Dzwon - wybrane artykuły

Spośród artykułów opublikowanych w portalu Fronda.pl wyselekcjonowaliśmy treści dotyczące zgadnienia - dzwon. Poniżej znajdują się wszystkie teksty dotyczące tematyki: dzwon, jakie znalazły się w naszym serwisie. Zapraszamy więc do zapoznania się z tekstami z interesującego Cię zakresu. Innym sposobem na znalezienie poszukiwanych treści jest wpisanie odpowiedniej frazy, np. dzwon w naszej wyszukiwarce.

Dzwon na rocznicę wypędzenia Polaków

Dzwon na rocznicę wypędzenia Polaków Jeden z największych dzwonów katedralnych na świecie powstał w Rosji. Zostanie on zamontowany w Niżnym Nowogrodzie. Odlano go z okazji czterechsetlecia zakończenia okresu tzw. smuty, po wypędzeniu polsko-litewskich oddziałów z Moskwy w 1612 r. Dzwon wykonano w Bałtyckim Zakładzie Budowy Okrętów w Petersburgu. Dzisiaj w północnej stolicy Rosji odbyła się uroczystość przekazania dzwonu prawosławnej archidiecezji w Niżnym Nowogrodzie. Zostanie on tam zamontowany na dzwonnicy ...

Dzwon - wybrane wpisy na blogach

Spośród wpisów na blogach opublikowanych w portalu Fronda.pl wyselekcjonowaliśmy treści dotyczące zgadnienia - dzwon. Poniżej znajdują się wszystkie teksty dotyczące tematyki: dzwon, jakie znalazły się w naszym serwisie. Zapraszamy więc do zapoznania się z tekstami z interesującego Cię zakresu. Innym sposobem na znalezienie poszukiwanych treści jest wpisanie odpowiedniej frazy, np. dzwon w naszej wyszukiwarce.

facebook