Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Żydom nie podoba sie choinka, bo...

dodano: 20.12.2014, 7:13
akcje wątku: drzewko

... kojarzy im się z prześladowaniami, ze strony chrześcijan.

Podczas gdy w polskim Sejmie oraz w Parlamencie Europejskim rozbłysły świece z okazji żydowskiego święta Chanuka, izraelski Knesset nie wycofał się z podjętej w zeszłym roku decyzji o zakazie ustawiania choinki w budynku parlamentu, stojąc na stanowisku, że bożonarodzeniowe drzewko stanowi obrazę żydów.

Otóż - jak tłumaczył przewodniczący Knessetu Yuli Edelstein - choinka, symbol Świąt Bożego Narodzenia, przywołuje u żydów "bolesne wspomnienia" związane z "wiekami oskarżeń ze strony chrześcijan [o zabicie Pana Jezusa - przyp. red.]". Co więcej uważa on, że pomysł ten uderza bezpośrednio w naturę żydów i wyznawanej przez nich wiary.

Agrumentacja wprawdzie karkołomna, ale jakoś swoją niechęć do chrześcijan musieli wytłumaczyć. Może w tym miejscu warto poświęcić chwilę na refleksję i zastanowić się, czy przypadkiem świece z okazji święta Chanuka nie obrażają Polaków...? Wydaje się, że zdecydowanie bardziej niż choinka żydów, ponieważ kaci Narodu polskiego wywodzili się właśnie spośród ludności żydowskiej, o czym jakoś nikt nie chce dziś pamiętać.

http://prawy.pl/z-zagranicy2/7879-zydzi-cierpia-jak-widza-choinke-gdyz-przypomina-im-wieki-opresji-ze-strony-chrzescijan

Czekam na komentarz syjonistycznej redakcji portalu Fronda.pl.

 • Re: Żydom nie podoba sie choinka, bo...|Elrond 20.12.2014, 8:13
  Jeśli tak podchodzić, to rzeczywiście, świece Chanukowe obrażają innych, bowiem są oznaką zwycięstwa nad innymi religiami.

  Nie jestem pewien, czy obrażają chrześcijan, bowiem zwycięstwo to było "na granicy", w czasie, w którym powstawała obecna religia żydowska i któym odeszła ona od jej dawnego pnia, którym stało się chrześcijaństwo.
  Odpowiedz
 • Re: Żydom nie podoba sie choinka, bo...|circ 21.12.2014, 15:25
  "bolesne wspomnienia" związane z "wiekami oskarżeń ze strony chrześcijan [o zabicie Pana Jezusa - przyp. red.]"//

  Ja dodałabym do tego wspomnienia Polakow o masowej kolaboracji zydów z nazistami i komunistami którzy najechali Polskę, co dodatkowo może budzić 'bolesne wspomnienia' u zydów, stąd walczą z podręcznikami polskiej historii i literaturą historyczną.

  Swoją drogą sprawdziłabym jakoś tę informację z prawy.pl, bo to portal gdzie hula ruska agentura, stąd informacje moga być naciągane.
  O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook