Czarnecki: Unia dała sobie wejść na głowę koncernom farmaceutycznym! Jaka będzie przyszłość KE? - zdjęcie
01.05.21, 10:09Fot. screenshot YouTube (Onet News) / screenshot - Arno Mikkor (EU2017EE) via Flickr, CC BY 2.0

Czarnecki: Unia dała sobie wejść na głowę koncernom farmaceutycznym! Jaka będzie przyszłość KE?

37

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki w wywiadzie dla niezalezna.pl stwierdził, że UE kompletnie nie poradziła sobie w sprawie szczepionek. Powiedział, że w kuluarach rozważa się nawet dymisję całej Komisji Europejskiej kierowanej przez Ursulę von der Leyen.

Zdaniem Czarneckiego Unia Europejska generalnie nie poradziła sobie z pandemią koronawirusa. Wskazał, że w początkowym etapie pandemii Unia była "nieprzygotowana, zdezorientowana, brak przywództwa, brak taktyki, całkowita nieumiejętność poskromienia jakichś egoizmów poszczególnych krajów". Skutkowało to takimi decyzjami jak np. blokowanie pomocy medycznej z Niemiec i Francji do Włoch, co jedynie umocniło ruchy eurosceptyczne.

Na drugim etapie UE nie zdała egzaminu w sprawie szczepionek. Zdaniem Czarneckiego, podejmując się roli koordynacyjnej w tej sprawie, Unia "chyba przeliczyła się z możliwościami".

- Dopuściła do fatalnych negocjacji z koncernami farmaceutycznymi. Te negocjacje nie zagwarantowały prawa pierwszeństwa do szczepionki, mimo że badania nad szczepionkami prowadzone przez te koncerny były finansowane w dużym stopniu przez UE, to Unia nie potrafiła zagwarantować sobie tego, aby kiedy te szczepionki zostały wynalezione, trafiły przede wszystkim do państw wspólnoty. Doszło do sytuacji wręcz kuriozalnej, o której mówiła wprost pani przewodnicząca Ursula Von der Leyen, że 77 milionów szczepionek zostało wyeksportowanych z Unii, a tylko 88 milionów zostało. To blisko połowa szczepionek, w sytuacji, kiedy wielu Europejczyków nie było zaszczepionych. To jest przykład dramatycznej nieskuteczności Unii - stwierdził Czarnecki.

Dodał również, że jego zdaniem "Unia dała sobie wejść na głowę koncernom farmaceutycznym". Nie zapewniła sobie pierwszeństwa, nie obarczyła koncernów karami umownymi w przypadku niewykonania zobowiązań do dostawy szczepionek. Zdaniem Czarneckiego UE "zdała się na łaskę i niełaskę koncernów".

- Błędem Unii było to, że przez wiele tygodni negocjowała te umowy, tak jak o zboże, stal, cement, oliwki – czyli bardzo drobiazgowo walczyła o cenę. W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, trzeba było pójść raczej w kierunku modelu izraelskiego, gdzie Izrael może i przepłacał za szczepionki, ale dzięki temu zyskał szybko dużą liczbę zaszczepionych Izraelczyków, w związku z czym to się opłacało. Koszty leczenia pewnie już dawno by przewyższyły koszty zakupienia szczepionki - stwierdził.

Stwierdził, że jest dużo hipokryzji w zachowaniu Niemiec, które krytykowały Węgry za sprowadzanie szczepionek na własną rękę, zaś teraz robią dokładnie to samo.

Czarnecki zdradził również, że niezadowolenie z pracy Komisji Europejskiej jest ogromne.

- W kuluarach mówi się nawet o dymisji Komisji Europejskiej. Mówią o tym nawet dyplomaci, którzy są przecież bardzo umiarkowani. Ale myślę, że dzisiaj ten pomysł by nie przeszedł - powiedział.

