A. Macierewicz: Tej katastrofy można było uniknąć  - zdjęcie
11.10.20, 15:30Fot. via: Wikipedia

A. Macierewicz: Tej katastrofy można było uniknąć

104

Przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej Antoni Macierewicz zaprezentował na antenie Telewizji Trwam część konkluzji z podstawowego raportu na temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Marszałek senior opowiedział o serii wybuchów, do jakich doszło na pokładzie samolotu Tu-154. Podkreślił, że można było uniknąć tej katastrofy.

Pierwszy wybuch wedle raportu komisji miał nastąpić w czasie, gdy Tu-154 był na wysokości od sześćdziesięciu do stu metrów. Do drugiego miało dojść już w momencie, gdy maszyna była nad samą ziemią:

- „Drugi wybuch był już nad samą ziemią i o to chodziło, dlatego właśnie piloci byli wprowadzani w błąd, próbowano sprowadzić ich jak najniżej, jak najbliżej ziemi, żeby można było ukryć prawdziwe przyczyny tej tragedii, bo rozumiecie państwo, że gdyby do wybuchu doszło kilometr nad ziemią, to nikt by nie miał wątpliwości” – podkreślił były szef MON.

Polityk zwrócił uwagę, że wskutek działań m.in. ówczesnego premiera Donalda Tuska rozdzielono wizytę premiera i prezydenta w Smoleńsku. Doprowadzono do tego, że prezydent leciał na uroczystości nieprzygotowanym samolotem i miał lądować na nieprzygotowanym lotnisku, które nie zostało wcześniej sprawdzone przez polskie służby.

Antoni Macierewicz zarzuca też Donaldowi Tuskowi, że oddał śledztwo stronie rosyjskiej, przez co do dziś nie odzyskaliśmy wraku samolotu, dostępu do czarnych skrzynek oraz części głównych materiałów dowodowych.

Kolejny wymieniony przez polityka błąd ówczesnej władzy to oddanie samolotu do naprawy w Rosji przed wizytą polskiej delegacji.

Antoni Macierewicz podkreśla, że tej katastrofy można było uniknąć.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze (104):

tyle milionów na badania2020.11.3 23:32
i odkrył, że "wina Tuska'? no brawo! i bomby... i tylko nie ma dowodów, i tylko Trwam mu uwierzy bo nienawidzą Niemców, Żydów i Tuska
Milion2021.03.18 21:10
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won parchu!
Kacap2020.11.2 21:57
Oczywiście - prawdę mówi!!! Magnesami sprowadzali tupolewa na ziemię. Dowody są - w szafie ubraniowej podkomisji. To trzy bomby - które zaraz po wybuchu, z odciskami palców Putina i Tuska - przyniósł świadek - IN KOGUTO. - Jak babcie w ciapcie!!!!
Alex2020.11.3 0:02
Zgadzam sie jestes kacapem, i to od urodzenia.
feldkuratkatz2020.11.2 15:54
Pogotowie i czterech silnych pielęgniarzy dla tego pana! Znów nie wziął leków, ale dostanie kaftanik, haloperidol i jutro już będzie jutro spokojny...
Afroamerykanin Jayvon Hatchett2021.01.7 0:49
Suck my dick
Arndt Freytag und Sonnentag2021.03.18 21:12
Und meine liebe.....
Anonim2020.11.1 15:25
Brońcie Nerona z Zoliborza za wszelką cenę !!!!!!!!!!
litości!2020.10.31 18:29
znowu?
to w końcu zamach czy wypadek>?2020.10.29 11:37
kot chciał rozdzielenia wizyt? gosiewski i jego pisma przetrwały, duduś i sasinek też mają za uszami
adam2020.10.28 13:34
To już nie zamach..? Tylko katastrofa..? Zdradziłeś nas..!
GEN. ARMII I SZEF GRU2020.10.13 22:20
WIELKIE SPASIBA TOW. MACIEREWICZ. ROBICIE DLA NAS BARDZO WIELE. BEZ WAS I BEZ KARTOFLA NIE WYPCHNIEMY POLSKI Z UE I NATO, A ZA MOMENT WG. NASZYCH PROGNOZ TO SIE STANIE. UPRAWIAJCIE DALEJ DYWERSJE BO WSPANIALE WAM IDZIE.
Oficer prowadzący2020.11.2 15:56
Da, da, Antek choroszij malczik, diengi na konto kak normalno?
