Czy Konfederacja to koń trojański PO? - zdjęcie
25.10.20, 11:45fot. yt/super express/janusz jaskółka

Czy Konfederacja to koń trojański PO?

40

W Konfederacji różne fronty się mieszają i – jak ostatnio powtórzył słynną maksymę poseł tego ugrupowania Janusz Korwin-Mikke – polityk nigdy nie mówi nigdy. Tym razem jednak mamy do czynienia ze zwrotem o co najmniej 180 stopni w przypadku polityka tego ugrupowania. Oto bowiem poseł Dziambor, który podpisał się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie ustawy z 1993 roku, o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, już po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, pisze coś zupełnie przeciwnego.

Dziambor na swoim profilu na Facebooku napisał:

- Dotychczas funkcjonującą przesłankę prawdopodobnej wady dziecka, należy zamienić na pewność wady letalnej. Taki zapis sprawi, że kobiety nie będą skazane na donoszenie dzieci, które nie mają szans na życie poza organizmem matki, lub których życie będzie krótkie i pełne cierpienia. Jednocześnie da to szansę na szczęśliwe życie dzieci z np. Zespołem Downa. W mojej ocenie całkowity zakaz aborcji i zmuszanie kobiet do rodzenia np. dzieci bez mózgu nie może mieć miejsca w cywilizowanym kraju. Takie sytuacje postrzegam jako nieludzkie

Podkreśla także:

- Jednocześnie uważam, że powinniśmy jak najszybciej opracować regulacje wspierające rodziny, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami. Taka pomoc ma być konkretna i realna i nie ma zamykać się jedynie w sferze finansowej. Jest to jedna z nielicznych sytuacji, w których jestem gotów poprzeć rozwiązania socjalne Państwa.

Oraz zaznacza:

- Wiem, że moje stanowisko może nie zadowolić części prawicy, o skrajnej lewicy po drugiej stronie nie wspominając. W tym przypadku jednak nie jestem przede wszystkim politykiem. Jestem przede wszystkim mężem, ojcem, przyszłym ojcem i człowiekiem. Kieruję się tym co podpowiada mi sumienie.

Do jego wypowiedzi szybko odniósł się poseł Lewicy Adrian Zandberg, który na Facebooku napisał:

- Pajace z Konfederacji przestraszyły się tego, co zrobiły. Dwa dni temu dumnie prężyli wątłe piersi, mówiąc, że zakaz aborcji to ich dzieło. Dziś typ, który podpisał się pod wnioskiem do Trybunału, popiskuje w mediach, że tak naprawdę to on wcale nie jest za

Stwierdził także:

- To także wasze dzieło, błazny. To wasze podpisy są pod wnioskiem. Wnioskiem, który doprowadzi do tysięcy tragedii. Nie wykręcicie się od odpowiedzialności za to barbarzyństwo

Pojawia się więc pytanie, czy na bazie rewelacji związanych ze sprawą Romana Giertycha i wspierających go mediów można już śmiało stwierdzić, że Konfederacja to przybudówka albo koń trojański wpuszczony przez Platformę Obywatelską na polską scenę polityczną?

 

mp/facebook/fronda.pl

Komentarze (40):

