Marszałek Grodzki kontra generał George Marshall - zdjęcie
28.05.21, 11:28Fot. wikimedia - domena publiczna / screenshot YouTube (Onet)

Marszałek Grodzki kontra generał George Marshall

22

Aby lepiej zrozumieć Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego warto porównać jego działania z sytuacją, jaka miała miejsce, gdy w Stanach Zjednoczonych sekretarzem stanu był gen. George Marshall.

Na polecenie Prezydenta Stanów Zjednoczonych Harry‘ego Trumana gen. George Marshall przygotował European Recovery Program, czyli Europejski Program Odbudowy. Był rok 1947 i planowana pomoc powinna objąć 15 najbardziej zniszczonych przez II wojnę światową krajów europejskich oraz Turcję.

Można powiedzieć, że tzw. plan Marshalla miał być rozwinięciem zrealizowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych programu UNRRA, którego Polska była największym beneficjentem. W latach 1945-1947 nad Wisłę dotarła pomoc wartości kilkuset milionów dolarów, w tym było 5 milionów paczek żywnościowych.

Pomoc zaoferowana przez plan Marshalla miała być wielokrotnie większa. W latach 1948-1952 Stany Zjednoczone miały przeznaczyć na nią około 13 miliardów dolarów, co wówczas było kwotą astronomiczną. Prawdopodobnie zrujnowana przez wojnę Polska byłaby ponownie największym beneficjentem tej pomocy. Jednak tak się nie stało, ponieważ zakazał tego Stalin. Rzeczowych argumentów nie miał żadnych, ponieważ amerykanie jako warunek praktycznie stawiali tylko nieblokowanie wzajemnej wymiany handlowej poprzez cła. Skutek był taki, że więcej otrzymała Republika Federalna Niemiec, w której już w 1952 roku zaczęto mówić o cudzie gospodarczym.

Stalin zabronił przyjęcia planu Marshalla, bo Amerykanie są źli. Podobnie w 2021 roku marszałek Grodzki mówi nie, bo PiS jest zły. W roku 1947 zaczęła obowiązywać totalna negacja wszystkiego, co pochodzi z Zachodu, natomiast teraz totalna opozycja totalnie neguje wszystko, co chce zrobić demokratycznie wybrany rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego też Polska nie powinna przyjąć pomocy Unii Europejskiej dla Krajowego Programu Odbudowy w wysokości 770 miliardów złotych i pieniądze niech poczekają, aż PO powróci do władzy!

Wszyscy wiemy, że historia lubi się powtarzać. Nadużywanie pięknych słów o demokracji i prawach obywatelskich, a zarazem pogarda dla wolności osobistych oraz dobra szarego obywatela były charakterystycznymi cechami totalitarnych rządów Józefa Stalina. Teraz historia zatacza koło, bo podobnymi „zaletami” charakteryzuje się działalność Platformy Obywatelskiej i jej nadwornego aktywisty prof. Tomasza Grodzkiego.

P.J.Z.

Komentarze (22):