Anonim2020.10.12 10:17
jak Antos będąc z Miśkiem tak dochodził jak dochodzi z tym raportem to nie jest dziwne, że sie rozstali
miki2020.10.12 8:47
że były raport Milera to "ściema" to w zasadzie było wiadome od razu ... opublikowany film jest przekonywujący... bo nawet TVN i GW milczy .. ale problem jest taki że ten nowy raport nie jest podpisany i opublikowany (a podobno już jest w sejfie) jest to dziwna sytuacja ... może czekali aby było to po wyborach prezydenckich ogłosić ? a teraz czekają ? na po wyborach w USA ? sprawa jest "najcięższego kalibru" no bo największe mocarstwo atomowe Rosja dokonała na największy sojusz Atomowy Pakt NATO ataku na samolot wojskowy NATO z Generałami i Prezydentem z NATO za przyzwoleniem (być może za namową) PO-zdrajców co nadal mają 20% poparcia to tak w skrócie jakieko to jest kalibru problem ... przypomnę PO-wcom że : propaganda jest dla motłochu ale wywiady wszystkich krajów wiedzą co się stało bo one nie czytają gazet tylko sporządzają "twarde" raporty.. być może nawet nie którym krajom było to na rękę i oficjalnie klepią PO "po-plecach" z wdzięczności ? ale co myślą ? ano myślą o PO z najwyższą możliwą pogardą ..
K P-T2020.10.12 9:14
"Możesz kpem być i cymbałem - możesz dureń być siarczysty - byleś z mocą i zapałem - kraj miłował macierzysty".
Nie TVP2020.10.12 2:52
Rzeczywiście, tej katastrofy można było uniknąć. Ale Antek, daruj sobie te brednie, bo o winowajcach my wszystko wiemy, a zaklinanie rzeczywistości historii nie da się zmienić. Natomiast do kolejnych pokoleń jedynym zadaniem będzie usunięcie symbolu hańby z oblicza Marszałka Józefa Piłsudskiego.
ale przecież2020.10.12 0:09
BK powiedział, że Prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni....
Po 11 ...2020.10.11 22:11
Raport był gotowy na, o zgrozo, 10 rocznicę tragedii, na 10 kwietnia tego roku. Czyli minęło kolejne pół roku, a raportu nie widać. Nawet nikt się o niego nie pyta. Jak można tak splugawić pamięć zmarłych, jak można tak poniewierać Polskie Państwo? Jak można znosić wykopywanie z grobów zmarłych z powodu szaleństwa kierownictwa jednej partii. Jak to możliwe, że rządzą nami oszuści??? No jak???
Piotr Nowak 🖐🏻2020.10.12 1:17
Żuj jaja podszywająca się powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 No i jeżeli wydaje ci się ze pozjadałeś wszystkie zmysły to jesteś w błędzie. Przygłupie 😂😂😂 Jedyną osobą którą udało ci się oszukać to twoja stara. Zaraz po porodzie 😅
Po 11 ...2020.10.12 8:19
Pozjadałem wszystkie ZMYSŁY? Hmm coś w tym jest. To prawda, zmysły lubię sobie zjadać, zlizywać i nawet possać delikatnie. Mniam :)) Ale, ale bardzo proszę o więcej takich komentarzy. Kolekcjonuję je, kopiuję i wysyłam znajomym. Czasem nawet tłumaczę na angielski i wysyłam znajomym za granicą. Każdy, lubi się pośmiać z siły argumentów polaka katolika. Bez wysyłania nikt nie chciał mi uwierzyć w ich zabawny poziom. Dawaj więcej Piotrze Nowaku. Dawaj, dawaj.
Henry2020.10.11 21:29
"A. Macierewicz: Tej katastrofy można było uniknąć" Udało mu się to wymyślić po 10 latach? :O
Piotr Nowak 🖐🏻2020.10.12 1:18
Żuj jaja się powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Alex2020.11.3 0:04
To sa fakty prymitywny trolu
Ja, Szatan2020.10.11 20:54
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan, „Non serviam”
antoni.s2020.10.11 20:53
Dobra, teraz na poważnie, gdyby rząd jakiegokolwiek innego kraju ,poza polską sankcjonował ten niekończący się serial bzdurnych, wzajemnie wykluczających się, urągających faktom i logice teorii, musiałby przynajmniej gęsto się tłumaczyć i usprawiedliwiać, fakt że rząd pis tego nie czyni mówi wszystko o tym z kim mamy do czynienia, zagranica też wie, dlatego przestała to nawet komentować, kompromitacja, i to z premedytacją.
