HIT!!! Dlaczego głosować na PO? Robert Mazurek ,,zaorał’’ Schetynę  - zdjęcie
15.01.21, 15:21Fot. screenshot - YouTube (Fakry RMF FM)

HIT!!! Dlaczego głosować na PO? Robert Mazurek ,,zaorał’’ Schetynę

6

Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna był dziś gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Tradycyjne, polityk próbował uderzyć w Prawo i Sprawiedliwość. Stwierdził, że wybór między PO i PiS jest jak wybór pomiędzy Europą Zachodnią a Europą Wschodnią. ,,Wy prędzej jesteście Europa Południowa” – odpowiedział gospodarz programu, przywołując skandal szczepionkowy we Włoszech, gdzie co 7. zaszczepiona osoba ominęła kolejkę.

Robert Mazurek pytał swojego gościa, co może skłonić dzisiejszego dwudziestolatka do oddania głosu w wyborach na Platformę Obywatelską.

- „Dwadzieścia lat Platformy i jest dzisiaj dwudziestolatek, który może głosować. I on się zastanawia, właściwie dlaczego mam głosować na tych ramoli?” – pytał dziennikarz.

- „Bo chce żyć w normalnym kraju. Bo chce żyć w Europie Zachodniej, a nie we Wschodniej” – odpowiedział Grzegorz Schetyna. W jego ocenie oddanie głosu na PiS jest oddaniem głosu na wizję państwa w Europie Wschodniej, a oddanie głosu na PO, to zagłosowanie na Europę Zachodnią.

- „Ja bym prędzej powiedział, że wy jesteście Europa Południowa. Konkretnie - Włochy, piękny klimat, i... co siódmy zaszczepiony poza kolejnością” – zripostował polityka Robert Mazurek.

kak/RMF FM, Twitter, niezależna.pl

Komentarze (6):

przemyśl-72021.01.17 11:16
To nie jest Europa Zachodnia ,to nie jest Europa Południowa ,to jest przylądek Horn czyli nieudacznictwa horror .
kolega2021.01.16 13:28
Nie głosować na PO, nie dać się oszukać.
Głos Rozsądku2021.01.15 21:20
Z całym szacunkiem dla red. Mazurka, jakie znaczenie dla społeczeństwa mają jakieś wątpliwe intelektualnie i niespójne logicznie pierdy werbalne niejakiego Schetyny. Jego wizerunek może być encyklopedyczną ilustracją definicji terminu porażka. Przypomnijcie sobie jak się zachował, gdy dziennikarka w czasie konferencji prasowej poprosiła go o wymienienie 5-ciu sukcesów rządów PO. To właśnie był obrazek pokazujący kompetencje Schetyny i PO do rządzenia.
Matka Kurka2021.01.15 15:28
Istnieją dwie poważne przesłanki, które dają pewność, że w przypadku masowego buntu właścicieli restauracji, hoteli, siłowni, stoków, itd., PiS podwinie ogon. Setki razy to udowodnili, wynosząc na rękach zwykłych zadymiarzy z KOD, czy ulegając presji „ambasadorowej” Georgette Mosbacher. Grożenie palcem TSUE i KE powstrzymało wiele zmian w sądownictwie, powiązanie budżetu z „praworządnością”, wbrew pyskowaniu w Polsce, grzecznie zostało podpisane w Brukseli. Jeden oszołom z „Agrounii” zablokował ustawę „futerkową”, teraz są małe szanse, żeby przeszła ustawa „mandatowa”. Presja ze strony lepszego towarzystwa szybko wyprostowała Andrzeja Dudę i też będzie się szczepił, gdy przyjdzie jego kolej. Z drugiej strony PiS wielokrotnie pognębiał własny elektorat i kompletnie się nie przejmował protestami swoich wyborców.
JN2021.01.15 15:56
Mądrtala się znalazł. Co ma wspólnego ta wypowuedź z zrtykułem? Uczepił się jednego tematu i pieprzy głupoty.
Irena2021.01.16 11:26
Matka Kurka, ty się nie podszywaj pod publicystę o tym pseudonimie literackim.