Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"

dodano: 10.05.2019, 11:01
akcje wątku: drzewko

Autor: Darcheville

„Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila

- To, co mówi, to bezczelne kłamstwo. Wiceprezydent Gdańska jest wice-Polakiem, ćwierćinteligentem. Nie ma pojęcia o tym, co stało się na ziemiach polskich - powiedział satyryk. - Wojna zaczęła się nie od słowa Polaka na Niemca, tylko od tragicznej agresji dwóch bandytów, morderczych narodów na Polskę. Zwalniam go ze stanowiska Polaka - dodał.

https://www.polskieradio.pl/321/3/Artykul/2305926,Jan-Pietrzak-zwalniam-wiceprezydenta-Gdanska-ze-stanowiska-Polaka

krótko i na temat

normalnie powinien albo zostać zdymisjonowany,albo sam podać się do dymisji,czy poniesie jakieś konsekwencje?

• Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Teofila (w podróży) 10.05.2019, 11:14
    A to nie jest, przepraszam, mowa nienawiści i wyraz pogardy ze strony pana Pietrzaka?
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Darcheville 10.05.2019, 11:29

A to nie jest, przepraszam, mowa nienawiści i wyraz pogardy ze strony pana Pietrzaka?

pogardą do wiedzy i polskich ofiar wojny to wykazał się pan viceprezydent
    ale może masz rację,może próby zakłamywania historii,wręcz pisania nowej historii to nic karygodnego,ot takie tam,ulało mu się po prostu,a tu tyle krzyku
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Teofila (w podróży) 10.05.2019, 11:53

pogardą do wiedzy i polskich ofiar wojny to wykazał się pan viceprezydent
    ale może masz rację,może próby zakłamywania historii,wręcz pisania nowej historii to nic karygodnego,ot takie tam,ulało mu się po prostu,a tu tyle krzyku

Ależ Darch, ja nic nie mam do meritum, co do meriutm zgadzam się z panem Pietrzakiem.

Odnoszę się jedynie do słów, których użył: "wice-Polak" i "ćwierćinteligent", które jednakowoż pan wiceprezydent Gdańska mógł był odebrać jako pogardliwe?...

Czy pan Pietrzak może używać takich słów?...

Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Darcheville 10.05.2019, 11:59

Ależ Darch, ja nic nie mam do meritum, co do meriutm zgadzam się z panem Pietrzakiem.

Odnoszę się jedynie do słów, których użył: "wice-Polak" i "ćwierćinteligent", które jednakowoż pan wiceprezydent Gdańska mógł był odebrać jako pogardliwe?...

Czy pan Pietrzak może używać takich słów?...

i tak potraktował go łagodnie,biorąc pod uwagę z jak skandaliczną wypowiedzią mieliśmy do czynienia
    od kiedy to jesteś taka poprawna?od wczoraj? (;
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Teofila (w podróży) 10.05.2019, 12:06

i tak potraktował go łagodnie,biorąc pod uwagę z jak skandaliczną wypowiedzią mieliśmy do czynienia
    od kiedy to jesteś taka poprawna?od wczoraj? (;

>od wczoraj? (;

Dokładnie tak :)

Bo od wczoraj sobie rozmyślam nad tematem żartów i drażliwości współczesnego człowieka (żeby nie powiedzieć - nadwrażliwości).

Bardzo ciekawy temat, jak coś wymyślę i będę miała chwilę, to chętnie coś o tym napiszę, bo temat wart pogłębienia ;)

A tymczasem już wiem, że co wolno satyrykowi, tego nie wolno biednej żartującej Teofili na FF :))

Nu, ale ja nie mam poczucia humoru według ateuszy, więc i żartowanie mi nie wychodzi tak dobrze, jak jemu ;)
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Darcheville 10.05.2019, 12:24

>od wczoraj? (;

Dokładnie tak :)

Bo od wczoraj sobie rozmyślam nad tematem żartów i drażliwości współczesnego człowieka (żeby nie powiedzieć - nadwrażliwości).

