Niemieccy naukowcy o tym, kto zarabia na pandemii  - zdjęcie
19.09.20, 15:53Fot. via: Pixabay - geralt

Niemieccy naukowcy o tym, kto zarabia na pandemii

38

Przysłowia są mądrością narodu. Jedno z nich głosi, że kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Właściwą odpowiedzią na pytanie o przyczyny i cele wykreowania fałszywej pandemii są pieniądze, które korporacje zyskały na zniszczeniu małych i średnich przedsiębiorstw na całym świecie, na wpędzeniu setek milionów w nędze.

Tego, jak wygląda mechanizm kreacji szerzenia globalnej paniki w celu zapewnienia ochrony dla transferów miliardów do kieszeni korporacji, można się dowiedzieć, z wydanej nakładem wydawnictwa Prohibita, książki „Koronawirus — fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty” autorstwa niemieckich naukowców dr Kariny Reiss i dr Sucharita Bhakdiego.

Jak przypominają niemieccy naukowcy, w grudniu 2019 roku komunistyczne Chiny ogłosiły wykrycie nowego koronawirusa SARS-CoV-2 zwanego też Covid. Koronawirusy to wirusy atakujące zwierzęta i ludzi, po zainfekowaniu często nie ma ich objawów, wielu ma lekkie objawy (kaszel), czasami zdarza się gorączka i bóle mięśni, a u niewielu z pacjentów, zazwyczaj starych z chorobami serca i płuc przebieg choroby jest ciężki i może doprowadzić do zgonu. Zagrożenie ze strony koronawirusów jest małe, więc nie inwestuje się w ich rozpoznawanie, leczenie czy szczepionki.

Z pracy niemieckich naukowców można się dowiedzieć, że 17 lat temu świat przeraził koronawirus SARS. W 2003 roku śmiertelność wśród zarażonych wynosiła 10%.. Zmarło 774 osób. Straty dla gospodarki wyniosły 40 miliardów dolarów. W 2012 pojawił się na Bliskim Wschodzie koronawirus MERS CoV. Śmiertelność wynosiła 30%. Zmarło 858 osób.

Według niemieckich naukowców, gdy pojawił się SARS-CoV-2 zwany też Covid władze krajów nie zrobiły tego, co powinny. Wbrew nauce nie rozróżniono infekcji i poważnego zachorowania oraz co szokujące, wszystkim zmarłym, niezależnie od przyczyny ich śmierci, u których wykryto wirusa, jako przyczynę zgonu wpisano Covid. Według naukowców nie było żadnych przesłanek do przypisywania wszystkich tych zgonów Covid.

Zdaniem niemieckich naukowców określenie liczby zakażonych na Covid jest trudne, bo testy PCR, nie wiadomo jak są czułe, jaki jest odsetek prawidłowych wyników, a jaki nieprawidłowych. Wielokrotnie testowani pacjenci mają na przemian wyniki dodatnie i negatywne. Na podstawie wadliwych testów izoluje się zdrowych i nie izoluje się chorych — testowanie dające fałszywe wyniki jest pozbawione sensu. By stwierdzić jaki odsetek populacji się zaraził, należałoby zrobić testy na bardzo dużej próbie „w mniej więcej jednym czasie”.

Niemieccy naukowcy twierdzą, że badania naukowe, które udowodniły, że śmiertelność na Covid jest dużo niższa niż podawana przez władze i media, doprowadziły do tego, że uczciwi naukowcy je przeprowadzający byli prześladowani przez władze i media, które rozkręciły w społeczeństwie „irracjonalne lęki”, choć „choroba jest generalnie łagodna”.

Według autorów książki „Koronawirus — fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty” sztucznie wykreowana ogromna liczba rzekomo zmarłych na Covid wynikała z tego, że np. w Niemczech „zgodnie z dyrektywą Instytutu Roberta Kocha, każdy, u kogo w momencie zgonu wykryto koronawirusa, trafiał do statystyki jako ofiara koronowirusa”, nawet gdy był ofiarą wypadku, czy przed pandemią od dłuższego czasu umierał na raka w hospicjum.

