Rada Krajowa NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" wyznaczyła Ogólnopolski Strajk Generalny na najbliższą środę, a rolnicze protesty planowane są praktycznie na terenie całego kraju. W Warszawie blokada ma mieć miejsce na trasie S2 przy Wału Miedzeszyńskim, a dodatkowe blokady zaplanowano w okolicach podwarszawskiej Jabłonny, Nieporętu, Stanisławowa Pierwszego oraz Nowego Dworu Mazowieckiego. Utrudnienia w ruchu drogowym przewidywane są również na autostradzie A2.

Na Mazowszu spodziewane są protesty m.in. w Ciechanowie, gdzie blokady zaplanowano na trzech rondach oraz na drogach między nimi. Organizatorzy protestu planują akcję od godziny 6:00 do 18:00 na wyznaczonych trasach.

W innych regionach Polski również będą także miały miejsce protesty rolników. W Krakowie planowane są duże utrudnienia w ruchu drogowym, a policja apeluje o korzystanie z komunikacji publicznej. Protestujący z trzech stron miasta mają spotkać się na Rondzie Mogilskim.

W województwie śląskim rolnicy i myśliwi zaplanowali protest wokół Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, co może skutkować utrudnieniami w ruchu drogowym. Policja apeluje o śledzenie komunikatów i rezygnację z podróży przez okolicę urzędu.

W Gdańsku manifestacja odbędzie się w godzinach 10:00-16:00, a uczestnicy będą przemieszczać się trasą wyznaczoną przez urząd miasta. Nad bezpieczeństwem podczas protestów będzie czuwać policja.

Protesty rolników będą odbywały się również w innych regionach Polski, takich jak województwo lubuskie, łódzkie czy zachodniopomorskie. Rolnicy domagają się m.in. odstąpienia od przepisów Europejskiego Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza państw UE, w tym głównie z Ukrainy.

Protesty rolników odbywają się już w Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej, gdyż rolnicy sprzeciwiają się wprowadzanym regulacjom mającym na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Wyznaczone wytyczne, dotyczące m.in. bardziej ekologicznej produkcji rolnej, spotykają się z dezaprobatą ze strony protestujących oraz zagrażają bezpieczeństwu żywnościowemu i stabilności gospodarczej krajów członkowskich Unii Europejskiej.