Lewica przepuszcza kolejny atak na Kościół, który oskarża o homofobię i antysemityzm  - zdjęcie
02.09.20, 15:59Fot. via: Pixabay- kevinsyman

Lewica przepuszcza kolejny atak na Kościół, który oskarża o homofobię i antysemityzm

24

W ramach lewicowej narracji Kościół katolicki jest (wbrew faktom) oskarżany o wspieranie nazizmu, szerzenie antysemityzmu i odpowiedzialność za wymordowanie Żydów. Lewica tę antykatolicką narrację wykorzystuje do wspierania tęczowej rewolucji, obsadzając w roli (rzekomo przez katolików) prześladowanych Żydów pederastów. Tak tworzona jest lewicowa hagada, czyli opowieść mająca przesłanie ''moralne'', złożona wbrew faktom z elementów z rzeczywistości – hagada jest produktem kultury żydowskiej, w której (odmiennie od kultury zachodu) zgodność z faktami nie ma znaczenia, a liczą się korzyści płynące ze spreparowanej narracji.

Na internetowych łamach wspieranej finansowo przez Sorosa „Krytyki Politycznej” ukazał się artykuł „Polski Kościół katolicki znów jest miejscem, w którym kwitnie nienawiść do mniejszości” autorstwa Katarzyny Markusz. W artykule tym zawarte są brednie głoszące, że „kilkadziesiąt lat temu Kościół tworzył komórki pomocowe dla faszystów pod hasłem »Jak skutecznie uciec do Ameryki Południowej«, okazały się one sukcesem”. Wbrew faktom artykuł na lewicowym portalu głosi „bezczynności i obojętności Piusa XII wobec Zagłady”.

Zdaniem autorki artykułu na lewicowym portalu „Kościół z uporem godnym lepszej sprawy odwołuje się do najczarniejszych kart własnej historii, powiela błędy prześladowania i dyskryminacji, doprowadzając do kolejnych nieszczęść, rozpadu międzyludzkich więzi, siania nienawiści i wrogości między ludźmi”.

W artykule na lewicowym portalu wykorzystane są klasyczne oskarżenia o antysemityzm, którymi tresowano Polaków najpierw za komuny, a potem za duchowych rządów „Gazety Wyborczej” w postkomunistycznej III RP.

Poprzez artykuł czytelnicy lewicowego portalu zostaną ogłupieni klasycznymi żydowskimi bredniami o tym, że „antysemityzm w Polsce w okresie przedwojennym był regularnie pielęgnowany i podsycany w druku: przez prasę katolicką, przez księży z ambon oraz przez polityków często odwołujących się do boga i do autorytetu Kościoła. Wystarczy przywołać przykłady księży Stanisława Trzeciaka czy Marcelego Godlewskiego. Pierwszy pisał antysemickie książki, wychwalał Hitlera, popierał ONR oraz „odżydzenie Warszawy”. Uważał, że Żydzi zawiązali spisek w celu przejęcia władzy nad światem i zniszczenia katolicyzmu. Godlewski natomiast, jak podaje Żydowski Instytut Historyczny, toczył walkę z Żydami wyzyskującymi Polaków. O ile ks. Godlewski w czasie wojny zaangażował się w pomoc Żydom, wystawiając fałszywe metryki chrztu, o tyle ks. Trzeciak stał się gestapowskim szpiclem, wydając w ręce gestapo innego księdza, Tadeusza Pudra, ponieważ ten miał żydowskie korzenie”.

Warto przypomnieć, że bezpodstawnie pomawiany o kolaboracje z nazistami ksiądz Stanisław Trzeciak został podczas Powstania Warszawskiego 8 sierpnia 1944 roku zamordowany wraz z wiernymi parafii świętego Antoniego. Ksiądz Stanisław Trzeciak urodził się w 1873 roku w chłopskiej rodzinie. Był wybitnym intelektualistą, ukończył studia we Fryburgu w Szwajcarii, w Wiedniu, Rzymie, Krakowie, i Jerozolimie. Prowadził badania naukowe w Egipcie i Palestynie. Przed I wojną wykładał w seminarium. Podczas I wojny założył i działał w Polskim Towarzystwie Pomocy Ofiarom Wojny. Walczył zbrojnie przeciw Ukraińcom o polskość Lwowa. Po wojnie z bolszewikami pomagał repatriantom z Rosji. W II RP równolegle z karierą w Kościele powołał do życia Instytut Wschodni w Warszawie, jeden z pierwszych na świecie ośrodków badań sowietologicznych. Ksiądz Trzeciak był jednym z głównych inspiratorów walki z żydowską dominacją w II RP. Napisał kilkadziesiąt prac naukowych. Był wybitnym znawcą „Talmudu” i jego rasistowskiego nauczania. Jego dorobek naukowy wykorzystywał Feliks Koneczny. Ksiądz Trzeciak zwalczał nie tylko rasizm żydowski, ale też masonerie, komunizm, i nazizm.