Bardzo ciekawy temat, jak coś wymyślę i będę miała chwilę, to chętnie coś o tym napiszę, bo temat wart pogłębienia ;)

A tymczasem już wiem, że co wolno satyrykowi, tego nie ...

powiem Ci Teofilo tak,odnosząc się do naszej wczoraj rozmowy,mnie osobiście ateizm kojarzy się z cierpieniem,wielu ateistów cierpi z powodu swojej niewiary(choć niewielu się do tego przyznaje)
    być może dlatego takie "żarty" mnie osobiście są nie w smak
    ale może wczoraj ująłem to w złej formie,jeśli Cię uraziłem to przepraszam
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Teofila (w podróży) 10.05.2019, 12:57

powiem Ci Teofilo tak,odnosząc się do naszej wczoraj rozmowy,mnie osobiście ateizm kojarzy się z cierpieniem,wielu ateistów cierpi z powodu swojej niewiary(choć niewielu się do tego przyznaje)
    być może dlatego takie "żarty" mnie osobiście są nie w smak
    ale może wczoraj ująłem to w złej formie,jeśli ...

Nie, nie uraziłeś mnie, i nie masz za co przepraszać, nie przesadzajmy z tym przepraszaniem, naprawdę.

Ja nie mam żadnych pretencji do form, jakich używają ludzie, ani do stylu ich wypowiedzi, do momentu, w którym zaczynają używać wulgaryzmów, albo uprzedmiotowiają człowieka sprowadzając go np. do roli narządu płciowego.

Po prostu się nad tym tematem zastanawiam, bo faktycznie uważam, że jest bardzo ciekawy :)

Co do cierpienia ateuszy to powiem Ci, Darch, jako była ateistka, a byłam nią przez 20 lat, że żadnego cierpienia związanego z ateizmem z tamtego okresu sobie nie przypominam.

Owszem, cierpiałam jak zmarła moja mama i w wielu innych sytuacjach, ale cierpienia związanego z ateizmem nie zaznałam. Ani tym bardziej - cierpienia z powodu mojej niewiary.

Katolików miałam za oszołomów, śmiałam się z babć klepiących różańce i na co dzień żyłam sobie beztroskim i wesołym życiem.
    I czułam się człowiekiem wolnym.

W przeciwieństwie do ateuszy, którzy wielokrotnie na FF pisali, że człowiek wolny nie jest.

Jeśli człowiek wolny nie jest, to znaczy, że czuje się zniewolony.

Jeśli czuje się zniewolony, to faktycznie cierpi.

Jeśli faktycznie cierpi, a ja sprawiam mu ból używając słowa "ateuszek", to ja z tego słowa rezygnuję, zgadzając się z tym, że używanie zdrobnień może kogoś zaboleć (choć też uważam to za przesadę).

Ale nie zamierzam rezygnować ze słowa "ateusz", które to słowo nie jest ani słowem obraźliwym, ani wulgaryzmem.

Ot, słowo, jak słowo.

Ani cierpienia nie dodaje, ani szczęścia też, nieszczególnie. Jak sam ateizm.
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Teofila (w podróży) 10.05.2019, 12:58

Nie, nie uraziłeś mnie, i nie masz za co przepraszać, nie przesadzajmy z tym przepraszaniem, naprawdę.

Ja nie mam żadnych pretencji do form, jakich używają ludzie, ani do stylu ich wypowiedzi, do momentu, w którym zaczynają używać wulgaryzmów, albo uprzedmiotowiają człowieka sprowadzając go np. do roli narządu płciowego.

Po prostu ...

>Co do cierpienia ateuszy to powiem Ci, Darch, jako była ateistka,

A nawet jako była ateuszka ;)
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Darcheville 10.05.2019, 13:24

Po prostu ...

" Jak sam ateizm."

chyba inaczej widziała to święta Teresa z Lisieux,która mówiła że "dręczą ją najgorsze myśli ateistów",jest uznawana za patronkę ateistów,ateistów nazywała braćmi

znam ludzi którzy mówią jeśli Boga nie ma to jest to straszne,są tacy ludzie,ale nie podważam że są i tacy jak Ty kiedy byłaś ateistką,że nie cierpiałaś na myśl o nieistnieniu Boga
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Teofila (w podróży) 10.05.2019, 13:33

" Jak sam ateizm."

chyba inaczej widziała to święta Teresa z Lisieux,która mówiła że "dręczą ją najgorsze myśli ateistów",jest uznawana za patronkę ateistów,ateistów nazywała braćmi

znam ludzi którzy mówią jeśli Boga nie ma to jest to straszne,są tacy ludzie,ale nie podważam że są i tacy jak ...

