Kard. Müller wzywa Papieża do zdecydowanego działania i obrony jedności wiary - zdjęcie
31.05.21, 17:56Fot. screenshot - YouTube/Radio Nadzieja

Kard. Müller wzywa Papieża do zdecydowanego działania i obrony jedności wiary

23

Jak dowiadujemy się z mediów kard. Gerhard Ludwig Müller miał właśnie wezwać papieża Franciszka do działania oraz obrony jedności wiary. Jak uzasadnia kardynał, Ojciec Święty nie powinien tolerować bluźnierstw, które dokonywane są obecnie w Niemczech.

Duchowny stwierdza, że papież jako głowa Kościoła „jest zobowiązany do obrony wiary i jedności Kościoła” - czytamy na portalu pch24.pl.

Kolejnym elementem, na który zwraca kard. Müller jest sytuacja w Stanach Zjednoczonych, gdzie do Komunii świętej przystępują proaborcyjni politycy i jest to nadal akceptowalne przez wielu księży. Hierarcha uważa, że w tej sprawie również niezbędne jest bardzo jasne i stanowcze stanowisko Papieża.

- Donalda Trumpa potrafił zganić za zamykanie granic przed nielegalną imigracją, dlaczego nie gani więc Joe Bidena za proaborcyjną politykę? - czytamy dalej.

Kard. Müller na łamach amerykańskiego magazynu First Things zostały opublikowane jego rozważania i uwagi dotyczące Drogi Synodalnej w Niemczech. Wykazał on, że „niemiecka Droga Synodalna jest procesem niezgodnym nie tylko z procedurami Kościoła”, a także „wprost motywowanym pragnieniem dokonania radykalnych przemian”.

Jako przykład podał udzielanie błogosławieństw parom homoseksualnym przez około 100 niemieckich księży. Do tego doszło jeszcze okrywanie ołtarzy w kościołach tęczowymi flagami.

Przypominając nauczanie Kościoła wskazał, że „doszło tak naprawdę do bluźnierstwa”. W jego opinii sytuacja w Niemczech jest obecnie na takim etapie, że ingerencja Watykanu jest konieczna.

- „Ze względu na prawdę Ewangelii i jedność Kościoła, Rzym nie może patrzeć na to w milczeniu, mając nadzieję, że sprawy nie skończą się tak źle, albo że Niemców da się spacyfikować sprytną taktyką czy niewielkimi ustępstwami. Potrzebujemy jasnego ogłoszenia zasad i praktycznych konsekwencji. To konieczne, by pięćset lat po podziale resztki Kościoła katolickiego w Niemczech nie uległy dezintegracji, co miałoby tragiczne skutki dla Kościoła powszechnego” – pisze kardynał.

- „Prymat został dany Kościołowi w Rzymie nie tylko z powodu prerogatyw tronu Piotrowego, tak, by ten, kto na nim zasiada, mógł robić co mu się podoba; prymat został dany raczej ze względu na poważny obwiązek papieża, nadany mu przez Chrystusa, a polegający na zabezpieczaniu jedności objawionej wiary w Kościele powszechnym” – stwierdza duchowny.

Odnosząc się do sytuacji w USA i udzielania Komunii proaborcyjnym politykom pisze:

- Zamordowanie w okrutny sposób człowieka w łonie matki, aż do dziewiątego miesiąca ciąży, to coś o wiele gorszego, niż zamknięcie granic dla nielegalnych imigrantów. Nie może powstawać wrażenie, że moralny autorytet papieża wykorzystywany jest tylko przeciwko nielubianym, prawicowym czy też konserwatywnym politykom, a gdy idzie o socjalistycznych lub wręcz komunistycznych wrogów, to zabiera się głos z cicha lub nawet ze zrozumieniem albo skrywaną akceptacją.

Zarówno aborcję jak eutanazję kardynał określa jako „całkowicie niemoralne” i dlatego wzywa Papieża do działań stanowczych i jednoznacznych w tych sprawach.

– Naiwność jest grzechem, gdy dobrowolnie pozwalamy uśpić nasze sumienie takimi fałszywymi eufemizmami jak pro choice, Planned Parnethood czy zdrowie reprodukcyjne – podkreśla duchowny.

 

mp/first things/die tagespost/pch24.pl

Komentarze (23):

