2020.05.18 9:09
Z Ciebie katolik ale farbowany. Przeczytaj przesłanie o Bożym Miłosierdziu, a to może zrozumiesz, że Papież w tej kwestii nie musi się wypowiadać.
M.a2020.05.18 8:41
Ojcze Janie Pawle II proszę Cię uproś łaskę nawrócenia osoby, która w komentarzach określa się mianem katolicka kretynizacja polski.
Krzysztof2020.05.18 8:39
"katolicka kretynizacja Polski" - najbardziej żałosna istota rodzaju ludzkiego w tej części wszechświata. Na własne życzenie pcha się do piekła. Czy może być większa głupota?
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 8:30
czy ten wojtyła jest święty taką samą świętością jak katolicki bóg święty, czy może ma mniejszy procent świętości ; świętość wojtyły i innych katolickich zboczeńców, zbrodniarzy, oszustów czy zwykłych czubków bardzo źle świadczy o katolickim bogu !!!
bb2020.05.18 10:23
biedny człowieku opamiętaj się, kiedyś staniesz przed Stwórcą i zrozumiesz jaki kretynem jesteś teraz, pokutuj i nawracaj się,