Zdaniem autorów książki, by ukryć faktyczne przyczyny zgonów, zakazano przeprowadzania niezbędnych sekcji zwłok. Nauka wymaga by „przy nowych, potencjalnie groźnych chorobach wywołanych infekcją, należy dokonywać, jak najwięcej obdukcji, aby zidentyfikować prawdziwą przyczynę śmierci”. Przy Covid Instytut Kocha to odradzał. Naukowcy, którzy zignorowali te zalecenia odkryli, że w rzeczywistości z uznanych za zmarłych na Covid, wszyscy umierali z innych przyczyn.

W opinii autorów książki „Koronawirus — fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty” „liczba prawdziwych ofiar koronawirusa w większości krajów, jest wielokrotnie niższa od podawanej”. Władze nie rozróżniają zgonów na koronawirusa od zgonów z koronawirusem. „W Niemczech ryzyko zgonu na Covid-19 dla osób poniżej 65 lat jest takie samo jako jak przy codziennej jeździe autem na odległość 32 km. Nawet dla osiemdziesięciolatków i starszych ryzyko było stosunkowo małe”.

Autorzy książki „Koronawirus — fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty” przypomnieli, że podczas gdy w Niemczech „codziennie umiera ponad tysiąc osób po osiemdziesiątce” to „podczas całej epidemii najwyżej 8 na 10.000 mieszkańców w wieku ponad 80 lat zmarło z wirusem lub na wirusa. Liczba prawdziwych ofiar Covid 19, to znaczy zmarłych na wirusa, nie może przekraczać 2-4 na 10.000”. Nie ma to statystycznie znaczenia w tej kategorii wiekowej, bo ponad 100 osób na 10.000 umiera nieuchronnie „na infekcje dróg oddechowych wywołanych przez zarazki”

Zdaniem ekspertów skala zakażeń Covid jest taka sama jak co roku skala zakażeń innymi koronawirusem. Grypa w Niemczech ma śmiertelność od 0,1% do 0,2%. Co parę lat jest silniejsza grypa i wtedy umiera więcej osób – w sezonie 95/96 było 30.000 ofiar, 2003/2004 15.000 a w sezonie 2017/2018 25.000.

Według ekspertów w przypadku „liczba zainfekowanych” jest wyższa od oficjalnej - „przypadki bezobjawowe i łagodne nie są wliczane” - zapewne jest ich 10 razy więcej. Śmiertelność w wypadku Covid wynosi od 0,1% do 0,4% (i dotyczy głównie starszych po 80 roku życia) – i jest podobna jak w grypie.

W opinii ekspertów, by kreować histerie z powodu fałszywej pandemii, media specjalnie nie podają liczby zmarłych na milion mieszkańców (jak nakazywałoby naukowe podejście) tylko epatują liczbami zgonów. Przez to ludzie myślą, że sytuacja w USA jest gorsza niż w krajach europejskich, bo w USA zmarło więcej osób. Jednak gdy popatrzy się na sprawę z naukowego punktu widzenia to widać, że większy odsetek zgonów w populacji jest w Hiszpanii i Włoszech niż USA, a najwięcej w Belgii, o której nic media nie mówią.

Według dr Kariny Reiss i dr Sucharita Bhakdiego grypa i Covid są groźne dla osób po 60 roku życia. „Grypa nie potrzebuje wiele by zabić […] Zgon powodowany jest w wiekowości wypadków przez komplikacje w rodzaju bakteryjnego zapalenia płuc”. Covid stanowi mniejsze zagrożenie niż grypa. Zgony na Covid nie powoduje sam wirus, ale zły przed zarażeniem stan zdrowia chorego – Covid „jest tylko kroplą, która przelewa wypełnioną czarę”. „Co roku na infekcje dróg oddechowych (nie wyłączając gruźlicy) umiera na świecie 2,6 miliona ludzi”.

Zdaniem dr Kariny Reiss i dr Sucharita Bhakdiego histerie wokół Covid rozkręcają media. Nie rozróżniając zmarłych na Covid i zmarłych z Covid. We Włoszech 99% zmarłych na Covid miało inne choroby (nadciśnienie, cukrzycę i choroby serca) i wiek powyżej 80 lat. Według sekcji zwłok 88% zmarłych rzekomo na Covid we Włoszech zmarło w rzeczywistości z innych przyczyn.