Po 11 ...2020.10.11 22:04
W demokratycznym kraju ugrupowanie wspierające, firmujące takie szaleństwo, straciłoby po prostu władzę. U nas niestety mamy Białoruś. Każda głupota firmowana przez wielkiego przywódcę jest tu prawdą objawioną. Tylko Polski szkoda ...
gumowa kaczka2020.10.11 20:53
komisja samograj
BARBARZYŃSTWO KREMLA!2020.10.11 19:21
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. 𝐑𝐞𝐜𝐲𝐝𝐲𝐰𝐢𝐳𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐦𝐥𝐚! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
Margeritta2020.10.11 19:11
Oczywiście, wystarczyło posłuchać kogo trzeba i nie lądować na nieczynnym lotnisku.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.10.12 1:19
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Jest dużo pytań, oto niektóre2020.10.11 19:04
http://smolensk-2010-gdzie-prawda.blogspot.com/2010/08/oredzie-komorowskiego-przed-katastrofa.html http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9050&Itemid=100 https://www.youtube.com/watch?v=YXiTFw8kl0g
Psychiatrische2020.10.11 18:53
A może ten otumaniony naród tego właśnie potrzebuje? Ani ułaskawienie Kamińskiego, ani łamanie konstytucji, ani polowanie na Tuleyę, ani konie w Janowie, ani puszcza, ani 70 baniek Sasina i 200 Szumowiny, ani fak Lichockiej, ani 2 mld na TVP, ani łaszenie się do faszoli, ani dwórki Gapy, ani wieże, ani Dama z łasiczką, ani loty Kuchcińskiego i b.u.r.d.e.l. Banasia, ani polska milicja grzebiąca w dopach ekologów, ani śmieci z czterech stron świata, ani olani ciepłym moczem niepełnosprawni, lekarze rezydenci i nauczyciele, ani reforma (he he) Zalewskiej, ani Maciora ze swoimi pupilami, ani rozkopywanie grobów, nic, kuźwa, nic Polaka nie rusza. Może więc dobrze, że nadszedł czas, gdy będzie patrzył jak dusi mu się matka, ojciec, dziecko, na parkingu przed szpitalem, w tłumie innych, jemu podobnych, bez "szmat na ryju", i poczuje tę je..ną bezsilność i gniew, i zobaczy, kuźwa, poczuje, poczuje we flakach co wybrał, co olał, co obśmiał jak norka, i może będzie z tej niemocy wył, i walił głową w beton i modlił się do swojego narodowego boga, też Polaka, jezuska z Podkarpacia, a jezusek ustami spasionych hierarchów powie "bądź pokorny", i też pokaże mu faka, i wtedy coś do jego zakutego, zaczadzonego, pustego łba dotrze, i pojmie w końcu, dozna objawienia, że został ordynarnie wyrypany, on i jego bliscy i Polska?
cal.502020.10.11 19:17
Twój nick dobrze oddaje twoją tępą frustrację, sowiecki trollu. Wam, sowieciarzom na niemiecko-ruskim żołdzie wydaje się, że możecie matolić Polaków jak za PO. Nie te czasy, matołku. Otrząśnij się wreszcie i zrozum, że próbowaliście Polakom wstawić Trzaskowskiego, żeby dalej rozkradać Polskę. Nic z tego. Urwało się wam. Ukrócono wam kurek i stąd twoje (wasze) wycie.
Psychiatrische2020.10.11 19:35
Errare humanum est🤘
cal.502020.10.11 19:41
Sowieciarzu, zrozum wreszcie, że jesteś niewiarygodny. Najpierw knajackim tekstem pociskasz pierdoły zasłyszane z TVN-u i GW a teraz błyszczysz łaciną. Kogo chcesz na to nabrać...?
Psychiatrische2020.10.11 20:09
Vere es stulta.
Mietek2020.10.11 19:41
Jak nie masz czym sie pobawic to pobaw sie jajami sasiadki, teraz rozne sa sasiadki a klawiature zostaw dla madrzejszych. Piwo jest dobre na frustracje a z jajami sasiadki jeszcze lepsze.
Psychiatrische2020.10.11 20:11
Vere es stulta.
