Ks. M. Goring: Głosujesz na polityków popierających aborcję? Masz krew na rękach  - zdjęcie
01.10.20, 18:42Fot. screenshot - YouTube ( Fr. Mark Goring)

Ks. M. Goring: Głosujesz na polityków popierających aborcję? Masz krew na rękach

14

Kanadyjski ksiądz Mark Goring, który znany jest ze swoich ortodoksyjnych komentarzy i homilii zamieszczanych na YouTube, nazywa katolików, którzy głosują na pro-aborcyjnych polityków „głupcami”. Ks. Goring nawiązuje w ten sposób do fragmentu Listu do Galatów św. Pawła, który Biblia Tysiąclecia tłumaczy: „O, nierozumni Galaci!” (Ga 3,1), a co ks. Jakub Wujek przełożył ostrzej i podobnie do tłumaczenia angielskiego, z którego korzystał duchowny: „O głupi Galatowie”. „Jako katolicy powinniśmy być obrońcami życia!” – mówi kanadyjski kapłan.

Dalej ks. Goring stwierdza, że „kiedy św. Paweł nazywa Galatów głupcami, to dlatego, że ich kocha. Jest dla nich ojcem i chce dopilnować, by jego dzieci spędziły wieczność w niebie. Nie chce widzieć tego, że jego dzieci utracą ten wielki dar, jaki Jezus zdobył przelewając swoją krew ”. Dlatego kapłan zachęca swoich słuchaczy do tego, by nie byli głupcami: „Musicie stanąć w obronie tego, co jest prawdą. Katolicy muszą powstać. Przestańcie iść na kompromisy. Stańcie w obronie prawdy. Brońcie życia. Ponieważ życie jest krótkie, a wieczność jest długa. A pewnego dnia będziemy musieli zdać sprawę z tych decyzji, które podjęliśmy”.

Ks. Goring przypomina, że głosując na polityków, którzy popierają aborcję, którzy „zamierzają otworzyć szeroko drzwi, a nawet otworzyć je szerzej na zabijanie tych najbardziej niewinnych, mamy współudział w tej straszliwej rzezi i mamy krew na naszych dłoniach”, a więc popełniamy „grzech śmiertelny”. Dlatego kapłan nie zamierza przepraszać za słowo „głupiec”, którego – jak sam stwierdza – nie używa często. Jednak rezerwuje je dla „tej straszliwej tragedii”, jaką jest zabijanie nienarodzonych.

Kanadyjski duchowny odwołał się w swojej wypowiedzi także do innych fragmentów Pisma Świętego, które świadczą o człowieczeństwie dziecka w łonie matki. Przypomniał m.in. słowa św. Elżbiety, które powiedziała o Matce Zbawiciela, gdy Maryja przyszła do niej w odwiedziny, a które zapisał św. Łukasz. A czytamy tam m.in.: „A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie” (Łk 1,43-44).

 

jjf/ LifeSiteNews.com. YouTube.com

Komentarze (14):

Natalja Siwiec2020.10.2 9:03
A co mają na konsekrowanych rękach ukrywani pedofile w koloratkach?
Mejer2020.10.4 10:51
To co oni maja na rękach to ty masz w gębie? :D
Marco Breslaviano2020.10.1 22:29
Bravo, bravissimo! I tak powinno być i to jest to, o co chodzi. Głos normalności z Ludowej Republiki Kanady.
ks. krakowski2020.10.1 21:27
Ten ksiądz ma rację; "kto nie jest z wami jest przeciwko wam" - Ewangelia. Kto nie jest za życiem jest przeciwko życiu - jasne!
Ewelina2020.10.1 21:05
Aborcja to zwykłe morderstwo
Anonim2020.10.1 21:02
Większość polityków PiS na których głosowali księża nie poparła ustawy zakazującej aborcji.To widzimy teraz i widzieliśmy przy głosowaniach nad ustawą.Czyli księżam maja tę krew na rękach.
Teresa2020.10.1 20:56
Wszelkie działanie przeciwko rozpoczętemu życiu jest zwykłą zbrodnią przeciwko prawom natury!
Randka juz teraz, teraz ...2020.10.1 19:52
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Józuś2020.10.1 19:29
Politycy nie popierają aborcji!!! Politycy mogą co najwyżej ZAKAZAĆ albo ZEZWOLIĆ. Decyzje o wydaleniu ze swojego organizmu krwawego śluzu, będącego zarodkiem - podejmuje kobieta. I TAK BYĆ POWINNO.
kiik2020.10.1 19:13
zapomniałeś gościu, że Ty masz na rękach krew zmarłych kobiet w ciąży, którym nie pozwolono się ratować...bo są dwie różne krwie
Anonim2020.10.1 19:27
Nie kłam,kobieta ma wybór czy chce ratować swoje życie,czy życie dziecka. KK nie zmusza do rodzenia dzieci gdy zagraża to życiu matki .Bzdury jakieś pleciesz o dwóch krwiach ,
TwojaStara2020.10.1 18:56
Niech wam członek syndykatu zbrodni, który jest winny śmierci milionów ludzi wmawia, że macie krew na rękach...
Ja Jan Hertrich-Woleński2020.10.1 19:15
jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
Anonim2020.10.1 21:29
Do "Ja Jan Hertrich-Woleński" skąd nadajecie towarzyszu?