W opinii dr Kariny Reiss i dr Sucharita Bhakdiegovw tym roku wysoka śmiertelność we Włoszech wynikała z tego, że „Włochy mają w Unii Europejskiej największy wskaźnik zgonów z powodu zakażeń szpitalnych i bakterii odpornych na antybiotyki”. Przyczyną dużej ilości włoskich zmarłych jest też to, że Włosi są najstarszym społeczeństwem na świecie, a większość emerytów „ma przewlekłe choroby płuc i serca” - grupa ryzyka jest większa niż w innych krajach. Północne Włochy (w których śmiertelność była wyższa niż w reszcie kraju) są rejonem o najgorszej jakości powietrza, a zanieczyszczenie środowiska zwiększa ryzyko chorób dróg oddechowych.

Niemieccy naukowcy w swojej książce stwierdzili, że spektakularne transportu trumien, jakimi epatowały media w relacjach z Włoch wynikały z tego, że władze zarządziły kremacje zwłok, która nie jest popularna we Włoszech. Nie było więc dostatecznej ilości krematoriów i trzeba było korzystać z pomocy wojska. Ponieważ grabarze znaleźli się na kwarantannie, zwłokami musieli się zająć żołnierze.

Zdaniem niemieckich naukowców, gdyby media nie nagłośniły rzekomej pandemii nikt by na nią nie zwrócił uwagi, bo sytuacja niczym się nie różniła od lat poprzednich. W ramach siania bezpodstawnej paniki media kreowały na autorytet profesora Neila Fergusona z Imperial College London, który zapowiedział, że na Covid w Wielkiej Brytanii umrze 500.000 osób, a w USA 2.200.000. Stało się tak, choć Ferguson jest od lat znany z apokaliptycznych wizji, które się nie sprawdzają. Zapowiadał, że na chorobę wściekłych krów umrze 136.000, na ptasią grypę 200.000.000, a 65.000 na świńską grypę. Za każdym razem wbrew jego apokaliptycznym wizjom umierało kilkaset osób. W 2009 roku ci sami ludzie, którzy dziś bredzą o zabójczy Covidzie, bredzą o zabójczej świńskiej grypie.

W opinii niemieckich naukowców w Niemczech władze wprowadziły lock down, pomimo że według danych naukowych epidemia się już wypalała, liczba zakażeń spadała i się stabilizowała — wprowadzanie ograniczeń nie miało sensu.

Jak przypominają niemieccy naukowcy, wprowadzanie lock down w Niemczech było motywowane tym, żeby spowolnić rzekomą pandemię, i nie dopuścić do zapaści służby zdrowia (do tego by umierający zapchali oddziały intensywnej terapii). W momencie wprowadzania lock down władze doskonale wiedziały, że nic takiego się nie wydarzy. Szpitale nigdy „nie były zagrożone przeciążeniem, bo nigdy nie było wykładniczego przyrostu zakażeń”. Tysiące łóżek szpitalnych stało pustych. „Nigdy nie było żadnej wielkiej fali pacjentów z Covid”. Bez jakiejkolwiek przyczyny zablokowano chorym dostęp do operacji ratujących życie i zdrowie.

Niemieccy naukowcy uważają, że nie ma sensu mówienie o drugiej fali epidemii, bo nie było pierwsze - „nigdy nie było żadnego wykładniczego przyrostu infekcji”. Zapowiedzi o przyroście zmarłych się nie sprawdziły. Zamknięcie szpitali, by przyjmować w nich umierających na Covid, było bez sensu, bo wiadomo było, że takich umierających będzie niewielu. W Niemczech nigdy nie było niebezpieczeństwa, że system zdrowotny się załamie. Utrzymywanie obostrzeń nie miało żadnego sensu.


Jan Bodakowski

 

Komentarze (38):