Autorka artykułu na lewicowym portalu głosi, że „przed wojną Kościół wspierał skrajną prawicę, a antysemityzm był podczas kazań powszechny w całym kraju. Przemoc wobec Żydów stała się niemal obowiązkiem katolików”. Jej zdaniem „w maju 1925 r. w Sokołowie Podlaskim […] biskup siedlecki Czesław Sokołowski” zachęcał do „antyżydowskich zamieszek”.

W artykule na lewicowym portalu czytelnicy przeczytają, że „kościół był miejscem, gdzie nienawiść dojrzewała, rosła w siłę i rozwijała swoje możliwości. Księża nie powstrzymywali bojkotu ekonomicznego, który przerodził się w zamieszki i pogromy Żydów. Widzieli w tym raczej pokaz własnej siły i wpływów na masy ludzkie opętane bezsensowną nienawiścią. Nie tylko politycy, ale i księża kochali „ciemny lud” i pragnęli go w takim stanie utrzymać jak najdłużej”.

Autorka artykułu stwierdza w nim, że kłamstwem są tezy o tym, że podczas wojny Polacy ratowali Żydów, zawarte między innymi w książce „''Dam im imię na wieki. Polacy z okolic Treblinki ratujący Żydów'' autorstwa Edwarda Kopówki, kierownika muzeum w Treblince, oraz ks. Pawła Rytla-Andrianika, obecnego rzecznika Episkopatu Polski. […] We wstępie do tej książki biskup Antoni Dydycz odrzuca wszelkie oskarżenia Polaków o antysemityzm”.

Bredząc „o polskim udziale w Zagładzie”, autorka artykułu na lewicowym portalu głosi, że „tak jak dziś Kościół wypacza działania z okresu przedwojennego i wojennego, tak za kilkadziesiąt lat będzie wypaczał represje, które stosował wobec społeczności LGBT”.

Pretekstem do bredni o odpowiedzialności katolicyzmu i Polaków za holocaust jest dla autorki z lewicowego portalu to, że Episkopat Polski postuluje „tworzenie poradni pomagających odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową”, a takie „terapie konwersyjne” powinny być zakazane. Swoje rozważania autorka ubarwia rytualnymi oskarżeniami kościoła o pedofilie, skandale korupcyjne i mieszanie się w politykę.

Na marginesie dodam, że nie rozumiem, czemu Kościół nie ma prawa mieszać się w politykę. Kościół składa się z ludzi mających prawa polityczne, którzy mają pełne prawo ''mieszać'' się w politykę. Ograniczanie Kościołowi prawa do mieszania się w politykę byłoby ograniczaniem praw politycznych katolików – co by było sprzeczne z demokracją, ale zgodne z lewicowymi postulatami.

Wbrew faktom autorka stwierdza w swoim artykule, że terapia, „której zadaniem jest rzekomo zmienić orientację »pacjenta« z homoseksualnej na heteroseksualną, nie jest zabiegiem medycznym, nie wiąże się z nauką ani badaniami medycznymi, nie ma podstaw etycznych. To zwyczajne, nieludzkie barbarzyństwo, które można porównać do polowania na czarownice czy właśnie ścigania Żydów podejrzewanych o wyrabianie macy z dziecięcej krwi. Homoseksualność nie jest chorobą i nie trzeba jej leczyć. Zamiast jednak tłumaczyć wiernym współczesny świat, polski Kościół katolicki woli utwierdzać swoich wiernych w ignorancji”.

W rzeczywistości zachowania homoseksualne są szkodliwe dla zdrowia (poprzez większe ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową). W ramach ochrony zdrowia powinno się przeprowadzać terapie pozwalające ludziom na porzucenie szkodliwych dla zdrowia zachowań (homoseksualizmu, nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, czy konsumpcji śmieciowego jedzenia i napojów).