Moly2020.10.11 20:53
Tu nigdy nie chodzilo o logike i fakty. Tu chodzi i controle i emocje Wiec nie, nie bedzie konca tych przekretow dopoki nowa generacje nie przejmie sceny politycznej I miejmy nadzieje ze ktos jeszcze z olejem w glowie w Polsce zostanie
witia2020.10.11 18:49
Brawo Antek. Trzymaj się chłopie. Prawda kiedyś wyjdzie na jaw.
Rjens2020.10.11 18:38
Kiedyś mój pies zeżarł kostki z literami ze Scrabble. Przez dwa dni sensowniej srał, niż Macierewicz mówi.
Zimny Lech.2020.10.11 18:09
Aborcja jest zła, bo zabijając dziecko później ksiądz będzie miał mniej dzieci do molestowania.
❤️Aga2020.10.12 1:20
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Tej katastrofy można było uniknąć2020.10.11 18:02
NO PEWNIE. PO CO LECIELI. KOLEJNE WIELKIE ODKRYCIE ANTKA GEJA PO 10 LATACH SZCZYTOWANIA.
kapral FSB2020.10.12 1:20
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Alojzy Cedzidlo2020.10.11 17:39
Nieprzyjemnie się czyta te "komentarze ".Czyżby na tej Frondzie , taniec na grobach był taki popularny. ?No ale jak przy takiej publikacji pozwala się wlepiać reklamy " Szybkich Randek , to co się dziwić .
Po 11 ...2020.10.11 19:42
Nieprzyjemnie się czyta twój "komentarz", ty mój pisimistszusiu interpunkcji.
Alojzy Cedzidło2020.10.11 23:28
Proste . Po co mistrzu interpunkcji czytasz ? No po co ?
Po 11 ...2020.10.12 0:31
Bo jak widzę spację przed kropką, albo znakiem zapytania, wiem, że autorem jest jakiś niedouczony idiota. A to rodzi szansę na coś żenującego albo śmiesznego w treści. No cóż, ty rzadko zawodzisz :))
Japa2020.10.11 23:35
No no no . Trafił nam się gość, co to korzysta z tych reklamowanych na Frondzie uciech seksualnych . Tam interpunkcja inna się liczy .
antoni.s2020.10.11 17:35
Ciekawe czy gdyby od razu odlecieli na zapasowe lotnisko ruscy też by odpalili ładunki?
Anonim2020.10.11 17:39
Tak Ładunki z odbytu po grochówce które kacapy zjadły.
Anonim2020.10.11 17:32
Czyli jednak katastrofa a nie zamach , który wciskał ciemnemu ludowi.
Anonim2020.10.11 18:27
W zamach wierzy już tylko 8% Polaków.
Sanitariusz Pogotowia dla psychicznych2020.10.12 1:22
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. 🤣
antoni.s2020.10.11 17:29
Znaczy się że rozmowy pilotów z ostatnich sekund zostały nagrane kiedy leciał już sam kokpit?,ku..wa jego mać.....
Jasne, że można było UNIKNĄĆ2020.10.11 17:13
lądując na lotnisku zapasowym.
Polak2020.10.11 17:05
................?
Szybka Randka2020.10.11 16:57
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl ____ Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Ksiądz2020.10.11 17:56
Trochę jestes dla mnie za stara. Wolę młodsze.
Martin2020.10.11 16:43
Ja nie rozumiem, dlaczego wiedząc że samolot był w remoncie u naszych wrogów, zdecydowali się nim podróżować...i to jeszcze w dodatku tam, do nieludzkiej ziemi, skatowanej straszliwym cierpieniem mordów dokonanych przez czerwoną bolszewię.
Po 11 ...2020.10.11 16:52
To jeszcze nic. Ja widziałem Polaka, prawdziwego patriotę, który jechał, nawet nie wyremontowanym, ale w całości wyprodukowanym w Niemczech samochodem. A to nasz odwieczny wróg, który wymordował miliony Polaków. Poważnie sam widziałem.
Anonim2020.10.11 16:54
Heh, normalnie należy ci się order od prezydenta. Teraz w końcu wiem czemu pisdzielce co chwile lądują na autostradowych barierkach
Po 11 ...2020.10.11 16:55
Są dane statystyczne, że najwięcej Polaków ginie w ... tak, tak, wyprodukowanych przez niemieckie firmy samochodach. Przypadek ?????
W PISIE2020.10.11 18:07
NIE MA ROZUMNYCH LUDZI TYLKO SAME DEBILE. ZROZUM TO WRESZCIE.
