Ks. Serafino Lanzetta: Piekło nie jest ani zamknięte, ani puste. Wezwania Maryi w Fatimie wciąż aktualne - zdjęcie
22.05.20, 13:55Screenshot Youtube - adwmuk

Ks. Serafino Lanzetta: Piekło nie jest ani zamknięte, ani puste. Wezwania Maryi w Fatimie wciąż aktualne

34

Ksiądz Serafino Lanzetta podkreślił na wirtualnym Rzymskim Forum Życia aktualność wezwania Maryi w Fatimie do modlitwy i poświęceń za dusze w celu ocalenia ich przed wiecznym potępieniem. Piekło „nie jest ani zamknięte, ani puste” – stwierdził duchowny z kościoła pw. św. Maryi Panny w Gosport w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Siódme Rzymskie Forum Życia odbywa się w tym roku w Internecie z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa. Ks. Lanzetta mówił w swoim wystąpieniu o Maryi jako współodkupicielce oraz o potrzebie poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zdaniem ks. Lanzetty, gdyby Kościół ogłosił Maryję współodkupicielką jako piąty dogmat maryjny, to byłoby to zespoleniem współodkupienia i poświęcenia Maryi „jako tożsamości każdego chrześcijanina na tym świecie”. Tytuł współodkupicielki jest przynależny Najświętszej Pannie, gdyż „współpracowała Ona czynnie z Chrystusem w realizacji odkupienia ludzkości – powiedział ks. Lanzetta – a Jej matczyny wkład, choć niższy rangą w stosunku do poświęceniu Chrystusa, był z woli Boga uważany za (...) konieczny w odniesieniu do nas”.

Duchowny zauważył, że Maryja odegrała rolę przeciwną do roli Ewy. Gdy Ewa przyczyniła się do „ruiny ludzkości”, Matka Boża miała przez swoje posłuszeństwo, swoje „fiat” udział w odkupieniu człowieka. Na Kalwarii zostały złożone dwie ofiary: „jedną jest ciało Chrystusa, drugą jest serce Maryi”, stając się jedną ofiarą dzięki zgodzie Maryi na ofiarowanie Jej Syna.

Ks. Lanzetta zwrócił uwagę na to, że papieże od Leona XIII do Benedykta XVI potwierdzali jako magisterium zwyczajne Kościoła współodkupieńczą rolę Maryi. Według „roztropnych teologów” – stwierdził ks. Lanzetta – „zostało dowiedzione, że jest to część Bożego objawienia”, a zatem nie powinno być przeszkód w ogłoszeniu tego jako dogmatu Kościoła.

Zdaniem duchownego w świetle roli Maryi jako współodkupicielki należy też postrzegać Jej prośbę o poświęcenie Rosji oraz każdej duszy Jej Niepokalanemu Sercu. Jak powiedziała Matka Boża dzieciom w Fatimie w 1917 roku: „Moje serce będzie ucieczką i drogą prowadzącą was do Boga”. Opóźnienie poświęcenia Rosji przyczyniło się do triumfu ideologii marksistowskiej „nad ruinami upadłego komunizmu” – stwierdził ks. Lanzetta.

Według duchownego marksizm uległ transformacji i stał się dążeniem do równości społecznej, w której nawet różnice płci ulegają zatarciu. Niestety ta ideologia dotknęła też Kościół, doprowadzając nawet do „pełzającej apostazji”.

„Oto sposób odpowiedzi na przesłanie z Fatimy: ofiarowanie wszystkiego Bogu po to, by współpracować z Nim w odkupieniu ludzkości, tak jak Matka Boża zrobiła w bardzo wyjątkowy sposób” – powiedział ks. Lanzetta. „Nasze poświęcenie Maryi pozwoli nam żyć w pełni tajemnicą Maryjnego współodkupienia”, a wysłuchanie Jej prośby z Fatimy może ocalić dusze przed wiecznym potępieniem.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (34):

