Gowin nie weźmie udziału w posiedzeniu Rady Koalicyjnej. Co dalej z Porozumieniem? - zdjęcie
08.02.21, 10:52Fot. screenshot - YouTube

Gowin nie weźmie udziału w posiedzeniu Rady Koalicyjnej. Co dalej z Porozumieniem?

8

W tym tygodniu odbędzie się posiedzenie Rady Koalicyjnej, na którym liderzy Zjednoczonej Prawicy mają omówić sporne kwestie. Swój udział w posiedzeniu Rady zawiesił jednak lider Porozumienia Jarosław Gowin. W ugrupowaniu trwa spór, a pretensje do wykonywania obowiązków prezesa rości sobie Adam Bielan.

Według nieoficjalnych informacji, rezygnując z udziału w posiedzeniu, Jarosław Gowin chce wymusić na prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim i prezesie Solidarnej Polski Zbigniewie Ziobrze uznanie jego przywództwa w Porozumieniu. Obecnie ma być ono kwestionowane przez część polityków PiS.

- „Dla nas to nie do przyjęcia, nasi partnerzy powinni przyznać, że to on jest prezesem” – mówią zwolennicy Gowina, podkreślając, że jest to warunek, aby powrócił on do udziału w posiedzeniach Rady Koalicyjnej.

W Porozumieniu trwa spór pomiędzy Jarosławem Gowinem a Adamem Bielanem, który przekonuje, że trzy lata temu upłynęła kadencja prezesa partii i Gowin nie ma mandatu do pełnienia swojej funkcji.

kak/PAP, RMF FM

Komentarze (8):

Walter2021.02.8 19:24
Jarosław Kaczynski realizuje strategiczne interesy Władimira Putina polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Antonii Macierewicz doprowadził Wojsko Polskie do ruiny, można to nawet nazwać sabotażem. Politycy z PiS-u zarzucają Donaldowi Tuskowi zdradę, ale sami nie wiedzą na czym ta zdrada miałaby polegać. Dla dobra interesów naszego kraju, Jarosław Gowin powinien połączyć się z opozycją przeciwko partii rządzącej. Należy powołać rząd techniczny na pół roku, a następnie przeprowadzić przedterminowe wybory parlamentarne. Politycy z PiS-u którzy dokonywali przestępstw powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze powinna być niezależna. Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy należy odpolitycznić. Andrzej Duda z powodu dokonania wielokrotnych deliktów konstytucyjnych (art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194) powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
AAAtomek2021.02.8 16:14
Na Boga????? Gowin chce zrezygnować z koryta, limuzyn, SOP i apanaży???????? Nie może być, koniec świata! W zjednoczonej prawicy zgorszenie!!!!!
Jaś2021.02.8 13:24
Czy ten pan Gowin nie jest za cwany? Uważam, że cwaniactwo bywa małym kroczkiem do głupoty.
kaka2021.02.8 13:12
Widac ze sytuacja zmierza wq strone wojny domowej.Wielu cymbalom wydaje sie ze im gorzej dla kaczora tym lepiej-plus sprzedajni folksdojcze-plus zboczency ktorym nie zalezy na dobru wspolnym ale na dogadzaniu wlasnej d......Jesli dojdzie do walki wewnetrznej-to WSZYSTKIE TE FRAKCJE PONIOSA KLESKE.ludzie zazadaja radykalnego podejcia do wszytkiego i rozliczeni KOMUNY,ROZNYCH BOLOW I GOWINOW,BALCEROWICZOW,ZBOCZENCOW--FOLKSDOJCZOW Sytuacja bedzie zmierzac do wyczysczenia wszel;kiego szamba i zwyklych zlodziei.Potem zapanuje odbudowa polski.porzadek i przestrzeganie prawa.Mendy wszelkiej masci musza byc splawieni z falami gnojowki---NASTAL CZAS NA UCZCIWOSC I PRZYZWOITOSC.
kaka2021.02.8 12:52
Kazdy kto zajmuje sie analiza tekstow albo zachowan politycznych wie ze -Pis z koalicjantami ma dobra sytuacje i praktycznie zadnej konkurecji.Gowin to tez wie wie ze ma karjere nie zagrozona. Jesli dziala na rozerwanie istniejacego stanu-ZNACZY TO ZE PO SPOTKANIU Z TUSKIEM DOSTAL INNE ZADANIA,NIE JEST SAMODZIELNY LECZ REALIZUJE CZYJES (MOZE NIEMIECKIE) CELE-.To co widac to jest ciagla proba zniszczenia tej koalicji lub postawienia jej na kursie kolizyjnym np ze Ziobro. Taki czlowiek powinien byc eliminowany ewentualnie odsunienty na peryferje -bo doprowadzi do rozpadu lub sklucenia.
nol2021.02.8 11:41
Po co komu zdrajca w spotkaniu? Gowin dostawał szansę wielokrotnie, tylko udowodnił, ze ze zdrajcy nic dobrego nigdy nie będzie
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.02.8 11:06
może p. Gowin powinien przeczytać statut własnej by zrozumieć w jaki sposób i na jak długo zostaje się prezesem tejże.
Dziennikarz TVN2021.02.8 11:01
Nasz Gowin jest jak Stalin!!!