Po 11 ...2020.10.11 16:42
Pierwszy wybuch był tuż po starcie, nad Warszawą. Odpadło prawe skrzydło i ogon. Piloci niczego nie zauważyli, bo polski pilot nawet na drzwiach od stodoły poleci. Wprawdzie samolot na prawo znosiło, ale piloci pomyśleli, że to ciężar ego Jarosława. Nad lotniskiem w Smoleńsku odstrzelono lewe skrzydło. To też uszło uwadze pilotów. Tuż nad pasem wysadzono cały samolot. Piloci wylecieli w powietrze, a drugi pilot zapytał: "co to za przeciąg?". Po wylądowaniu piloci otrzepali się z kurzu i już mieli iść na piwo, ale dopadły ich ruskie psy, które dobijały rozbitków. Tak było. Czy zostanę przyjęty do podkomisji smoleńskiej? Bardzo proszę ....
Anonim2020.10.11 16:45
Jestes jak Maciora. Wiesz wszystko z góry niezaleznie od wszystkiego. Jak masz byc konsekwentny to musisz pisac ze Nawalnego otruli Niemcy
antoni.s2020.10.11 17:32
Ale otruli go i uciekł, widać nowiczok był nieświeży.
czytelnik2020.10.11 16:46
po 11, jesteś antysemitą skoro czepiasz się takiej mordy
Macierewicz to psychol!2020.10.11 16:41
Wystarczy spojrzeć w oczy Macierewicza i na jego twarz by wiedzieć że to czubek!!!
Martin2020.10.11 16:48
Macierewicz to nie tylko psychol ale też pedofil!
kapral CBA2020.10.12 1:23
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Wy Sasza zabyli zakusku.
Zimy Lech2020.10.11 16:14
Macierewicz, Macierewicz, wiekszy matoł od dudy i jego żony.
Martin2020.10.11 16:37
Zimny jest...ale twój mózg. Gorszego kretyna nie ma nad ciebie.
Robert2020.10.11 16:13
Jak długo jeszcze Fronda będzie propagować poglądy tego kretyno-pajaca?
Martin2020.10.11 16:35
Won pedale, czerwony pajęczarzu!!!
ast2020.10.11 16:04
Za ORGANIZACJĘ i BEZPIECZEŃSTWO lotu RZĄDOWEGO samolotu TU-154 był odpowiedzialny Tusk i podległe mu służby. To Tusk i szefowie podległych mu służb mają ręce umazane po łokcie we krwi ofiar katastrofy? zamachu? w Smoleńsku.
x2020.10.11 16:03
Czy Macierewicz skłania się do hipotezy, że to Tadeusz Rydzyk jest odpowiedzialny za katastrofę, bo chciał śmierci Marii Kaczyńskiej?
Felek2020.10.11 16:02
Czyli to znowu nie był zamach tylko katastrofa? Macierewicz naprzemennie używa tych słów jak mu wygodnie. Lot Kczyńskiego organizowała jego kancelaria, czyli ludzie PiSu. Każdy wiedział że nie chcą lecieć z Tuskiem bo go nie znoszą i chcą sami zorganizować lot. No bo co im będą platformersi urządzac uroczystości.
BARBARZYŃSTWO KREMLA!2020.10.11 16:00
Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. 𝐑𝐞𝐜𝐲𝐝𝐲𝐰𝐢𝐳𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐦𝐥𝐚! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
Foster2020.10.11 15:56
Pewnie tak , gdyby nie chcieli wylądować we mgle.
Agnieszka2020.10.11 17:06
Nie chcieli. Mimo sprowadzania wbrew przepisom odchodzili. i nie zamierzali lądować Czego bolszewiku tu szukasz? Nie dali wam aktualnych wytycznych, żeby bredni po stokroć obalonych Polakom nie wciskać, bo nieaktualne?
antoni.s2020.10.11 17:42
A podwozie to wysunęli sobie tak dla hecy?, i uprzedzam, nie jestem bolszewikiem.
Po 11 ...2020.10.12 8:32
Chcieli. Gdyby nie chcieli to nie zeszliby poniżej wysokości decyzji. Ta wysokość to 120 metrów. Dochodząc do wysokości 120 metrów, jak nie stwierdzili, że widać ziemię, to powinni odejść na drugi krąg. I tyle. Łamiąc przepisy zeszli tak nisko, że kosili las. Oczywiście jak zawsze był to zbieg nieszczęśliwych okoliczności, ale najbardziej winni są piloci, a tak naprawdę ci co na nich wymusili podjęcie śmiertelnego ryzyka. A gadanie o bombach, to zbrodnia na pamięci ofiar.