Jan Radziszewski 2020.05.24 6:22
.Kellery i inne tzw oświeceni przez diabły + Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą sil na wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … ) Co wtedy, wówczas tj. już wkrótce, będzie z owymi Prawodawcami bezbożnego prawa, prawa GENDER, ect. rządzącymi i oczywiście z owymi jw. zniewolonymi i opętanymi synami i córkami złego?
Jan Radziszewski 2020.05.23 12:58
żyd Lech Keler itd zapewne ucieszy cię wieść i tzw zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
Grażyna2020.05.22 23:05
Lechu Keller,"...kretynizacjo, vel dumny geju....! KŁAMIESZ ODNOŚNIE MARYI, ŻE NIE MA NAWET O NIEJ PEŁNEJ STRONY...??? DOSZKOL SIĘ ODNOŚNIE BIBLII ! Podaję ci: wbij sobie ten tytuł, tam jest cały wykaz: " Maryja Matka Boża-TEMATYCZNE WERSETY BIBILIJNE" PRZEKONASZ SIĘ, JAK DUŻO JEST O MARYI, A JAK MAŁO WIESZ! Poniżej podaję CI TYLKO część wypisanych w/w wersetów: -Księga Rodzaju: Rdz 3,15,20,25,21-34,27, 1-45 -Księga Liczb: Lb17, 23-25, -Księga Królewska: Krl 2, 19-20, -Księga Tobiasza Tb 13-15. -Księga Judyty:Jdt 9,8-12,13, 18-20,15,9,16,5, -Księga Hioba : Hi 12-13,38...., -PSALMY: 8, 10-18,1-3,16,45,100,116, 132, Poza tym jest bardzo dużo wersetów /nie wypisywałam już numerów/ w Księdze Przysłów, Księdze Mądrości, Księdze Syracha, Izajasza, Micheasza, Zachariasza, Łukasza, Mateusza,Jana,..... .... A także jest o Maryi w Dziejach Apostolskich i Księdze Apokalipsy! Więc proszę zapoznaj się "...i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym..." I nie okłamuj ateisto katolików. Miłej, obszernej, lektury!
goska2020.05.22 22:53
wezwania Maryi...w nie nie wierzę...odkąd byłam w piekle i Jej tam nie było...ani Jezus nie przyszedł...czuwał tylko Duch Święty - Kobieta...świat powinien zrozumieć, że dominacja męska i patriarchat to zezwierzęcenie...zbliżające do świata zwierząt a nie ludzi
kilia2020.05.23 2:22
goska Co ty piszesz ? Masz zdrowy rozum ? Nie wierz, ale nie obrażaj Maryi! A ja to nie wierzę, że ty jesteś "goska" Wg mnie, to Lecha K. nick!
stan2020.05.22 21:52
Bardzo ważne! W rozmowie z p. Półtawską s.Łucją powiedziała: "I Matka Boska nie może zbawić Rosji bez pomocy Polski". Być może z tego zadania jako naród będziemy rozliczani? Nigdy mi nie przyszlo do głowy modlić się za Rosję. Teraz myślę, że może dlatego, że nasz naród w całej historii bardzo ucierpiał ze strony tego narodu. Teraz chyba zacznę się modlić o nawrócenie Rosji.
Alicja2020.05.22 17:20
13 maja ruszyła Wielka Światowa Nowenna Pompejańska. Jest w Google, na You Tube, można dołączyć - polecam. Intencja - o nawrócenie wszystkich grzeszników, spośród których ja jestem grzesznikiem największym. Dzisiaj kończę 33-dniowe rekolekcje ( są na You Tube) przygotowań do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi wg Traktatu Świętego Ludwika Grignion De Monfort - jutro się konsekruję ( ponawiam konsekrację po dwóch latach). Polecam. Niepokalana Maryjo Królowo Polski módl się za nami.Króluj nam Chryste!
stan2020.05.22 21:54
Moje uznanie, Alicjo. Oby jak najwięcej takich ludzi w naszej Ojczyźnie. Kto prowadzi rekolekcje i jak to znaleźć?
Iga2020.05.23 2:29
Stan Możesz wejść na stronę:" W obronie Wiary i Tradycji" , tam takie rzeczy znajdziesz. Polecam! A tak w ogóle, to bardzo chętnie czytam twoje komentarze. Sa takie mądre, religijne.
Aga2020.05.23 8:03
Te konkretne rekolekcje, o których pisze Alicja są na stronie ocalenie.info
Ortox2020.05.22 17:08
Herezia Odkupil nas tylko Syn Bozy a nie czlowiek maria
Likc2020.05.22 17:16
Jest tam współodkupicielka ?
Contral2020.05.22 14:48
Ksiądz Serafino Lanzetta chyba coś przespał albo czegoś się naćpał. Św. Jan Paweł II już to zrobił ,czyli poświęcił Rosję Matce Bożej. Nie zrobił tego jednak wprost, bo nie mógł żeby nie wkurzyć ZSRR. Zrobił to bardziej ogólnie co zaakceptowała żyjąca wtedy jeszcze sistra Łucja - świadek objawień fatimskich. Trzeba również uważać , żeby kultu Matki Bożej nie przerobić na jakiś kult Bogini.
Likc2020.05.22 17:14
Jan Paweł II nie wywiązał się z tego zadania.
stan2020.05.22 21:56
Czy wszyscy biskupi brali w tym udział?