Dodał jednak, że KE ma szansę się uratować i poprawić sytuację ze szczepionkami.

jkg/niezalezna


Komentarze (37):

Apel2021.05.6 8:42
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
Grizzly2021.05.2 2:11
czarnecki oddawaj pieniądze złodzieju za fikcyjne przejazdy
Grizzly2021.05.2 11:45
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Pieniądze odbierz od Borusewicza, co latał za państwowe psa wyprowadzać na spacer!
RICZARD CABRIOLET ZNOWU PYERDOLI2021.05.1 19:26
BEZ SENSU KOCOPOŁY DLA OCIEMNIAŁEJ KATOLICKIEJ HOŁOTY. ODDAWAJ KASE ZA FIKCYJNE PRZEJAZDY TY KURDUPLASTY ZŁODZIEJU!
Czarnecki2021.05.1 17:01
Czarnecki zawsze znajdzie jakąś partyjkę gdzie go przyjmą i dalej będzie kompromitował Polaków na arenie międzynarodowej. Szkoda naszego jedynego kosmonauty gen.Mirosława Hermaszewskiego który musi palić się ze wstydu, że taką szuję ma w rodzinie.
Jasiu2021.05.1 16:10
W sprawach oszukiwania kontrahentów, firmy mogą pobierać nauki u Pana posła Czarneckiego.
Anonim2021.05.1 12:52
A o dymisji oszusta Czarneckiego za wyłudzenie pieniędzy za podróże nieistniejącymi samochodami nic się "w kuluarach" nie mówi?
oficer LWP2021.05.1 14:14
przecież o czymś co jest naturalne w PIS-ie się nie mówi, mówi się tylko jak to się wydało, kto to ujawnił, to jest antysemityzm
matis892021.05.1 12:10
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
katolicka deratyzacja Polski2021.05.1 15:49
Konfederacja to kabotyni i fundamentalisci protestanccy.
Rysio - na każdy temat2021.05.1 12:06
Ryszard Czarnecki: "Po zakończeniu kadencji prezydent Duda ma szansę na poważne stanowisko w ONZ"......podobno już nawet wysłał CV.....
Krakus2021.05.1 11:55
Frondo - dlaczego promujecie tego złodzieja i oszusta, który kompromituje Polskę w całej Unii?
morde w kubeł2021.05.1 11:57
jak mówisz o szefie EPL
jakiś ty krakus2021.05.1 11:59
tyś Pochwa Ziuta z Bląga
Rysio2021.05.1 12:03
PE nakazał zwrot 100 tysięcy Euro Ryszardowi Czarneckiemu z PiS. Czarnecki deklarował, że jeździ do miasta, w którym nie mieszkał, i to samochodem, który od lat był skasowany. Unijny OLAF przekazał raport dotyczący kosztów podróży Czarneckiego polskiej prokuraturze już w 2019. Ten facet nie ma wstydu. W dalszym ciągu będzie opowiadał głupoty i przebywał wśród ludzi patrzących na niego jak na pospolitego złodzieja.
Banda Czworga2021.05.1 13:07
To proste, czytelne od wielu lat. Taki maja układ. GazWyb kryje złodziei z opozycji a Fronda pisowskich złodziei. I wspólnie żerują na Polakach.
Bąk Lipa z Zoppot do dymisji2021.05.1 11:49
niech osiądzie w Berlinie na stałe w ZOO
Maxx772021.05.1 11:42
Nowe szczepionki na SARS-CoV-2 stworzone na bazie mRNA lub oparte o wektory wirusowe nie są tradycyjnymi szczepionkami. Są to raczej substancje mogące w komórkach doprowadzić do modyfikacji ekspresji genów. Tego rodzaju „szczepionki” nie można uznać, za skuteczne i bezpieczne, dopóki ich skuteczność i brak poważnych skutków niepożądanych nie zostanie naukowo udowodniona. Stosowanie ich to na obecnym etapie eksperyment medyczny na wielką skalę, zwłaszcza, że nie znamy potencjalnych skutków odległych... Szczepionki oparte o mRNA nie były wcześniej dopuszczone do obrotu na rynku. Wyniki ich badań nie są jednoznaczne i nie dają prawa do twierdzenia, że są całkowicie bezpieczne. To samo dotyczy szczepionek opartych o wektory wirusowe. Mechanizm indukowania odpowiedzi immunologicznej przez mRNA, mechanizmy rozpoznawania „szczepionki mRNA" przez receptory komórkowe i ich aktywacja nie są dobrze poznane...
