Tylko u nas. Jak NIK broniła interesów Izby Kombatantów - tajnych współpracowników bezpieki - zdjęcie
14.06.21, 22:04Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Tylko u nas. Jak NIK broniła interesów Izby Kombatantów - tajnych współpracowników bezpieki

32

Jeżeli ktoś jest przekonany, że Najwyższa Izba Kontroli jest godną zaufania, apolityczną instytucją stojącą na straży prawa i uczciwości, to niech nie czyta poniższego artykułu!

W latach 2013-2015 w Zarządzie Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Piotrkowie Trybunalskim mieścił się sztab do walki z komunistyczną agenturą w szeregach organizacji kombatanckich. Na czele stał gen. Stanisław Burza-Karliński, który wokół siebie jednoczył prawdziwych kombatantów-Bohaterów z całej Polski próbujących przeciwstawić się podejrzanym osobnikom, jacy opanowali władzę w Zarządzie Głównym ŚZŻAK w Warszawie i nie tylko tam...

20 września 2013 roku piotrkowski Zarząd Okręgu ŚZŻAK wystosował do Prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego wniosek na przeprowadzenie kompleksowej kontroli w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie „pod kątem prawidłowości wydawania uprawnień kombatanckich, przyznawania stopni wojskowych oraz nadawania odznaczeń”.

„Brak merytorycznej kontroli – pisano w piśmie do NIK - nad wnioskami przysyłanymi do UdSKiOR powoduje, że na dużą skalę w szeregach organizacji kombatanckich znaleźli się byli współpracownicy bezpieki, którzy obecnie otrzymują świadczenia kombatanckie za walkę z reżimem komunistycznym w czasach stalinowskich. Ponadto UdSKiOR przyznaje im wysokie stopnie oficerskie zupełnie nieosiągalne dla partyzantów Armii Krajowej, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny i byli represjonowani przez władzę „ludową”. Zazwyczaj umierają w stopniu porucznika, gdyż wyższych stopni UdSKiOR im odmawia…”

W dalszej części dokumentu wnioskodawcy przedstawili nazwiska współpracowników bezpieki wspieranych przez UdSKiOR oraz ich agenturalne pseudonimy: TW „Sokół”, TW „Satyr”, TW „Las”, KO „Jerzy”, TW „Żabski”, LK „Sad”. Wszyscy posiadali wysokie stopnie oficerskie – podpułkownika albo majora. Dodano, że dzięki ubeckim kontaktom te osoby załatwiły sobie ponadto status inwalidy wojennego. A to, jak wiadomo, gwarantuje np. całkiem bezpłatne leki.

Dalej czytamy: „Karykaturalnym przykładem łamania prawa przez UdSKiOR jest wydarzenie z 1993 roku, gdy ta instytucja zatwierdziła niby odnaleziony rozkaz kpt. „Warszyca” mianujący na wyższe stopnie oficerskie 14 osób. I tak np. Antoni W[…] mianowany został na stopień majora! Jak to możliwe, żeby taki absurd zatwierdziła instytucja państwowa? Przecież „Warszyc” był kapitanem rezerwy i nie miał prawa mianować nikogo na stopnie oficerskie, a tym bardziej wyższe niż swój!”

Następnie autorzy opisują mechanizm powstania istnej piramidy finansowej do wyłudzania pieniędzy z budżetu państwa, gdyż ci agenci na dużą skalę tworzyli wnioski o uprawnienia kombatanckie dla swoich znajomych. W zakończeniu zaoferowano udostępnienie licznych kopii dokumentów potwierdzających stawiane zarzuty.

Co zrobił prezes Krzysztof Kwiatkowski, żeby sprawę wyjaśnić? Można powiedzieć, że prawie nic. Niespełna miesiąc później przyszła odpowiedź, że skargę przekazano do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach którego funkcjonuje UdSKiOR. Następnie nadeszło pismo z tego ministerstwa, w którym skupiono się na przekazywaniu bajek, jakie agenci rozpowszechniają o sobie. I tak np. KO „Jerzy” przedstawiono jako żołnierza antykomunistycznego podziemia (bo za takiego się podawał), a w rzeczywistości, jak wynika z akt IPN, trafił do stalinowskiego więzienia za próbę napadu na sklep monopolowy(!)