Dyskretny urok defekacji2021.05.29 12:14
Fundusz odbudowy powinien finansować stypendia dla rodzin kleryków. W Polsce na 11 tys miejsc w semnriach i nowicjatach zajętych jest niecałe 2500 miejsc. To prawdziwa katastrofa! Odbudujmy powołania poprzez stypendia dla rodzin kleryków w wysokości 3 czy nawet 5 tysięcy miesięcznie. Ważne aby rodzice zachęcali swych synów do oddania sie w ramiona Ducha świętego.
Filip2021.05.29 6:27
Ten artykuł jest manipulacją przeznaczoną dla mało inteligentnych. Prof. Tomasz Grodzki jest za przyjęciem pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Jednak doświadczenia z przeszłości jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy, budzą podejrzenia w stosunku do rządzących. Pieniądze z Funduszu Inicjatyw Lokalnych rząd przyznał tylko tym samorządom, w których rządzi PiS. Samorządy rządzone przez opozycję nie dostały żadnych pieniędzy z tego Funduszu. Teraz rząd chce bezzwrotne dotacje tzw. granty przeznaczyć tylko dla tych samorządów w których rządzi PiS i przekazać pisowskim spółkom skarbu państwa. Samorządy rządzone przez opozycję mają dostać tylko pożyczki, choć niektóre z nich są zadłużone w związku z pandemią koronawirusa, tak więc nie będą ich brały. Politycy z PiS-u wydali 1,5 mld zł na wybudowanie bloku C elektrowni w Ostrołęce, a po wybudowaniu jest ona rozbierana. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Dlatego należy dopilnować uczciwego i sprawiedliwego wydawania pieniędzy z Funduszu Odbudowy.
Józef Bonkzdupytuska2021.05.29 6:03
Badając osobowość marszałka Grodzkiego okazało się, że jego matka miała nazwisko Artois była obywatelką Francji siostrą Rene Artois o którym powstał film dokumentalny Allo,Allo.
Filip2021.05.29 6:35
Moja matka urodziła się we Francji i również była obywatelką francuską. Jakie ma to znaczenie?
Seneka2021.05.28 21:05
To nie marszałek. To małpiałek.
Anonim2021.05.28 14:43
W języku migowym istotny jest sposób ułożenia palców jak na tym zdjęciu. Słyszałem w kolejce do lekarza, że takie ułożenie palców może mówić o liczbie banknotów, które należy włożyć do koperty. Jeśli otwarte jest przy tym tylko jedno oko to znaczy, że mnożymy przez jeden. Jeśli otwarte są oba to znaczy, że trzeba pomnożyć przez dwa. Liczba flag w tle oznacza liczbę koniecznych wizyt z kopertami. Flagi oznaczają rodzaje banknotów - jeżeli na początku jest niebieska to oznacza rozliczenie w eur, jeśli pierwsza jest amerykańska to znak, że rozliczamy się w usd.
Mejer2021.05.28 14:18
Człowiek Koperta najbardziej obawia sie... pustych kopert :)
Olej2021.05.28 14:04
To nie jest żaden nadworny aktywista tylko karierowicz, złodziej, łapownik i zwykła łajza, która wlazła na pokoje i się na nich obnaża. Gonić to towarzystwo na trzy wiatry, najlepiej z bata i buta !!!!!................... W innym temacie bez związku z powyższym. Polska otrzymywała pomoc z UNRA a zżerali ją komuniści u ubowcy, pospołu z sołdatami i siepaczami z NKWD. Można powiedzieć, że tzw. plan Marshalla miał być rozwinięciem zrealizowanego przez Organizację Narodów Zjednoczonych programu UNRRA, którego Polska była największym beneficjentem. W latach 1945-1947 nad Wisłę dotarła pomoc wartości kilkuset milionów dolarów, w tym było 5 milionów paczek żywnościowych. Nad Wisłę dotarła, do ludzi raczej nie bardzo. Transporty były przekierowywane na wschód.
janek2021.05.28 13:09
Generał? General of Army to odpowiednik naszego marszałka Polski, tylko 5 osób w USA dosłużyło się stopnia General of Army. Jedynie Pershing dosłużył się stopnia General of Armies za życia - ale nie ma oficjalnego wzoru pagonu. Jeszcze g. Washington został po śmierci awansowany na ten stopień.