Dogorywająca opozycja kąsa najmocniej2020.10.5 10:43
Kto zarabia? - Żydzi. Oni na wszystkim zarobią. Nawet na holokauście.
Jonasz Fajny2020.09.21 9:29
cytuje- "Zdaniem niemieckich naukowców określenie liczby zakażonych na Covid jest trudne, bo testy PCR, nie wiadomo jak są czułe" Naukowcy już kłamią, bo w specyfikacji Kerry Mulisa wynalazcy metody RT-PCR nie ma nigdzie stwierdzenia, że jest to jakiś test diagnostyczny. Jest to metoda namnażania DNA i za to był NOBEL
zooloo2021.06.20 15:09
Nie masz racji. Jeśli dobrze przygotować testy rtPCR i uzywac ich w warunkach klinicznych to jest to przydatna diagnostyka. Oczywiście nie robi się wymazów w jakichś aptekach czy wymazobusach, bo to urąga standardom klinicznym. Oprócz tego należy odpowiednio przygotować startery oraz dobierać cykle denaturacji Ct. Oczywiście przy tzw. pandemii wszystko zrobiono źle by nabijać liczbę zarażonych. Więc o błędach dot. rtPCR można znaleźć tutaj: https://cormandrostenreview.com/report
STANISLAW2020.09.20 20:03
Ale łgarstwo przez... zamilczenie! SARS - śmiertelność 10%, prawda. MERS 30%, prawda! A w COVID19 - czemu zamilczano, iż w niektórych krajach śmiertelność w okresie szczytu sięgała 90% (relacjonowałem tu na bieżąco), a w Belgii ogólna śmiertelnośćc w okresie sczytu koronawirusa podnioosla sie o ponad 100%. Gdy zwykle śmiertelność jest tam na poziomie 300 zgonów, to wtedy przez dwa miesiące siegała ponad 600 zgonów! http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/images/belgia-smiertelnosc-covid19.jpg A z Peru? Jeszcze gorzej: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/peru-smiertelnosc-covid.jpg
STANISLAW2020.09.20 20:09
Poprawa linku belgijskiego: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/peru-smiertelnosc-covid.jpg
STANISŁAW - wolny ideologii LGBT2020.09.20 20:10
http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/belgia-smiertelnosc-covid19.jpg
B522020.09.20 16:04
Niemieccy naukowcy niebawem badania dowodzące że ziemia jest płaska
AVI2020.09.20 15:48
Widać, że Fronda prowadzi krucjatę przeciwko prawdzie. Zwolenników teorii spiskowych, paranoików, różnych oszołomów i pomyleńców, którzy negują istnienie koronawirusa lub pandemii znajdziecie na całym świecie sporo, materiału wam pewnie nie zabraknie. Pamiętajcie, że bierzecie też na swoje sumienie życie i zdrowie ludzi!
Anonim2020.09.20 16:09
Fronda chce udowodnić po prostu, że katolicy to ciemnota, która wierzy oszołomom i paranoikom. Nie wiem, czy ktoś im płaci za tę kampanię? Bo artykuły są nieźle preparowane. Autor artykułu o liście prof. Rutkowskiego pisze o nim, jak o jakiejś nowości. A jest to stara sprawa, chyba z połowy sierpnia, stad argumentu w tym liście są dzisiaj zupełnie nieaktualne. Fronda chyba potrzebuje kasy, stąd ta krucjata, bo może ktoś sypnął. Bardzo smutne, że zbiega się ona z wielkim nasileniem zakażeń. Mnóstwo naiwnych lub nieco "pokopanych" osobników poczyta Fronde i przestanie się zabezpieczać.Jeśli ktoś chce zachorować, to trudno, jego sprawa, ale naraża przy tym wielu normalnych ludzi.
Marle2020.09.20 17:35
o nie, jak spotykasz się z byle kim to używaj kondoma, nikt nie mówi żeby się nie zabezpieczać
Polak2020.09.20 20:20
Nie do konca. Kiedy Polska zamykała granica, robiła lock-down, na Frodzie czytaliśmy "Brawo Polska!" i jekieś bajerskie pochwały z całego świta, jak to nasz kraj przytomnie reaguje, kiedy inni (Szwecja, Anglia) się ociągają. Teraz nie ma koronowirusa... czekam na tytuł "Wstydź się Polsko. i Brawo Szwecja!"
Szybka Randka2020.09.20 14:51
