Będę Cię wielbił, wychwalał i błogosławił Twojemu imieniu - zdjęcie
29.05.21, 08:37Fot. via: Pixabay

Będę Cię wielbił, wychwalał i błogosławił Twojemu imieniu

4

PIERWSZE CZYTANIE

Szukanie mądrości

Syr 51, 12-20b

Czytanie z Mądrości Syracha

Będę Cię wielbił, Panie, i wychwalał, i błogosławił Twojemu imieniu.

Będąc jeszcze młodym, zanim zacząłem podróżować, szukałem jawnie mądrości w modlitwie. U bram świątyni prosiłem o nią i aż do końca szukać jej będę.

W jej rozkwicie, jakby dojrzewającego winogrona, rozradowało się nią me serce, noga moja wstąpiła na prostą drogę, od młodości mojej idę jej śladami. Nakłoniłem tylko trochę ucha, a już ją otrzymałem i znalazłem dla siebie rozległe wykształcenie.

Postąpiłem w niej, a Temu, który mi daje mądrość, chcę oddać chwałę. Postanowiłem bowiem wprowadzić ją w czyn, zapłonąłem gorliwością o dobro i nie doznam wstydu.

Dusza moja walczyła o nią i z całą starannością usiłowałem zachować Prawo; ręce wyciągałem w górę, a błędy przeciwko niej opłakiwałem.

Skierowałem ku niej moją duszę i znalazłem ją dzięki oczyszczeniu.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Skąd pochodzi władza Jezusa

Mk 11, 27-33

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Oto słowo Pańskie.

 

Komentarze (4):

rebeliant2021.05.29 10:23
Wszędzie tam, gdzie macie jakieś wysławianie, wielbienie, klęczenie... macie do czynienia z czymś w czym nie ma życia, lecz coraz mocniej ściskające łańcuchy, w których już nie ma was - indywidualnych z osobna - ale kukła/trybik maszyny. Należy unikać bicia głową w ściankę oraz wpajania sobie zachowań, których się nie ogarnia. Mowa jest o Bogu, o staniu w szeregach trupów podrygujących w zadany rytm i powtarzaniu mantr, a tu nie chodzi o Boga, o te treści biblijne, ale o to, że człowiekowi można manipulować umysłem. Te kościelne zabiegi to przede wszystkim trik z odwróceniem uwagi podobnym do "tu leci ptaszek" - a tu nie o ptaszka chodzi, lecz o wykonanie fotografii.
Kaczka basta!2021.05.29 10:04
Nie wystąpiłem formalnie o apostazję, bo nie będę nic czynił na warunkach organizacji, z którą nie chcę mieć nic wspólnego. Zatem i ja im nie powiem, jakim prawem podczas spisu powszechnego zaznaczyłem brak wyznania.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.29 9:00
"Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię" typowe odkręcanie kota ogonem przez wszystkich oszustów i debili typu jezus który ubzdurał sobie że jest synem boga...
tomek2021.05.30 9:36
kolega mi napisze dlaczego nie ma nazwy "islamska kretynizacja Polski" ?????????