Jaś2021.05.28 12:43
Podobno PO przedstawiła już projekt reformy służby zdrowia. Zasadniczym elementem tej reformy jest to, że każdy pacjent przy wejściu do przychodni zdrowia otrzyma bezpłatnie 15 pustych kopert do wykorzystania według własnego uznania. Badania potwierdziły bowiem, że liczba przekazanych kopert ma ścisły związek ze skutecznością zalecanych kuracji.
gość2021.05.28 12:58
I wszyscy do Grodzkiego-łajzy jednej, który dawno POwinien siedzieć!
ala2021.05.28 12:40
"....Kto głosował na tego człowieka? To nie jest przecież jakiś niedouczony człowiek, bo jak podają różne źródła, to jest profesor nauk medycznych, chirurg, liczący się w szpitalu i nagle odsłania się twarz rzeczywista nie pasująca do tej jaką odczytuje się z CV. Mały człowiek, nie liczący się z innym człowiekiem, ojczyzną, odpowiedzialnością. Co go obchodzi los biznesmenów, czy choćby służby zdrowia, nauki, rolnictwa, dróg (a może marzy o jakichś rozjeżdżonych traktach, w których taplają się podróżujący). Taki mały człowiek co w nienawiści do bliźniego (o ile uznaje taką kategorię obiektu bezinteresownej miłości) opóźnia, kontestuje procedury, byle dowalić Polakom, rządowi. Jak go tak uwiera Polska, nic nie stoi na przeszkodzie zmienić terytorium. Na pewno gdzieś czekają na specjalistę w naukach medycznych. Może mierzi go towarzystwo polskie, nie ma przymusu bywać. Jeżeli faktycznie nie nadał biegu dokumentom, należy mu życzyć by spotkał na swojej drodze takich samych życzliwych ludzi jak on..."
Anonim2021.05.28 12:34
Cała totalna opozycja to po prostu druga targowica. Tamta targowica tez chciała objąć władzę z pomocą wrogów Polski, bo inaczej by rządzić nie zdołała. Dzisiejsza targowica, na której czele stoi m.in. grodzki, postępuje identycznie.
Czarek2021.05.28 12:32
Co tu ukrywać. PO i totalna opozycja osiągają szczyty pajacowania. To urodzeni pajace. Ale przerażające jest to że oprócz śmieszności widać w ich postawach i działaniu nienawiść do wszystkiego co polskie. Oni wprost nienawidzą Polski i za nic w świecie nie chcą dopuścić do tego aby wszystkim nam było lepiej.
jle_ffm2021.05.28 12:30
Ten artykuł to jeden wielki pisowski, propagandowy bełkot. Jakbym czytał Trybunę Ludu.
no to gratuluję :)2021.05.28 13:18
jak tam nigdy trybuny ludu nie czytałem , w sumie to mnie nie dziwi ,że zwolennik PO dawnymi czasy trybune ludu czytał
jle_ffm2021.05.28 17:15
A ja gratuluje, że obecnie masz to szczęście i żyjesz w takich czasach gdzie TL już nie ma. Ale widać że nie masz pojęcia czym była komuna i o tego, że teraz pis postepuje podobnie jak komuchy w PRL.
kefas2021.05.28 12:17
mam nadzieję, że za to porównanie, Pan Marszałek Grodzki postawi was przed Sądem, a sąd wystawi wam słony rachunek. Jesteście totalnym dnem. https://youtu.be/iiMtDoyK3R0
Anonim2021.05.28 12:37
Nie wycieraj sobie brudnej gęby imieniem św. Piotra, łajdaku! I won za Don albo na onet! Tam twoje miejsce.
kefas2021.05.28 12:54
uważaj bo ci żyłka pęknie pisowiecki trollu
Mentor2021.05.28 20:34
Marshall Grodzki, nikogo nie postawi przed sądem, bo niedługo sam przed nim stanie. Uzbierało się już 80 zarzutów. Jako "człowiek honoru", zrzeknie się immunitetu i przed sądem będzie "mówił prawdę i tylko prawdę".
przychodzi baba do lekarza2021.05.28 12:17
przychodzi osoba z macicą do Trzeciej Osoby w Państwie , co osobie dolega ? Pyta Osoba a ona odpowiada jemu ... jak tu byłam w zeszłym tygodniu to zaraziłam się obstrukcją i nie mogę się wypróżnić