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: == www.erooo.pl == Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 kup vip i napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 13:14
Xnxlizx. Po pierwsze,propxgxnde xntymedycznx prowxdzx w Europie pxrtie skrxjnej prxwicy i skrxjnej lewicy, W Polsce nxzistowskx i xntykxtolickx Konfedrxcjx. 2)Kto je kontroluje ? Wedlug profesjonxlnych zrodel wywixdowczych sx txkie dwx osrodki. jest to Rosjx Putinx,orxz Izrxel Netxnyxchu,obx skrxjnie xntypolskie 3) Co jest celem tej szucznej pxniki ? Doprowxdzenie do kryzysu kontroli i dyscypliny spolecznej,zxlxmxnie sie demokrxcji,i przejecie wlxdzy przez wojsko.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 13:00
Nie nxukowcy,lecz nxzisci i nxstepcy doktorx Mengele.
Anonim2020.09.20 11:51
Zaws e znajdzie się debil co będzie uważał ze ziemia jest pladka
les2020.09.20 14:06
tak,tak, ziemia nie jest gladka,tylko kladka, mamy przejsc na drugo strone i nie martwic sie tym co jest pod nia, a wiec nie narzekaj.
Grizzly2020.09.20 10:58
Nawet jeśli to jakiś światowy przekręt ( a jak światowy to wiadomo - Eskimosi) to nie byłby możliwy bez lekarzy! Oni to wszystko legitymizowali i parafowali! Mniej może dotyczy to zwykłych lekarzy a bardziej instytutów i ośrodków naukowych!
Anonim2020.09.20 11:19
Sprawa jest prosta. Jeśli wbrew logice i masie dowodów przegłosowano że zboczenia są orientacją i zatruwa się życie każdemu kto powie inaczej, to jaki problem by zgnoić wszystkich co twierdzą że różnice miedzy wszędobylskimi koronawirusami są minimalne? Ja nie wiem dlaczego co ileś lat jest wzrost zachorowań na nowe szczepy wirusów z różnych rodzin i jakbym miał sie pokusić to stawiał bym jedynie na niezidentyfikowane katastrofy ekologiczne. Wiem że zamykanie ludzi w domach to zbrodnia, hańba i hitleryzm.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 13:20
Okxzuje sie,ze hitleryzm zxmykxl ludzi w domxch ,x nie w obozxch koncentrxcyjnych.
Anonim2020.09.20 13:31
o gettach nie pamietasz?
Anonim2020.09.19 20:27
kacza covidonomenklatura , a w kolejce do uwłaszczenia są chetni z teczowej gangreny którą sanepid rzeczowo opisał, Sars cov 2 to pikus przy gejowskich klubach
Grizzly2020.09.20 10:54
Won k. chazarska!
jk2020.09.19 17:01
U nas politycy PiS i ich szemrani znajomi porobili interesy życia.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.20 13:22
Dlx xktywnych pxtriotiw rosyjskich z Konfederxcji -tylko cxlkowity przepxdek mienix.
reska2020.09.19 16:32
do wpisu poniżej: czy ty kolego/koleżanko umiesz czytać ze zrozumieniem, czy jesteś trollem, czy też jesteś już tak zindoktrynowany przez wiadomości TVP, że nie rozumiesz prostego tekstu? może nie doczytałeś, że ponad 90% zmarłych, którym przypisano koronawirusa nie zmarło na covida, lecz na inne choroby?
man.of.Stagira2020.09.19 16:44
w tym sęk...wirus fałszywy a WQPIEQDOL ...prawdziwy dostają WSZYSCY...w tym właśnie sęk. O TYM jest ta książka. Czytanie ze zrozumieniem.
man.of.Stagira2020.09.19 16:25
Ten wirus to jest prawdziwy....wqpierqdol jaki został spuszczony naszej hipertechnologicznie kosmicznej cywilizacji cyfrowej transhumanistycznej. Po prostu boki zrywać. A TACY byliśmy mocni przez ostanie 50 lat...tacy mocarni...jako ludzkość. A tutaj taki wqpierqdol od małego ćwierć-enzymu co to nie wiadomo CO TO...
"Zdaniem niemieckich naukowców,2020.09.19 16:18
gdyby media nie nagłośniły rzekomej pandemii nikt by na nią nie zwrócił uwagi, ..." ------------ No pewnie, szczególnie rodziny 200 tyś. zmarłych w USA a licznik bije! Nie pozozstaje nic innego jak Autorowi życzyć zakażenia wirusem NIESTNIEJĄCEJ pandemii.