Krakus2021.05.1 11:54
"MĄDROŚĆ" ANTYSZCZEPIONKOWCA 😉 Antyszczepionkowiec postanowił zagadać do małej dziewczynki, która siedziała w kolejce do lekarza i przeglądała ulotkę o szczepionkach: - Czy chciałabyś posłuchać dziewczynko o szkodliwości szczepionek? - Bardzo chętnie - odpowiedziała - to interesujący temat. Mam jednak wcześniej do pana pytanie: Jak to się dzieje, że koń, krowa i jeleń jedzą to samo czyli trawę, jeleń wydala małe suche kuleczki, krowa duże, płaskie rzadkie placki a koń wysuszone klumpy? Potrafi mi to pan wytłumaczyć co jest tego przyczyną? - Nie mam najmniejszego pojęcia - odpowiedział mężczyzna Na to dziewczynka: - Czy czuje się pan zatem naprawdę wystarczająco kompetentny być rozmawiać o wirusologii, biochemii i medycynie skoro temat zwykłego gówna przekracza pańskie możliwości?
ect2021.05.1 16:09
Krakus to naukowiec wielkiej klasy, zna się na szczepionkach jak ż...d na kurzych cyckach.
Właściwy tytuł2021.05.1 11:37
Pilne! Skandal! Oszust wyłudzający duże sumy dalej bezkarny! Kasta basta!
Anonim2021.05.1 11:46
Cela+
Rysio2021.05.1 12:00
Rozliczył już kilometrówki (jak donosi Rzeczypospolita z dnia 06.08.2020): Europejscy śledczy uważają, że Ryszard Czarnecki nierzetelnie rozliczał wyjazdy. Kwestionują aż 100 tys. euro, które zwrócono mu za podróże w ciągu dziewięciu lat. Podejrzenia wzbudziły liczne przejazdy Czarneckiego różnymi samochodami, które nie należały do niego. Po sprawdzeniu okazało się, że właściciele tych aut zaprzeczyli, by pożyczali je posłowi. Tak było np. z fiatem punto cabrio – w rozliczeniu Czarnecki wpisał, że podróże nim odbywał w lutym 2012 roku. Tymczasem właściciel pojazdu stwierdził, że samochód 11 lat wcześniej – w roku 2001 – został rozbity na tyle poważnie, że nie nadawał się do jazdy i został... zezłomowany.
znowu tuszysz o Borsuku2021.05.1 12:00
a za chwilę o Hobielinku
Ix Ypsilon2021.05.1 11:37
Aha, kretyny i inne szambonurki w akcji.
Ksiądz Bartold2021.05.1 11:29
Ryszard, bądź poważny - czy ty, człowiek, który zdaje się bezpodstawnie wziął z UE pieniądze (najłagodniej rzecz ujmując), chyba nie jesteś autorytetem, żeby wypowiadać się w sprawach unii?
Unia z niczym sobie nie radzi2021.05.1 11:24
to chory (PO)twór
koralgol2021.05.1 11:30
Twoja stara dziara to chory potwór
Detonator2021.05.1 11:18
A wy - politycy za mamonę wystawiliście naród na eksperyment medyczny, którego celem jest depopulacja. Oczekujcie Pomsty Bożej, bo jesteście ludobójcami nie mniejszymi od nazistów i sovietów. A nawet gorszymi - bo oni byli wrogami i wiadomo czego się po nich można było spodziewać. Wy zaś jesteście wilkami w owczych skórach.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.1 10:42
czarnecki oddaj 100 tyś euro i wypyerdalaj złodziejski kootasie!
Zydowska Kretyunizacja Izraela2021.05.1 11:04
Donaldzie Tusku oddaj 540 milardów złoty i wypyerdalaj złodziejski kootasie!
POwska Kretynizacja Polski2021.05.1 11:06
Odajcie 540 milardów złoty Polakom POwscy szmaciarze.Śmierć Wrogom Polski =>PO i kolesie z mafii .
Anonim2021.05.1 12:23
Nie oddamy i co nam zrobicie kretyni.
Laki2021.05.1 11:08
PiSdzielce dostali wścieklizny po twoim komerażu.:)))
jesteś kretynem2021.05.1 11:24
bynajmniej nie katolikiem
POLEXIT2021.05.1 10:32
UNIA TEN JEWROKOLCHOZ MUSI SIĘ ROZPAŚĆ TO JEST KOLEJNE G. PO ZSRR TAKIE NA SIŁE ZLEPIONE TWORY PODDANE JEDNEMU PANU JAK NIE ROSJI TO SZWABOM , JEDEN TWÓR PADŁ TERAZ CZAS NA DRUGIEGO.
Detonator2021.05.1 10:40
Dokładnie ! Czas powstać z kolan i wyjść z niewoli!