Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Żydówka od kirkutów i restytucji mienia z nagrodą od ministra kultury!"

dodano: 14.06.2019, 0:35
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

"W Teatrze Narodowym odbyła się gala, podczas której minister kultury Piotr Gliński odznaczył animatorów, twórców i mecenasów. Obok Franciszka Pieczki czy Barbary Krafftówny pojawiła się Monika Krawczyk. Kim jest owa kobieta?

Przez 14 lat była dyrektorem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, której wątpliwe działania opisaliśmy w publikacji pt. „Porządkowanie kirkutów jako żydowski przemysł nekrofilski w Polsce”. FODŻ od lat prowadzi biznes polegający na świadomym zaniedbywaniu kirkutów, co z kolei ma prowadzić do nakłonienia resortu kultury do przekazania setek milionów złotych na renowację nekropolii. Gdy Krawczyk szefowała fundacji, jej głównym obowiązkiem była restytucja mienia żydowskiego.

W styczniu bieżącego roku Krawczyk została wybrana na przewodniczącą zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. To pierwsza kobieta na tym stanowisku. Myślę, że to wielki zaszczyt objąć to stanowisko, niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, ale ta okoliczność jest niewątpliwie historyczną chwilą – po objęciu stanowiska powiedziała Żydówka. Zaznaczyła, że nadal jej priorytetem będzie restytucja mienia. Jest to najważniejsze źródło finansowania społeczności żydowskiej w Polsce, zarówno religijne, jak i kulturowe, a także ochrona unikatowych zabytków.

Monika Krawczyk została nagrodzona przez ministra kultury w dziedzinie „Ochrona dziedzictwa kulturowego”. Czym dokładnie zasłużyła sobie Żydówka? Regularnym zaniedbywaniem żydowskich cmentarzy? „Pokornym” przejęciem 100 milionów złotych na kirkut w Warszawie? A może przejściem do drugiego etapu konkursu na dyrektora szerzącego antypolonizm Muzeum Polin?

Czy naprawdę nie ma w Polsce kogo honorować?".

https://wprawo.pl/2019/06/13/skandal-zydowka-od-kirkutow-i-restytucji-mienia-z-nagroda-od-ministra-kultury/

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook