· Podczas trwania proaborcyjnych manifestacji w 2020 r., kobieta, w komentarzach na Facebooku, negatywnie wyrażała się o aborcji i o protestach. Została za to usunięta z klubu.

· Kobieta złożyła pozew o ochronę dóbr osobistych do Sądu Okręgowego w Poznaniu, domagając się przeprosin i zasądzenia 5 tys. zł na cel społeczny.

· W wyniku zawartej ugody, pozwana wyraziła ubolewanie z powodu sposobu reakcji na posty powódki oraz formy doprowadzenia do zakończenia członkostwa w klubie, jak również z powodu uniemożliwienia kobiecie odpowiedzi na krytyczne komentarze kierowane pod jej adresem przez innych klubowiczów. Powódka została bowiem wykluczona także z zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie trenerka opublikowała informację o usunięciu jej z klubu

· Pomocy prawnej powódce udzielił Instytut Ordo Iuris.

Kobieta od lat była członkiem klubu fitness. W listopadzie 2020 roku, chcąc dokonać jak zwykle zapisu na zajęcia, otrzymała od instruktorki wiadomość, z której wynikało, że, z uwagi na publikacje na Facebooku, w których kobieta negatywnie wyrażała się na temat aborcji i tzw. strajków kobiet, jej dalsze członkostwo w klubie nie jest możliwe. Następnie została również usunięta z grupy klubowiczów na Facebooku. Dodatkowo pozwana opublikowała w grupie post, w którym wskazała, że wyrzuciła kobietę z zajęć z uwagi na jej komentarze dotyczące aborcji.

Powódka, reprezentowana przez prawników Instytutu Ordo Iuris, w 2021 roku złożyła do Sądu Okręgowego w Poznaniu pozew o ochronę dóbr osobistych, domagając się od trenerki przeprosin oraz zasądzenia kwoty 5 tys. zł na wskazany w pozwie cel społeczny. Zdaniem kobiety, działania pozwanej stanowiły dyskryminację na podłożu światopoglądowym i naruszały zasadę równego traktowania, a sposób zakończenia członkostwa w klubie naruszał jej godność osobistą.

Po ponad 3 latach procesu sądowego przed sądem pierwszej instancji doszło pomiędzy stronami do zawarcia ugody. Instruktorka wyraziła ubolewanie z powodu sposobu reakcji na posty powódki oraz z powodu formy doprowadzenia do zakończenia członkostwa w klubie, jak również z powodu uniemożliwienia kobiecie odpowiedzi na krytyczne komentarze kierowane pod jej adresem przez innych klubowiczów.