Chocim - wybrane artykuły

Spośród artykułów opublikowanych w portalu Fronda.pl wyselekcjonowaliśmy treści dotyczące zgadnienia - chocim. Poniżej znajdują się wszystkie teksty dotyczące tematyki: chocim, jakie znalazły się w naszym serwisie. Zapraszamy więc do zapoznania się z tekstami z interesującego Cię zakresu. Innym sposobem na znalezienie poszukiwanych treści jest wpisanie odpowiedniej frazy, np. chocim w naszej wyszukiwarce.

Polskę sławiła cała Europa. Tak Chodkiewicz bił Turków pod Chocimiem!

Polskę sławiła cała Europa. Tak Chodkiewicz bił Turków pod Chocimiem! Żołnierz polski był po bitwie chocimskiej na ustach całej Europy. Za obronę przed muzułmanami dziękowali Polakom papież, cesarz i królowie. To jedno z najwspanialszych zwycięstw polskiego oręża. Władca turecki Osman II wyruszył z Konstantynopola pod koniec kwietnia. Już następnego dnia nastąpiło zaćmienie słońca, co wielu Turków odczytało jako fatalny znak. „Całe niepowodzenie tej wyprawy przypisać należy zdeptaniu ...

Chocim - wybrane wpisy na blogach

Spośród wpisów na blogach opublikowanych w portalu Fronda.pl wyselekcjonowaliśmy treści dotyczące zgadnienia - chocim. Poniżej znajdują się wszystkie teksty dotyczące tematyki: chocim, jakie znalazły się w naszym serwisie. Zapraszamy więc do zapoznania się z tekstami z interesującego Cię zakresu. Innym sposobem na znalezienie poszukiwanych treści jest wpisanie odpowiedniej frazy, np. chocim w naszej wyszukiwarce.

facebook