aspiring educationalist2020.05.22 14:38
Biskup Edward Janiak, antybohater filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich, który miał kryć podległych sobie księży, w najbliższą sobotę udzieli święceń kapłańskich. - Nikt nie odsunął księdza biskupa i ma prawo do święcenia księży dla tej diecezji - dowiedział się w kurii Onet.
Becia 2020.05.23 0:00
Stachu, Lechu K........ podajesz tu zdjęcie jak , tzw. "byłes ładny i młody" ! A obecny wygląd to już jest bardzo nieciekawy! Wstawiałeś obecne zdjęcie i szybko zmieniłeś!, Wiadomo, masz już na liczniku 70+!
Jan Radziszewski 2020.05.24 6:15
żydzie gey co rajcują cię filmy anty KK a więc wiedz, że wielbiony przez ciebie Sekielski zdechnie 10.10.2020 i nie do NIEBA trafi tylko do PIEKŁA swojaka tj, żydowskiego cezara /J 19,15) tzn jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) bo tam zazwyczaj trafiają żydzi , muzułmanie, Ateiści, poganie bałwochwalcy a więc ci wszyscy co wierzą w tzw religie z piekła rodem a prawdziwego Boga lekceważą tzn Pana i Boga obecnego w Religi KK - do którego i ty trafisz
Lech Keller-Krawczyk2020.05.22 14:24
Stara śpiewka, metoda kija i marchewki. Kościół się kończy a to są tylko marne próby utrzymania się przy władzy.
Likc2020.05.22 17:17
Kiedyś będziesz miał okazję zweryfikować swoje śpiewki.
Lech Keller-Krawczyk2020.05.22 18:11
Ciekawe jak :P
Likc2020.05.22 23:55
Na "własnej skórze"
Beata 2020.05.22 23:51
Lechu K...! JAK MOŻESZ BYĆ TAK NIEREFORMOWALNY? Naszego Kościół się nigdy nie skończy! Tyle razy to cytują : Pan Jezus powiedział: " ....Ty jesteś Piotr OPOKA i na tej Opoce zbuduję Swój Kościół, a bramy piekielne GO nie przemogą..."! Więc nie pisz bzdur, nie pouczaj, jak sam wiesz mniej niż zero w sprawie katolicyzmul!
JS2020.05.22 14:18
Bogu dzięki, że znajdzie się czasem taki ksiądz i powie coś, przypomni, że nie jesteśmy sami a wokół nas oprócz Aniołów non-stop jak lwy ryczące krążą potworne istoty. Nie wiem jak wydostały się one z piekła i nam szkodzą. Musi być otwarta do naszych umysłów jakaś droga z czeluści piekielnych, która ma związek z nieposłuszeństwem pierwszych rodziców, obejrzeniem w zerwanym zakazanym owocu sposobu przekazywaniem potomstwa brudną drogą kontaktu narządów do wydalania nieczystości z organizmu, tak jak ma to miejsce u zwierząt. Panie Jezu przyjdź ! My sami nie damy rady wyjść z tego bagna grzechu ! Pozdrawiam
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.05.22 14:06
Zaraz stadko dyżurnych żydków - ateistów będzie straszyło biskupów, księży, Prezesa, Szumowskiego, Morawieckiego, etc.i PIS piekłem.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.22 14:06
O Maryi nie ma nawet pełnej strony w biblii jakby wziąć w złącz wszystkie wzmianki o niej a kościół zrobił z niej bożka równego bogu!
JS2020.05.22 14:19
Dowiedz się najpierw czegoś dobrego o Matce Bożej zanim będziesz wypisywał takie rzeczy. Pozdr.
JS2020.05.22 14:19
Polecam przemowy ks. Dominika Chmielewskiego, byłego mistrza wschodnich sztuk walki. Pozdr.
Rede2020.05.22 16:39
A to on też biblie napisał?
CARMELEK2020.05.22 18:06
Może interpretuje BIBLIĘ inaczej niż Ty....niekoniecznie błędnie...Pokora MARYJI NIEPOZWALA ABY O NIEJ MÓWIONO BO ONA WSKAZUJE NA JEZUSA I MÓWI UCZYŃCIE WSZYSTKO COKOLWIEK WAM POWIE....TO ARCHANIOŁ GABRYJEL POWIEDZIAŁ DO MARYJI BĄDŻ POZDROWIONA PEŁNA ŁASKI ,PAN Z TOBĄ....CZY ZŁE DRZEWO MOŻE RODZIĆ DOBRE OWOCE?
Damian2020.05.26 9:55
.CZY ZŁE DRZEWO MOŻE RODZIĆ DOBRE OWOCE - wszystko kwestia odpowiednich naszczepień. Chyba, że nawiązujesz do drzewa figowego - wtedy po prostu nie było sezonu na figi, a Jezus i tak je uschnął.
Hieronim2020.05.22 16:53
Widać że nauka Kościoła nie jest Twoją domeną .
Likc2020.05.22 17:12
Podreguluj sobie ślepia.
Grażyna2020.05.22 23:36
"kretynizacjo....." Wyprowadzam cię z błędu! Odnośnie Maryi jest bardzo dużo w Biblii Postarałam się wypisać część poszczególnych wersetów z Ksiąg, Dziejów Apostolskich, Apokalipsy, a także z Psalmów itd. .. Ponieważ wykaz jest dłuższy, więc oddzielnie napisałam go poniżej, jako 23 numer! Miłego czytania! PRZEKONAJ SIĘ!