Młodzież z Sulejówka przeciwko gender! - zdjęcie
08.02.14, 15:20Gender (fot. idban secandri/Flickr)

Młodzież z Sulejówka przeciwko gender!

7

Pod koniec stycznia Młodzieżowa Rada Miasta Sulejówek podczas swojej sesji przegłosowała stanowisko w sprawie „sprzeciwu wobec zagrażającej rozwojowi młodego pokolenia ideologii gender”. O tym bezprecedensowym wystąpieniu poinformował tygodnik „Nasza Polska”.

Młodzieżowa Rada Miasta Sulejówek zdecydowanie wypowiedziała się przeciwko promowaniu gender w Polsce. Młodzi ludzie uznali, że ideologia ta „uderza w godność człowieka, zaś tylko dzieci wychowywane w tradycyjnej rodzinie, kochane przez ojca i matkę, mogą się prawidłowo rozwijać, a w przyszłości stanowić zdrowe i silne społeczeństwo, gotowe podołać wszelkim obowiązkom”.

Młodzież z Sulejówka już wcześniej występowała z godnymi zauważenia inicjatywami. Domagała się np. zmiany nazwy ulicy Marcelego Nowotki, pierwszego sekretarza Polskiej Partii Robotniczej. W miejsce komunisty zaproponowali imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uchwała młodzieży została jednak zlekceważona przez radnych miasta. Czy tym razem będzie inaczej?

Julia Krawczyk, radna z Młodzieżowej Rady Miasta Sulejówek  w rozmowie z „Naszą Polską” przyznała, że działalność młodzieży nie podoba się radnym. Z największą krytyką spotkali się, kiedy zaproponowali zmianę nazwy ulicy. „Liczymy, że dorośli radni, którzy w większości są przecież rodzicami, znajdą w sobie odwagę, by wesprzeć nas w powiedzeniu „nie” ideologii gender” – podkreśla Krawczyk.

Młodzież z Sulejówka może liczyć na wsparcie części nauczycieli. Czy tym razem spotka się ze zrozumieniem ze strony radnych?

m/naszapolska.pl

Czytaj wypowiedzi młodych z Sulejówka: Młodzież przeciw gender dla Fronda.pl: Usłyszałem, że się panoszymy i trzeba ukrócić naszą działalność

Komentarze (7):

anonim2014.02.8 15:53
Widać niektórych szczypie tam, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę że już nie tylko mohery, ale o zgrozo młodzież. Toż to karygodne i nadaje się do Aborczej i Tefałenu
anonim2014.02.8 16:05
Karjalan -szczególnie w grupie czerwono-zielono-niebieskiej :-)
anonim2014.02.8 17:01
Młodzieżowe rady miejskie, gminne, powiatowe działają od początku lat 90., a formalnie po nowelizacji ustawy samorządowej 2001 r. Głosowania są większościowe. Tu też kilku radnych nie poparło tego Stanowiska ws. gender. Większość jednak byłą za. Sesje odbywają się w towarzystwie nauczycieli. Co do "kilku" młodych. Nie tylko Sulejówek jest antygenderowy, anty-dewiacyjny, antykomunistyczny itd. Ale z powodu poprawności politycznej i homo-terroryzmu, takie oświadczenia się w Polsce nie pojawiają. Także, niezależnie od poglądów, należy sulejoweckiej młodzieży powinszować odwagi.
anonim2014.02.8 18:36
Czyżby ta pani chciała się bawić w cenzora?
anonim2014.02.8 18:59
Bardzo dobrze!Gender niech sobie wprowadzają w Holandii albo USA;Nasz kraj niech zostawią w spokoju!
anonim2014.02.8 21:15
Świetna inicjatywa młodych z Sulejówka... zresztą nie po raz pierwszy narodowcy z tego miasteczka pokazują swoją bezkompromisowość i klasę !!!
anonim2014.02.8 22:26
i bardzo dobrze bo gender to zboczona ideologia