Co dalej z Nord Stream 2? Ambasador Niemiec zabrał głos - zdjęcie
17.10.20, 08:15Screenshot Youtube - Germany in Poland

Co dalej z Nord Stream 2? Ambasador Niemiec zabrał głos

10

To, czy kolejne sankcje ostatecznie doprowadzą do zatrzymania budowy rurociągu, będzie finalnie decyzją zaangażowanych europejskich i rosyjskich firm” – powiedział o budowie gazociągu Nord Stream 2 nowy ambasador Niemiec w Polsce.

W rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Arndt Freytag von Loringhoven określił obecne relacje polsko-niemieckie jako dobre oraz mocno ugruntowane. Stwierdził też, że w kwestii relacji z Rosją, Niemcy są z Polską zgodne:

Rosja w przeszłości wielokrotnie pokazała, że jest zdolna do bezwzględnego, niezgodnego z prawem międzynarodowym działania. Zdecydowanie to potępiamy. Fakt, że na przykład na aneksję Krymu zareagowaliśmy sankcjami, i to, że sankcje te utrzymywane są do dzisiaj, jest zresztą właśnie także zasługą kanclerz federalnej”.

Zaznaczył też, że sprawa Nawalnego raz jeszcze dowiodła, że należy zachować największą ostrożność jeśli chodzi o Rosję i dlatego też należy w sposób skoordynowany w ramach Unii Europejskiej reagować dodatkowymi sankcjami jeśli chodzi o pojedyncze osoby. Dość osobliwa była za to jego odpowiedź na pytanie o ocenę słów Katariny Barley:

Rozumiem, że Węgry i Polska postrzegają takie słowo jak »zagłodzenie« przez pryzmat perspektywy historycznej. Jeśli jednak chodzi o ochronę praworządności w całej Europie, to chciałbym wyjaśnić, że praworządność jest jedną z wartości podstawowych, na których opiera się Unia Europejska – jest to zapisane w art. 2 TUE. Gwarantuje ona praktyczne funkcjonowanie naszej współpracy w UE”.

dam/GPC,PAP

Komentarze (10):

polacke2020.10.17 18:05
Stosunki dobre w dyplomacji, to stosunki złe, w przełożeniu na język codzienny. Dalsza część tego wywiadu to komunały, bez zajęcia jakiegokolwiek stanowiska. Wywiad z nikim o niczym. Artykuł "zapchaj dziura".
Maciej Płatov2020.10.17 12:21
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Płatov2020.10.17 16:07
O ZŁODZIEJ CUDZYCH PODPISÓW.
Maciej Płatov2020.10.17 10:14
Ja Tylko PYTAM.KTO ZAPEWNI NIEMCOM DOSTAWY GAZU ,ROPY? Przypominam ,że tzw NRD w 100% jest zależna od dostaw z Rosji.KTO IM zapewni Dostawy?Wystarczy by Rosja wstrzymała tranzyt gazu przez Polskę ,i Ukrainę ,a Kraje: Słowacja ,Czech ,Austria ,NRD przechodzą na Bio Gaz.Bucha,cha,ha.
Taka prawda2020.10.17 11:44
Zapewni USA panie Płatov. Poza tym już jedno nord stream jest i dostarcza, to drugie było po to, żeby rozsyłać po Europie i całkowicie ją uzależnić od dostaw z Rosji, nie rżnij pan głupa.
Maciej Płatov2020.10.17 16:05
Taka Prawda--Pytanie JAK? Bo przypomnę rurociągi to własność Gazpromu.Nie wspomnę ,że GAZ USA o 300% droży.
Szybka Randka2020.10.17 9:53
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex randki,wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.erooo.pl
york2020.10.17 9:45
ten fryc jest ochydny.
Judy2020.10.17 9:48
Tez mam takie zdanie ich facjaty są wstretne ale oni takie mordy maja
YES2020.10.17 8:38
Typowe niemieckie bałamutne oszukiwanie. Wywołali dwie wojny światowe. Zbrodniczą ideologią nazistowską o mało nie zniszczyli świata i ludzkości, teraz są naczelnymi w ideologii lewackiej i dewiacji. Znowu zagrażają ideologicznie światu i tylko Bóg wie, czy te dranie znowu nie wywołają jakiejś światowej rozróby z nową ideologią.