man.of.Stagira2020.09.19 16:31
Zakażenie NIE to nie zachorowanie. Nie panikuj.
Więc życzę ci zakażenia,2020.09.19 16:42
a w twoim wieku to bilet w jedną stronę. Bez tego "tylko" zakażenia z twoją cukrzycą, otyłością czy tylko samego wieku mogłbyś nawet w Polsce doczekać następnych wyborów prezydenckich. No i nie szczep się, po chooy ci czip Sorosa czy Gatesa.
man.of.Stagira2020.09.19 16:48
nonsense
Maria Błaszczyk2020.09.19 16:48
No ale trup to trup. Zupełnie nieżywy. Póki co z powodu tego wirusa oficjalnie zmarło koło miliona osób - ale istnieje spora luka między średnią liczbą zgonów w tym okresie w ostatnich latach a liczbą zgonów z powodu covid - ta pierwsza liczba jest dużo wyższa, więc ten milion jest najprawdopodobniej niedoszacowany. A to dopiero pół roku... Zresztą, żeby być ofiarą tego wirusa, niekoniecznie trzeba umrzeć. Minister Woś, zdrowy człowiek przed trzydziestką, wymagał hospitalizacji. Na intensywne j terapii leczono premiera UK i byłą premier Tymoszenko. A także miliony innych osób, o których nie pisze się w gazetach. To nie jest nic fajnego i lepiej by tego ie dostać...
Polak2020.09.19 16:54
Niestety na przyciemniony umysł nie ma rady. Tylko przykre to twoje życie musi być. Ale tak zdecydowałaś sama.
Maria Błaszczyk2020.09.19 17:52
Na jaki umysł??? Ludzie chorują i umierają. Starczy spojrzeć na Białoruś. Łukaszenka nie pojawił się tam w tym roku. Nie pierwsze wybory sfałszował. Nie od wakacji stosuje represje. Ale tam każdy zna kogoś, kto umarł na covid, bo władze przyjęły zasadę negowania zagrożenia... A, przypomnijmy, przy wszystkich swoich wadach Białoruś ma lepszy system opieki medycznej niż Polska pod rządami PiS.
B-ba2020.09.20 15:57
Mam rodzinę na Białorusi i dużo wiem na temat tamtejszego systemu zdrowia. Na nowotwór umierał mój stryj i to było straszne! Moja siostra stryjeczna ma astmę i żyje dzięki lekom z Polski. Medycyna białoruska jest 50 lat za naszą, a wszędzie trzeba dawać w łapę, choć niby leczenie jest bezpłatne. Więc łaskawie przestań łżeć! A PiS nie naprawi tego za parę lat, co było skutecznie niszczone przez lat prawie 30, a najbardziej za rządów lewicy i PO.
Maria Błaszczyk2020.09.20 19:43
Ja nie twierdzę, że Białoruś ma dobry system opieki zdrowotnej. Wręcz przeciwnie. Twierdzę, że Polska ma gorszy. Świadczą o tym twarde dane. Polska - 2.4 lekarza na tysiąc mieszkańców, Białoruś - 4.08. Szpitalne łóżka - Polska 6.5 na tysiąc mieszkańców, Białoruś - 11. Ale takze w przypadku wspomnianych przez Ciebie nowotworów Białoruś wypada lepiej - czy może mniej źle. Np. rak szyjki macicy. W Białorusi pięcioletnia przeżywalność jest znacznie niższa, mimo wyższej zapadalności... Podobnie jest z większością inych nowotworów. Średnio - w Polsce śmiertelność 14.87%, w Białorusi 12.43%. https://gco.iarc.fr/today/data/factsheets/populations/112-belarus-fact-sheets.pdf https://gco.iarc.fr/today/data/factsheets/populations/616-poland-fact-sheets.pdf A PiS sprawę znacznie pogorszył, każąc lekarzom wyjeżdżać i ich upokarzając, gnojąc ratowników i robiąc przekręty na lekach, gdy np. wiceminister zdrowia Marcin Czech rekomendował firmie farmaceutycznej podniesienie ceny jednego ich leku, choć ona sama proponowała niższą kwotę.
Ja zarabiam i moi klienci! Uczciwie!2020.09.19 16:11
Nie na maseczkach czy respiratorkach, ale na giełdzie. Wahania są tak duże, że trzeba by być kretynem by z tego nie skorzystać. Nie mam na myśli Giełdy Papierów Wartościowych, ale Deutsche Börse AG, London Stock Exchange a głównie nowojorską NYSE.
ktolickx derxtyzxcjx Polski2020.09.20 13:27
Oczywiscie przed wirusem gieldy nie bylo.