Prezes Kwiatkowski umył ręce i sprawę rozmył. W nagrodę już kilka miesięcy później otrzymał honorową odznakę „Za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy AK”. Podczas dekoracji towarzyszył mu członek władz ŚZŻAK Jerzy Ż. Oficjalnie podawał się za kombatanta AK, z wykształcenia dziennikarza, emerytowanego pracownika NIK. Natomiast według dokumentów IPN z wykształcenia był politologiem, który przez wiele lat pracował w NIK jako specjalista od górnictwa i energetyki (!!!). I jednocześnie, niestety, był zasłużonym współpracownikiem bezpieki…

P.J.Z.

Komentarze (32):

Suweren2021.06.15 15:42
Przypomnę, że Kwiatkowskiego tam już nie ma. Teraz jest "kryształowy" Banaś, umieszczony tam przez PiS.
Maciej2021.06.15 9:29
Towarzysz Stanisław M. był urzędnikiem. Towarzysz Stanisław M. skończył średnią szkołę. Towarzysz Stanisław M. był - SEKRETARZEM PODSTAWOWEJ ORGANIZACJI PARTYJNEJ - P.Z.P.R. !!!!!!!!!!!!!!!!!! Towarzysz Stanisław M. pobiera emeryturze - CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH NETTO I ŚMIEJE SIĘ Z TEGO !!!!!!!!!! Kto jest - BENEFICJENTEM ?????????
robaczek2021.06.15 9:15
BO KTO NIE Z NAMI TEN WROG OJCZYZNY!!!!!!!!!!!!!!!!!! ..................................... NA NIEGOOOOO!!!!! ......................................................................... ...................oj jakie to grzeczne i posluszne ;]
Anonim2021.06.15 6:52
Może ktoś coś wreszcie zrobi z tym SZAMBEM kombatantów Tajnych Współpracowników ?????? Wysokie uposażenie a jeszcze te dodatkowe ,, załatwione " ulgi życiowe !!!!
Jawny2021.06.15 7:01
Wszelkim próbom zrobienia porządku nieodmiennie towarzyszy jazgot w imię "praworządności", "wolnej" prasy, "demokracji". Ex-UB-cja trzyma się mocno - a to dzięki takim typom jak TW Bolek, Kiszczak, Tusk, Michnik i masa innych. Ostatnio zjechał do Polski Tusk, by dać nam "trochę normalności". Ręce opadają.
Anonim2021.06.15 6:35
Kolejna sprawa, co obnaża trzyliterowe służby?
Klara2021.06.15 6:04
Komentarze i niektóre artykuły są na poziomie soku z buraka. Może ktoś odpowiedzialny zrobi z tym szambem porządek
Jawny2021.06.15 6:26
Niestety, administracja Frondy (o ile jakaś istnieje), albo ma to w nosie, albo ma cichą umowę z kanaliami typu Anonim, Po 11..., AAAtomek i ich kundelkami, albo się kogoś boi. Na forach lewackich (Wyborcza i inne szmaty) trzeba się najpierw zarejestrować, a potem administrator starannie czyści "nieprawomyślne" wpisy. Powstaje wtedy wrażenie, że wszyscy czytelnicy są lewakami, ateistami, zwolennikami aborcji, pedałami, wyborcami opozycji, a katolicka prawica to nieistotny ułamek.
HANA2021.06.16 6:46
Prawda jest taka, że PRAWDZIWA katolicka prawica tu nie zagląda. To nie jest portal ani prawicowy ani katolicki. To jest portal rządowy a jak wiadomo obecny rząd z prawicą nie ma nic wspólnego. Tak samo daleko im do polskiego tradycyjnego katolicyzmu. To są zwykłe komuchy mówiące katolickie populizmy.
tak to ja, CHUJ nie katolik!2021.06.15 3:01
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
katolik2021.06.15 0:09
Alert !- mordercy ostrzegają !- jak szczepiłeś się pseudoszczpionką czyli chemią genetyczną, to w kontakcie ze słońcem zachorujesz na raka. Wiec jak będziesz chory, to twoja wina szczepiłeś się, bo sam chciałeś i zachciało ci się zobaczyć jak wygląda słonce. Tajemnica mordu, depopulacji.
