Według Żaryna, likwidacja CBA spowoduje zatrzymanie realnego ścigania przestępczości korupcyjnej i gospodarczej, paraliż działań zapewniających bezpieczeństwo ekonomiczne Polski oraz osłabi skuteczność Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) poprzez przekazanie jej większej liczby spraw korupcyjnych. Ponadto, decyzja ta może prowadzić do budowy nieskutecznej struktury w ramach Policji, co stanowiłoby pretekst dla władz do twierdzenia, że zwalczają korupcję.

Żaryn podkreśla, że działania CBA w ostatnich latach były ofensywne i skuteczne, co potwierdzają imponujące statystyki związane z działalnością Biura. Likwidacja CBA byłaby więc nie tylko krokiem wstecz w walce z korupcją, ale także sygnałem niepokojącym dla przyszłości walki o praworządność i interesy Polski.

Krytycznie odnosząc się do decyzji rządu, Żaryn porównuje sytuację do nagonki na służby w sprawie Pegazusa, wskazując na wspólny mianownik - działania podejmowane w imię interesów wąskiej grupy osób związanych z Platformą Obywatelską – czytamy w jego wpisie. Ostrzega on też przed szkodliwymi konsekwencjami dla Polski, które mogą się przełożyć na lata i podważyć fundamenty walki o praworządność i interesy państwa.

Apel Stanisława Żaryna stanowi ważne ostrzeżenie przed potencjalnymi negatywnymi skutkami likwidacji CBA i podkreśla konieczność kontynuacji misji tej instytucji w walce z korupcją i przestępczością gospodarczą w Polsce.