Czy PIS to koń trojański2020.10.26 7:01
Putina?
violencja2020.10.25 22:31
Obrzydliwy i kłamliwy tekst.Boicie się Konfy , oj boicie tubo pisowska.Bardzo utrudniacie komentarze , szkalujący Boga u Was mogą , a inni nie, w tym ja .Zablokowane.Blokujecie i robicie z ludzi idiotów, mamy rozróżniać hydranty , motory i Bóg sam jeszcze wie co.Coraz rzadziej tutaj zaglądam. Jesteście tendencyjni, nic o demonstracji antymaseczkowców w sobotę.Mój mąż tez traktuje Was jako mało wiarygodnych.
Jakub2020.10.25 22:52
do Violancja 22:31. Kłamiesz i prawdopodobnie masz głupiego męża. Konfederacja targowicka 2 to sputnikowcy i kacapskie pachołki, może nie? Na frondaPl nie spotkałem się z blokadami a piszę już od pewnego czasu. Jeśli chodzi o PiS to jak na razie co masz lepszego? KałOwców z sodomitami, satano komunistów?
violencja2020.10.25 23:28
Nie potrafisz skopiować wyrazu, chodzi o mój nick , nie obrażaj mojego męża i mnie , nie kłamię. Jesteś redaktorkiem frondzi?.Pis to partia . która ma krew na rękach dzieci nienarodzonych, w tysiącach już.Mam lepszych , to konfederacja, bo są przeciwni aborcji.Tam w Konfederacji są i wierzący i ateiści.Na frondzie mam utrudnienia w opublikowaniu komentarzy.Nie kłam lewaku.
Jakub2020.10.25 23:10
do Violancja 22:31. Co do hydrantów, motorów, świateł itd. to masz rację ale jak się orientuję to są najmniejsze przeszkody. Najgorsza jest cenzura jak np. na niezaleznaPL i lenistwo ich redaktorów utrudniające a nawet uniemożliwiające przepływ Wolnego Słowa. Po co są te motory itd.? Podobno dlatego by postów nie pisały automaty, zalewając fora w sposób niekontrolowany nie tyle treściami co ilością komentarzy powodując utrudnienia w dostępie do treści. Jeśli masz blokady podczas logowania ReCaptcha, może to być spowodowane bardzo wolną transmisją w połączeniu internetowym. Pozdrawiam. Jeśli chcesz o coś zapytać to pisz pod komentarz Jakuba.
violencja2020.10.25 23:37
Kuba,czytaj ze zrozumieniem , żle czytasz mój nick.Nie wiem , i nie muszę znać się na motorach i hydrantach, czuję się wprowadzona w maliny.Co chwilkę muszę udowadniać , że nie jestem idiotką. Wiem , że jakiś system weryfikacji powinien być , ale to zmieńcie , bo jest niewłaściwy.
Jakub2020.10.26 0:52
Zacna Violancjo z różnych godzin. Ależ mnie się tak bardzo podoba to a w środku Ja Twoje imię upiększam. Poza tym pochlebiasz mi. Jednak nie jestem redaktorem na frondaPL. O głupocie Twego męża domniemuję z tego powodu, że nie potrafi Ci pomóc z tymi motorami, hydrantami, światłami itd. Zauważ, że ja tylko domniemuję. Faktycznie nie musisz się znać z tymi motorami, hydrantami, światłami itd., ale napisałem Ci dlaczego są. Na to nic się nie poradzi, nie musisz udowadniać, że nie jesteś idiotką (to każdy widzi gdy Cię czyta) ale, że nie jesteś robotem (a tego już nie widać). Na innych forach to musisz się rejestrować jak na TelewizjaRepublikaPL. Opisałem Ci dokładnie o co chodzi z tymi motorami, chyba nie doczytałaś. Poza tym nie odpowiedziałaś mi na moje pytania odnośnie Twoich ulubieńców. Czy masz jakieś wiadomości na temat historii, co wiesz o okupacji Polski przez kacapów i narzuceniu nam rządów ich pachołków podczas tzw. PRL-u? Czy nie zadałaś sobie trudu by sprawdzić wypowiedzi Twego idola u źródła a zarzucasz kłamstwo niewinnym ludziom? Udowodnij, że to kłamstwo!
verizanus2020.10.25 21:34
Wystarczy tylko uważnie patrzeć jak kto głosuje ;)
Marco Breslaviano2020.10.25 19:19