Jan Bodakowski

Komentarze (24):

...2020.09.3 7:00
To lewica szerzy homofobię do katolików za to że nie podzielają ich poglądów na lewackie dziwactwa.
Szybka Randka2020.09.2 19:44
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Saul ha-Tarsi alias Paulus2020.09.2 18:53
Byłem głupi i głupoty żem był wygadywał.
Paweł z Tarsu2020.09.2 18:50
1. List do Tesaloniczan: Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.2 17:30
Najbardziej wyrozumiały dla środowisk LGBT i obdarzający ich katolickim miłosierdziem jest rydzyk i jędraszewski!
***2020.09.2 17:48
Co ty tam wiesz o katolickim miłosierdziu. Wypisujesz tylko te swoje debilne teksty jakby ci płacili za to. Ciągniesz się po artykułach na frondzie, jak smród po gaciach.
Karnovskienė2020.09.2 17:28
Piękna brunetka ________________________________________________________________________________________________________ http://ocdn.pinka.pl/files/d81c5d01aaf981dca8d27df264a6c4ef63824783,0.jpg
luper dooper et samtzuter2020.09.2 17:24
Legalize it! Don't criticize it! _____________________________________________________________________________________________________ http://ocdn.pinka.pl/files/d9b21e823e1ff220c90ee7b2e85e5ea3918bb962,0.jpg
rebeliant2020.09.2 17:09
Oskarżać można o: pobicie, gwałt, zabójstwo, fałszerstwo, kradzież, niszczenie mienia, uprowadzenie. Bez czynienia tych przestępstw każdy x-izm jest martwy.
Anonim2020.09.2 17:09
https://www.niedziela.pl/artykul/109846/nd/Wyszynski-oskarzony
Anonim2020.09.2 17:08
https://www.niedziela.pl/artykul/109846/nd/Wyszynski-oskarzony
Jasiek B2020.09.2 17:05
Na bezrobociu fajnie jest, fajnie jest, fajnie jest. Razem z nami nuć tę pieśń, nuć tę pieśń.
katolik2020.09.2 17:02
Życie, życie piərdolone, czemuś ty nieosolone?
Anonim2020.09.2 16:52
Homofobia - NIKT nie jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć znaczenie tego słowa - wymyślonego przez lewaków jako maczuga na niesfornych.
Oko2020.09.2 17:18
Słowo to należy rozumieć dosłownie. Żadna filozofia.
Zibi2020.09.2 16:50
A kto się przejmuje bełkotem głupawego lewactwa? Kto mi da jakieś przykład, co te głupawe i nikomu niepotrzebne śmiecie uczyniły dobrego dla ludzkości?
Maksymilian Maria Kolbe2020.09.2 16:25
Żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało narodu, szerzy przekupstwo i zepsucie wśród dorosłych, a rozpustę i bezbożnictwo wśród młodzieży, wydziera nam handel, przemysł, rzemiosło, a nawet ziemię. Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło.
ok2020.09.2 16:25
Rozrywką średniowiecznych chrześcijan w Wielki Piątek było bicie Żydów za to „że ukrzyżowali Chrystusa”.
Jaśku Bodakowski2020.09.2 16:20
Ciebie też herbata z sacharozą zmienia w kobietę?
Anonim2020.09.2 16:17
Odnośnie rasizmu i antysemityzmu, oto kilka złotych myśli wielkiego prymasa Tysiąclecia, kardynała Wyszyńskiego, w latach 1938/39, w redagowanym przez niego "Ateneum kapłaństwa": 1. „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację”. 2. „Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich (...) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może się dokonać tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa”. 3. „Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki”. 4. „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim” 5. „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec”. 6. „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości... 7. „III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości (...) Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera (...) jest twórcą nowej, genialnej taktyki”
Anonim2020.09.2 17:10
https://www.niedziela.pl/artykul/109846/nd/Wyszynski-oskarzony
***2020.09.2 17:55
... no i co głąbie!!!........dowiedziałeś się już kto to napisał?......no to kiedy przeprosisz?
Darek2020.09.3 10:18
A za co niby miałby/miałaby przepraszać? Przecież wszystkie cytaty są prawdziwe i zaczerpnięte z pisma po redakcją Wyszyńskiego. Wszystkie te wypowiedzi (nie tylko Pastuszki) Wyszyński firmował swoim nazwiskiem. Nic nie pomoże manipulacja, że gdzieś tam pojawiała się też krytyka i wątpliwość czy da się to idealnie pogodzić z Biblią, bo fakty są takie jakie są, to są słowa pod którymi redaktor naczelny odpowiedzialny za publikację się podpisywał i to nie jednokrotnie a stale przez lata.
***2020.09.4 18:40
Rzeczywiście.............takim jak ty nic już nie pomoże!.