Agnieszka2020.10.11 15:54
No samolot to jakby przygotowano - rozbudowano salonkę dodając fotele dla generałów.
Zimny Lech.2020.10.11 15:53
Twarz homoseksualisty. Wiadomo, że lubi młodych chłopców.
Piotr Nowak2020.10.12 1:25
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣
Kurwa co za brednie!2020.10.11 15:49
Wybuch był 60 metrów nad ziemią i piloci go nie zauważyli tylko podchodzili dalej do lądowania!
ast2020.10.11 15:58
Jak każdy POje bus czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.
antoni.s2020.10.11 20:33
Mnie też się wydaje że nie zauważyli.
A2020.10.12 0:15
no ale widzisz takie pisowskie debile jak ast dalej widzą w tym logikę
Maciora2020.10.12 1:26
Żuj jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣
JoJo2020.10.11 15:48
Macierewicz ma romans z kaczyńskim.
Się pytam!2020.10.11 15:46
Dziesięć lat,dziesięć lat dochodzi do prawdy i dojść nie może. Ile jeszcze my podatnicy będziemy ten Cyrk smoleński clowna Macierewicza utrzymywać ???!!
Anonim2020.10.11 15:45
Pomijając wszelkie nonsensy i absurdy tej komisji spełniła ona zadanie tworząc religię smoleńską, która zapewnia nadal sporą grupę głosujących wyznawców. Wypowiedzi przewodniczącego nie znamionują jednak politycznego wyrachowania, lecz raczej obłęd i opętanie. Można odnieść wrażenie, że on rzeczywiście wierzy w te brednie. Reszta komisji zapewne przytakuje tylko tym aberracjom, zadowalając się olbrzymimi apanażami za nic nierobienie.
cal.502020.10.11 15:59
Anonimie vel trocki, skąd to wiecie? Jesteście ekspertem od katastrof lotniczych, od psychiatrii, religii, egzorcyzmów itp.? Jesteście czy nie? Czy jesteście tylko forumowym, zlewaczonym trollem. Pod twoją gimnazjalną uwagę poddaję obejrzenie zdjęć z katastrofy i zastanowienie się w ciszy, bez podszeptów internetowych znawców takich jak ty, co na nich zobaczyłeś. Potem poczytaj ze zrozumieniem analizy komisji Macierewicza i ponownie się zastanów. Jeśli myślisz samodzielnie, nawet po gimbazie, to za jakiś czas dotrze do ciebie prawda o tym, co się stało 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. A jak już to zrozumiesz, to zrozumiesz prawie wszystko to, co się działo od tamtej chwili w Polsce, w Europie i na świecie w polityce. Na razie pozostaje ci ujadanie, skowyt zlewaczonego trolla.
Fox2020.10.11 16:47
Czytając twój wpis stwierdzam, że jesteś debilem, który pragnie rozsiewać swoją głupotę i zachęcać innych aby w to uwierzyli.
Pisbusters2020.10.11 15:45
Myślę że wybuchy było słychać ale pochodziły one z du-py nachlanego kaczora i generała który w kokpicie naciskał na pilotów by lądować
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.11 15:43
Katastrofy można było uniknąć, należało tylko przestrzegać procedur a nie lądować za wszelką cenę! "Zmieścisz się, śmiało..."
jle_ffm2020.10.11 15:41
Jest, żyje i odezwał się i jest w dobrej formie :). A już się martwiłem że coś się stało z byłym panem ministrem ...
Anonim2020.10.11 15:37
Ta katastrofa pokazuje głupotę tych, którzy wsiedli do ruskiego samolotu, serwisowanego u ruskich i na dodatek razem z Lechem Kaczyńskim, na którego już w Gruzji zamachy były czyli wiadomo, że będą następne. Trzeba nam stanąć w prawdzie - głupi jesteśmy panowie i panie. A to dlatego, bo mało kto się o mądrość modli, bo każdy uważa się już za mądrego od urodzenia.
Józef2020.10.11 15:33
W Tworkach znowu podłączyli Internet.
Szybki Lopez2020.10.12 1:28
Józek nie daruje ci tej nocy! Bedziesz Żuc jaja się PO-wska-bolszewicka dziwko, przyjebje. 🤣🤣