Izydor2021.06.27 15:11
Niby papież Franciszek nie kiwnie nawet palcem w bucie bo pasuje mu co robią Niemcy, razem z nimi w końcu doprowadzi do upadku KK . Po to zresztą został w niejasny sposób powołany przez zepsutych zdeprawowanych kardynałów i biskupów.
ważne słowo Pana2021.06.14 11:33
Nr 716 czw. 29 X 87, g. 22:45 – ALICJA LENCZEWSKA „Świadectwo” – Dziś, podczas Mszy Świętej pokazałeś mi, Panie, Hostię, z której spływały krople krwi. + Żal Mi Moich chorych dzieci i krwawi Moje serce – wiem, co stanie się z każdym. Znam ból i cierpienie każdego: to, które jest, i to, które będzie na ziemi i w wieczności. Gdy spadną krople krwi, które widziałaś, zadrży ziemia i zacznie się czas oczyszczenia. (…)
robaczek2021.06.1 12:31
HAHHHA ..................... slicznie.......................... UPADAJA ;] my tu poczekamy ;]
Anonim2021.05.31 23:24
Nie wiem w co gra Franciszek, ale już pojawiają się filmiki oskarżające jezuitów i Kościół Katolicki jako taki, o wszelkie bezeceństwa ekipy, którą reprezentują Gates, czy Soros, tylko tak dalej!
katolik2021.05.31 20:37
Papiez niestety nie po to oddaje decyzje biskupom w państwach aby teraz stawiać veto, więc niektórym tylko sie wydaje, ze Papież coś powie stanowczego, jest przeciw, a nawet za
pytajnik2021.05.31 19:59
Czy jedności nie lepiej bronić nauczaniem polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
A wsród2021.05.31 20:23
krasnoludków, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach "Wyżej", ponad 40% potrafiło urosnąć i podjąć grę w NBA.
pytajnik2021.06.1 5:52
Czy wiedząc do czego prowadzi „zostawianie samotnych w obliczu życiowych zmagań” zamiast niemądrych żartów nie należy raczej domagać się od Kościoła realizacji jego zapewnień?
30% biskupów2021.06.1 9:17
potrafiło zmienić swoją orientację? Nie wierzę.
Po 11 ...2021.05.31 19:48
Eeee tam jedność wiary. Wam nawet Bóg rozpadł się na trzy osoby.
Müller2021.05.31 19:04
Beno gut. Franz nicht gut. Raus!
Niemiecki ogon2021.05.31 19:01
chce machać watykańskim psem?
kaka2021.05.31 18:21
Jestem caly sercrm z tym kardynalem ale --to jest pusta naiwnosc.Cdyby papieowi wolno bylo dzialac --dawno bylby karany kazdy pedofil..Oni mAJA UDAWAC ZE KAZA ABY WYKONCZYC KOSCIOL KTO TEGO NIE WIE JEST SLEPY. dLACZEGO kardynal Vigano musi sie ukrywac przed watykanem w obawie o swoje zycie ??????Przeciez on nic zlego nie zrobil.Tam sa wiki albo lepiej szatanisci ktorzy bZAPRAGNELI ZNISZCZENIA KOSCIOLA -powiedzial to Pan Bog w oredziu--nie gdzie sie nie ukryja ani w schronach ani pod ziemia--beda pic kielich ZAPALCZYWOSCI BOZEJ-gdyz zatracaja wiele dusz.
Bianka2021.06.26 14:48
Ten sam papież Franciszek, który wg Ciebie zaciekle i bezkompromisowo postępuje z pedofilami w sutannach, wybiera prohomoseksualnych biskupów i kardynałów...ten sam papież miesza w kwestii udzielania Komuni św w ponownych niesakramentalnych związkach...ten sam papież nie umie się upomnieć o gnębionych, prześladowanych i zabijanych chrześcijan w krajach muzułmańskich, ten sam papież działa przeciwko pamięci i nauczaniu św Jana Pawła II, ten sam papież bierze udział w procesji i okadzaniu jakiejś amazońskiej figurki bogini płodności, ten sam papież, nie umie rozeznać sytuacji z covidem i zamyka kościoły we Włoszech, namawia do ekserymentalnych niebezpieznych szczepionek a nie do tego, by ludzi leczyć skutecznie na tego rękami Chin i USA wypuszczonego wirusa, który ma dokonać depopulacji na świecie...Lista jest znacznie dłuższa niż to, co napisałam....a grzech ekologizmu...wynalazek Franciszka...??? Co to niby ma być...?? Czy papież jest tak głupi, czy tak przebiegły, żeby nie widzieć, gdzie leży źródło w niszczeniu Ziemi...?? Przecież to wielkie koncerny które nie mogą się nachapać kasy stoją za niszczeniem i nas ludzi i zwierząt i ziemi...!!!!
Anonim2021.05.31 18:19
Hehe, gadał dziad do obrazu. Boga wezwij by zrobił porządek w Kościele... chociaż skoro nie przeszkadzają mu te wszystkie odłamy to pewnie ma KK w dυpie.
Bianka2021.06.26 14:51
Wielu już wzywa Pana Boga, by, jak piszesz, zrobił porządek. To już jest zapowiedziane. Ale straszne te zapowiedzi. Trzeba nam przylgnąć do Boga, bo ten czas, co ma nadejść, będzie cierpieniem dla wielu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.31 18:14
wszechobecna pedofilia i chciwość klechów ten kardynalnemu zyebowi nie przeszkadza?
Anonim2021.05.31 18:50
j*ebal twoja matke ruski i ciebie POronila POmiocie sowiecki
bea2021.05.31 18:11
Popieram Kardynala Mullera kosciol w Niemczech nie moze sprzeciwiac sie Ewangeli i KKK nie ma pozwolenia na lgbt i gender i na aborcje to jest wola Boza
matis892021.05.31 18:07
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
bea2021.05.31 18:13
nie masz racji rechrystianizacja nie jest wprowadzeniem demonow tylko przyblizaniem pierwotnych ludow do Chrzescjanstwa Papiez jeszcze nic nie powiedzial co nie jest zgodne z Nauczaniem KKK
Ukasz2021.05.31 19:30
Hoho. To czytaj: "Pluralizm i RÓŻNORODNOŚĆ religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej WOLI Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie." Deklaracja z Abu Zabi
matis892021.05.31 19:41
Wprowadzenie demona Pachamamy z penisami to nie rechrystianizacja tylko działanie demoniczne, szatanistyczne.