Tak, oczywiście, każde dziecko wie, że Konfederacja to koń trojański Platformy. Ciekawe tylko czemu PiS i Platforma zgadzają się w sprawie kompromisu aborcyjnego (wyrok TK nic póki co tu nie zmienia, PiS najpierw musi wprowadzić zmiany w prawie a kiedy to zrobi, to nie wiadomo :D), dlaczego PiS i Platforma są zgodnie za ochroną życia poczętego norek i jenotów, obecnością Polski w UE, traktatem lizbońskim, terrorem sanitarnym dewastującym polską przedsiębiorczość i wpychającym Polaków w lichwiarską niewolę. Dlaczego milczą w sprawie żydowskich bezprawnych uroszczeń. Dlaczego wspólnie legalizują żydowską wersję historii i dlaczego walczą z każdą prawidziwie polską i prawicową siłą. Robił to Tusk i robi to ten ohydny żoliborski komuch Kaczyński. Tak naprawdę w sprawach naprawdę ważnych obie partie są zawsze zgodne i zawsze głosują jednomyślnie.
GS2020.10.25 20:38
A dlaczego Boska w wyborach prezydenckich, w decydującym momencie ...poparł de facto Trzaskowskiego. (skoro on rzekomo jawnie utożsamiał to czego Konfederacja by nie chciała). To była znamienna sytuacja, bo musieli się odkryć i rzucić wszystko na jedną szalę, by Trzask wygrał. Teraz próbują to koślawo maskować.
xxx2020.10.25 18:34
Konfederacja - chłopcy w krótkich spodenkach ze śliniaczkami i smoczkami
salamandra2020.10.25 18:23
To przecież nic dziwnego bo to przecież GIERTYCHA CHŁOPTASIE + RUSKIE ONUCE + wielebny RABIN BRAUN /przechrzta żydowska udająca katolika/ konglomerat Polskości.
Jo2020.10.25 20:39
To znamienne, ze w Europie największymi antysemitami są zawsze ... ich właśni bracia. (potrzebni by można było krzyczeć jacy to antysemici w Europie są)
katolicka deratyzacja Polski2020.10.25 16:54
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Racja
man.of.Stagira2020.10.25 15:50
Nazi? Ee..nie..to tylko Stasi..
Nina2020.10.25 14:02
Konfederacja to ruskie onuce, oni by się z diabłem zbratali jakby im ruscy kazali.
Teresa2020.10.25 14:00
Aborcja to aborcja czyli zabicie niewinnego dziecka. Nie można pozwolić na zrobienie jakiś furtek prawnych , że jedne dzieci można zabijac a drugie już nie...
Agnieszka2020.10.25 13:52
Niektórzy na pewno. To było jasne, że udają prawicowców i pro-life, żeby po PiS-ie zagospodarować taki elektorat. Już historia z marginalizowaniem a potem wyrzuceniem Kai Godek odsłaniała ich prawdziwą twarz w tej kwestii i to nie tylko skrajnie cynicznego i wyrachowanego Korwina, ale też Brauna i narodowców, którzy akurat przy tym wyrzuceniu skorzystali, więc mogli być podkupieni przez resztę dobrym okręgiem by wprowadzić swojego do sejmu. Oni byli tak mocni w gębie, bo myśleli, że nic z tego nie wyjdzie, bo PiS jak zwykle to zablokuje a oni im tylko elektorat podbiorą bez konsekwencji
GS2020.10.25 20:42
Teraz żona Bosaka została wyeksponowana na stanowisko dyrektorskie w Ordo Iuris...co temu stowarzyszeniu niestety wyjdzie bokiem :o(
Konfederacja, dla Kremla2020.10.25 13:14
to petro-kopiejki najlepiej wydane.
Dziennikarz TVN2020.10.25 13:14
Oni są z nami, kłamią też przeciw Polsce.
Joanna2020.10.25 13:13
