Indonezja: na lotnisku tysiące razy używano tych samych wacików do testów na covid - zdjęcie
05.05.21, 10:19Fot. via Pixabay - geralt

Indonezja: na lotnisku tysiące razy używano tych samych wacików do testów na covid

6

W Indonezji osoby wykonujące testy antygenowe na covid wielokrotnie używali tych samych wacików do wymazów. Po wykorzystaniu pałeczki do wymazów były myte, a następnie ponownie używane. Proceder był powtarzany tysiące razy. Pracownikom grozi do 10 lat więzienia.

Przestępstwa mieli dopuścić się pracownicy firmy Kimia Farma Diagnostika przy wykonywaniu testów antygenowych na lotnisku w pobliżu miasta Medan w prowincji Sumatra Północna.

Według szacunków indonezyjskiej policji pałeczki wymazowe ze 150 zestawów do testów antygenowych mogły być wykorzystane nawet 20 tys. razy.

Sam proceder miał zaś trwać od grudnia 2020 roku. Na indonezyjskich lotniskach płaci się od 200 tys. do 300 tys. rupii (52-78 złotych) za wykonanie testu.

Rzecznik indonezyjskiej policji poinformował, że na procederze grupa pracowników mogła zarobić około 1,8 mld rupii (około 468 tys. złotych). Sama firma Kimia Farma Diagnostika zapowiedziała, że zwolniła już 5 zamieszanych w proceder osób i będzie w pełni współpracować z odpowiednimi służbami. Dyrektor firmy Adil Fadhilah Bulqini stwierdził, że zachowanie pracowników było również niezgodne z wewnętrznymi procedurami.

Używanie pałeczek wymazowych, które nie są sterylne naraża nie tylko na zakażenie koronawirusem, ale i innymi groźnymi patogenami.

W Indonezji covid-19 stwierdzono u 1,68 mln osób, odnotowano także 46 tys. zgonów.

jkg/radio zet

Komentarze (6):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:06
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Apel2021.05.5 11:49
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
katolik2021.05.5 11:32
Testy są 100% fałszywe
katolik2021.05.5 11:31
za wszystko odpowiad gates soros , nazistowskie rządy
Anonim2021.05.5 17:24
A może KK i Watykan? W końcu im bardziej człowiek schorowany tym więcej się modli!
Jerzy2021.05.5 10:41
przecież u nas to standard, poza tym sanitariusze zastępują płyn buforowy roztworem fizjologicznym soli - test zawsze pozytywny! Nic złego się nie dzieje - na szczęście chińskie testy analne nie weszły na nasz rynek, bo wtedy byłby zgrzyt gdyby ten analny zastosowano później do nosa...