katolik2021.06.14 23:17
Alert !- mordercy ostrzegają !- jak szczepiłeś się pseudoszczpionką czyli chemią genetyczną, to w kontakcie ze słońcem zachorujesz na raka. Wiec jak bedziesz chory, to twoja wina szczepiłeś się, bo sam chciałeś i zachciało ci się zobaczyć jak wyglada słonce. Tajemnica mordu, depopulacji.
major2021.06.14 22:37
Z artykułu wynika, że za te fałszerstwa, dość liczna grupa "oficerów" powinna pójść siedzieć, nie wiem co z generałem Kwiatkowskim...
toWarzysz Piwo ??? w radiu Erewan2021.06.14 22:27
... obywatelu ... Banas ... prezes wszystkich prezesufff juz do ciebie cwaluje ... ino sie troche wyszaleje ... na kocie ... https://www.youtube.com/watch?v=EjuElnHqPLc
To Wrzysz wodka2021.06.15 14:14
wymyśl coś lepszego
katolik2021.06.14 20:51
Alert !- mordercy ostrzegają !- jak szczepiłeś się pseudoszczpionką czyli chemią genetyczną, to w kontakcie ze słońcem zachorujesz na raka. Wiec jak bedziesz chory, to twoja wina szczepiłeś się, bo sam chciałeś i zachciało ci się zobaczyć jak wyglada słonce. Tajemnica mordu, depopulacji.
Wycieraj dupy Polskim Panom, wycieraj!2021.06.14 21:14
Brudasie białoruski, bo wylecisz na zbity białoruski pysk na polski bruk!
opty2021.06.15 6:36
Na słońce się nie wybieram. Kontakt ze słońcem "0". Katoliczku włącz myślenie....
GAZETKA2021.06.14 20:01
KOMENTARZE Z D...Y WZIĘTE?
Gazetka2021.06.14 19:59
ARTYKUŁ DOTYCZYŁ NIK ZA CZASÓW KAWIATKOWSKIGO?
Jawny2021.06.14 18:33
Pani Holecka, boli Panią złamana noga w gipsie?
Jawny2021.06.14 18:44
Anonim, weź kompres i lewatywę. Tak łatwo cię rozpoznać!
Anonim2021.06.14 18:46
Wziąłem, za twoją radą Jawny, kompres na d*pę i lewatywę do tejże. I nic! Dalej bluzgam jadem. Sprawa jest poważna.
Volksdeutsch Tusk2021.06.14 18:47
Odpowiem ci w twoim jedynym stylu: "Ból d*py Anonima bezcenny!".
Anonim2021.06.14 20:55
Nic tak nie cieszy, jak wkurw prawiczków. 😀😀😀😀😀
Jawny2021.06.14 22:31
Zaraz, kto tu jest wkurw.iony?
Jawny2021.06.14 18:02
Lewactwo i opozycja są doprawdy uroczo przewidywalne: gdzie by nie ruszyć - skandal, pazerność, bezczelność i głupota. (Czasem w innej kolejności.) A PIS-owi przyszło sprzątać tę stajnię Augiasza. Ale dadzą radę. Najważniejsze to zdelegalizować Gazetę Wyborczą i pokrewne szmaty. Będzie wrzask na temat cenzury, "wolnych" mediów itp. Jakby to powiedział niezawodny Anonim "ból du.py lewaków bezcenny". Amen.
Felek2021.06.14 19:01
Ta posprzątali aż huczy. Pamiętam jak zaczeli sprzątać stajnie w Janowie. Tak posprzątali, że została stodoła w wiórach. Przejmowanie wszelkich instytucji i obsadzanie ich swoimi pachołkami bez kwalifikacji to nie jest naprawa państwa. Raczej coś przeciwnego. No ale Jawny wierz dalej w głowny przekaz TVP. Opozycja już nie ma nic do powiedzenie i ciągłe zwalanie na nich i odwracanie kota ogonem jest doprawdy prymitywne. Najgorsze jest to, że część narodu w to cały czas wierzy.
Anonim2021.06.14 21:19
Jawny to PiSdzielec, czyli matoł.
Anonim2021.06.14 17:29
Balbiny i Busia też?
Skrzypek jebie w dupe matis89 na dachu synagogi2021.06.14 17:27
a żydek AAAgówno z Nilu bije im brawo jedną ręką.
katolik2021.06.14 17:20
Mordercy ostrzegają ! - pseudoszczpionka, czyli chemia genetyczna + słońce= dostaniesz raka ! Tajemnica mordu.