Panie Dziambor, od dawna czułam, że Konfederacja jest partią obrotową. To moje przypuszczenie potwierdziło się, widząc Wasze zachowanie podczas wyborów prezydenckich. A to, co Pan teraz wypisuje, jest przysłowiową 'kropką nad i'. I, co ważne, w sprawie tak fundamentalnej jak ludzkie życie. Z drugiej jednak strony, dobrze się stało, że się wreszcie odsłaniacie ze swoimi rzeczywistymi intencjami. ALE najbardziej przeraziło mnie to, że jest Pan gotów zgodzić się na zabicie dziecka, które cyt. 'nie ma szans na przeżycie'. KTO O TYCH SZANSACH ORZEKA I KTO DECYDUJE O LUDZKIM ŻYCIU, OPRÓCZ BOGA??? I - co gorsza - argumentuje Pan to stanowisko jako 'PRZYSZŁY OJCIEC'. Co czuje - zastanawiam się - Pana przyszłe dziecko, kiedy słyszy, że jego ojciec - niczym najzajadlejsza aborcjonistka - dopuszcza zabicie śmiertelnie chorego dziecka w łonie matki, a więc nawet swojego. Oświadczam, że nie wierzę od dziś w ani jedno nawet 'najpiękniejsze, najmądrzejsze i najbardziej patriotyczne' oświadczenie ani Pana, ani kogokolwiek z Konfederacji.
Jakub2020.10.25 22:44
A nie widziałaś przedtem Joanno, że to banda sputnikowców, kacapskich rabów, Targowica 2? Niepodległość Polski od kacapów to dla Ciebie nic? Dobrze, że choć teraz przejrzałaś i otrzeźwiałaś. Trzeba się zastanowić nad powołaniem prawdziwie polskiej partii i przefiltrować śmieci, które się będą chciały wepchać. Trzeba stworzyć uczciwy program i dotrzymać jego wprowadzenia w życie. Żadnego dmowszczaństwa pro kacapskiego, żadnych meneli z sanacji, ZSL, KałOwni, satano komunistów i innego łajdactwa. Ale kto, oprócz Pana Boga to może zrobić? A i Pan Bóg dał przecież człowiekowi wolną wolę.
Konfederata2020.10.25 13:12
Konfiederaciju eto ruskije agienty. Majun szczutsja Paliakow na zydow i zapad. Brawo dlia Mikku, Braunu i Bossaku.
Anonim2020.10.25 13:12
Raczej własnej ambicji.
Maciej Płatov2020.10.25 13:12
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
fronda2020.10.25 13:10
Talib Dziambor to lewak
Wojtek Polak2020.10.25 12:59
czy Konfederacja to to koń trojański PO? czy na w frądzie pracują debile? z pis do po i z po do pis przechodzili jak między swoimi różni politycy np misio kamynsky nieporadek sikorbaum joasia guzik roztkowska to z pis do po a z po do pis saryusz wolski jarosław pobożny gowim mateusz morawiecki.
Topek2020.10.25 12:27
Skutki rodzenia dzieci bez mózgu wyraźnie widać w sejmie wśród prawie wszystkich posłów PiSu
Ja bym powiedziała2020.10.25 16:14
ze z konfy i POKO
gienek2020.10.25 12:26
Nie rozumiem Konfederacja jest przeciwnikiem aborcji a protestuje razem z komunistami.nigdy na nich nie zagłosuje.
Anonim2020.10.25 15:13
i bardzo dobrze.. przynajmniej moze ja bede mial wybor
Dominik Tarczyński2020.10.25 12:23
Bolek Piecha z PISu, który za komuny był razem z Chazanem nazywany "Królem skrobanek", tez jest za złagodzeniem ustawy o aborcji..
Tylko kościół2020.10.25 12:21
Apel! W tym roku nie ma kolędy, nie wpłacajcie pieniędzy na biednych, chorych dzieci ale wpłacajcie na kościół by księża mogli w godności i bogactwie spędzić swoją emeryturę jak np. nasi wielebni ojcowie Głódź i Rydzyk
Polak2020.10.25 13:24
Wpłacimy na kościół bo nasza decyzja jest wolna, dodatkowo kościół obnaża wady złodziei typu tusk lub ty.
Maciej Płatov2020.10.25 12:10
Dlatego NIGDY NIE ZAGŁOSUJE na KONFEDERACJE,gdy będą DECYDOWAĆ JANUSZ K-M.,Grzegorz B,Dziambor itd.Bo to są KLAUNY, KURKI na ,,wierzy ratuszowej".
Ortografia2020.10.25 16:18
nieuki - wieża tak się pisze a to ze konfa to antypolskie marionetki Putina są wiemy nie od dzisiaj
Szybka Randka2020.10.25 12:03
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.frircikvip.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Braun2020.10.25 16:19
przyjdz do mnie razem bedzie nam wspaniale!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.25 12:02
gdzie jest żydówa kornhauser! niech się wypowie na temat tego jakie piekło PiS szykuje kobietom! i gdzie jest doradczyni pRezydenta, też żydówa po matce, czemu milczy!?