reklama
reklama

Monika Jaruzelska o Radiu Maryja: To dla mnie wielkie zaskoczenie, że można prowadzić tak głębokie rozmowy

Monika Jaruzelska o Radiu Maryja: To dla mnie wielkie zaskoczenie, że można prowadzić tak głębokie rozmowy
Logo Radia Maryja
"To było dla mnie wielkie zaskoczenie, że można na antenie prowadzić tak głębokie, bardzo wzruszające rozmowy. Także dla osoby niewierzącej, jak ja" - przyznała Monika Jaruzelska, komentując przypadkowo usłyszaną audycję w Radiu Maryja.

"Jechałam kiedyś na Mazury i usiłowałam coś znaleźć w radiu. Wszędzie ta sama łupanina, poszczekujący didżeje i głupawe konkursy, aż wreszcie znalazłam jakąś spokojną muzykę, coś z klasyki, Bach, nie pamiętam dokładnie" - opowiadała Monika Jaruzelska na łamach "Do Rzeczy" w rozmowie z Rafałem Ziemkiewiczem.

"A potem gdy muzyka się skończyła słyszę..." – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica – dopowiedział dziennikarz, a córka Wojciecha Jaruzelskiego przytaknęła. "No tak, to było właśnie Radio Maryja i akurat rozmawiano tam z matkami, które straciły dzieci. A bo to był Wielki Piątek, zapomniałam powiedzieć. Stąd tematem była pieta i jej ból. To było dla mnie wielkie zaskoczenie, że można na antenie prowadzić tak głębokie, bardzo wzruszające rozmowy. Także dla osoby niewierzącej, jak ja" - przekonywała Jaruzelska.

"Próbowałam się tym wrażeniem z kimś podzielić, ale wszyscy przyjmowali taką postawę: no co ty, to przecież Rydzyk, to jakieś oszołomy" - dodała. 

eMBe/Fakt.pl/Do Rzeczy

30.06.2013, 11:16 reklama

Komentarze (23):

Pikador Cze 30, 2013, 4:46 po południu

Na przykładzie Radia Maryja doskonale uwidacznia się funkcjonowanie w powszechnej opinii krzywdzących i w większości nie mających poparcia w realnej rzeczywistości stereotypów. Poznaj , nim ocenisz. Pochopne diagnozy... Nie ta droga... Ale , przecież to wspaniały , niepowtarzalny XXI w.
Pozdrawiam , Przyjaciele :)

alle Cze 30, 2013, 4:50 po południu

Towarzyszka Panienka ku promocji "ludzkiej twarzy komunizmu"?

Ondraszek1 Cze 30, 2013, 5 po południu

@VeccaMadre
"Ja wohl mein fuhrer "

Ondraszek1 Cze 30, 2013, 5:04 po południu

Często słyszę negatywne wypowiedzi znajomych odnośnie "Radia Maryja" ale przy pytaniu czy kiedykolwiek jej słuchali odpowiedź brzmi "-NIE"
Dziwny i smutny to na swój sposób osąd!!!.

bogdanusn Cze 30, 2013, 5:13 po południu

Pani Moniko życie w bogu jest o wiele bardziej duchowe i głębokie, nie do zrozumienia dla niewierzących.

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

Były prezydent Niemiec: Mamy prawo obawiać się islamu

Były prezydent Niemiec: Mamy prawo obawiać się islamu Były prezydent Niemiec Christian Wulff powiedział, że Niemcy mają “prawo się bać szeregu procesów zachodzących wśród muzułmanów”. Jego komentarze zostały natychmiast zbojkotowane przez uczonych muzułmańskich. Wulff zasłynął wcześniej stwierdzeniem, że islam jest częścią niemieckiego życia. Teraz powiedział, że świat islamski uległ głębokiej destabilizacji, z fundamentalizmem rozciągającym się od północnej Afryki, przez Bliski Wschód. Przekonuje, że ...

W krajach UE możliwe są skuteczne polityki prorodzinne

W krajach UE możliwe są skuteczne polityki prorodzinne Konieczny jest kolejny etap wydłużenia urlopu macierzyńskiego i dodatek finansowy w wysokości przynajmniej 500 zł miesięcznie od drugiego dziecka wzwyż w każdej rodzinie, która się na to zdecyduje. 1. W tym miesiącu uczestniczyłem w Brukseli w seminarium zorganizowanym przez moją grupę polityczną ECR dotyczącą polityki demograficznej realizowanej przez wybrane kraje członkowskie. Zasadniczy referat pod tytułem „Czy możemy uniknąć ...

Naukowcy zamienili nowotwór w zdrowe komórki

Naukowcy zamienili nowotwór w zdrowe komórki Rewolucyjne odkrycie! Zespołowi uczonych z Sanford-Burnham Medical Research Institute przy użyciu białka E47 udało się przekształcić komórki raka trzustki w zdrowe komórki. Zespół uczonych z Sanford-Burnham Medical Research Institute pod kierownictwem Pameli Itkin-Ansari wyhodował linię komórek przewodowego gruczolakoraka trzustki, produkujących stężenie białka E47 większe niż normalnie. Ta właściwość sprawiła, że komórki nowotworowe ...

Działacz „Zmiany” przeciw pomnikowi Lecha Kaczyńskiego

Działacz „Zmiany” przeciw pomnikowi Lecha Kaczyńskiego - Lepiej postawić pomnik prezydentowi generałowi Jaruzelskiemu – stwierdził młody aktywista prorosyjskiej zmiany Patryk Kuchczyński. Popiersie prezydenta odsłonięto w Grudziądzu. Tuż przed rozpoczęciem uroczystości przy popiersiu pojawił się Patryk Kuchczyński, młody członek partii „Zmiana”, oficjalnie popierającej politykę Rosji wobec Ukrainy. Kuchczyński trzymał w ręku kartkę z napisem „Stop kultowi jednostki”. ...

reklama

reklama

Najczęściej czytane

reklama

Najczęściej komentowane

reklama
reklama
facebook