>chyba inaczej widziała to święta Teresa z Lisieux,która mówiła że "dręczą ją najgorsze myśli ateistów",

Ona sama nigdy nie była ateistką.

Te lęki, to są lęki człowieka wierzącego, który gorąco współczuje ateiście niewiary.

I ja ateistom współczuję niewiary.

Jednak ateista takich lęków nie doświadcza, dopóki przynajmniej nie zacznie się nawracać.

I ja również ateuszy uważam za braci (ale nie braci w wierze), bo uważam, że wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga.

Nawet na ten temat popełniłam parę wątków kiedyś, za co dostałam baty od niektórych wierzących ;)

Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Darcheville 10.05.2019, 14:05

>chyba inaczej widziała to święta Teresa z Lisieux,która mówiła że "dręczą ją najgorsze myśli ateistów",

Ona sama nigdy nie była ateistką.

Te lęki, to są lęki człowieka wierzącego, który gorąco współczuje ateiście niewiary.

I ja ateistom współczuję niewiary.

Jednak ateista takich lęków nie doświadcza, dopóki przynajmniej nie zacznie się ...

"Jednak ateista takich lęków nie doświadcza, dopóki przynajmniej nie zacznie się nawracać."

tylko czy ateista zaczynający się nawracać,otwierający się na Boga,to jeszcze ateista?..

Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|observer1920 10.05.2019, 11:22
    Potem tacy jak v-ce prezio Gdańska dziwią się a nawet oburzają, że są sytuowani (czy raczej sami się sytuują)
    na "poziomie" ludzi o wątpliwym patriotyzmie ...
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Darcheville 10.05.2019, 11:37

Potem tacy jak v-ce prezio Gdańska dziwią się a nawet oburzają, że są sytuowani (czy raczej sami się sytuują)
    na "poziomie" ludzi o wątpliwym patriotyzmie ...

jak to ktoś określił,dno bez wodorostów
    ale ktoś ci odpowie że zle rozumiesz patriotyzm,że patriotyzmem jest układanie się z Niemcami,i po co to wspominanie wojny że Niemcy napadli na Polskę?
    popatrz jak to brzmi "napadli"
    Niemcy mogą się czuć jakoś niekonfortowo tutaj
    a tak powiesz że złe slowo i wogóle,i to od razu brzmi inaczej,pojednawczo,pokojowo,nadaje radosną perspektywę niezmąconą przeszłością (;

Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|observer1920 10.05.2019, 12:59

jak to ktoś określił,dno bez wodorostów
    ale ktoś ci odpowie że zle rozumiesz patriotyzm,że patriotyzmem jest układanie się z Niemcami,i po co to wspominanie wojny że Niemcy napadli na Polskę?
    popatrz jak to brzmi "napadli"
    Niemcy mogą się czuć jakoś niekonfortowo tutaj
    a tak powiesz że złe ...

Nie Niemcy tylko naziści!!
    To pierwszy krok.
    Kolejny to przypisywanie NIEMIECKICH sprawek POLAKOM przez wiadome lobby ich ich polskojęzycznych pachołów ...
    Chociaż sugestii jakoby to Polacy zaczęli z Niemcami jeszcze nie grali ...
    Odpowiedz
  • Re: "Zwalniam wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka ze stanowiska Polaka"|Darcheville 10.05.2019, 13:32

Nie Niemcy tylko naziści!!
    To pierwszy krok.
    Kolejny to przypisywanie NIEMIECKICH sprawek POLAKOM przez wiadome lobby ich ich polskojęzycznych pachołów ...
    Chociaż sugestii jakoby to Polacy zaczęli z Niemcami jeszcze nie grali ...

nie no mityczni naziści to podstawa (;
    nb nie wiem czy co poniektórzy świadomie czy nieświadomie używają "sowieci" zamiast Rosjanie
    oczywiscie wiem ZSRR to byli nie tylko Rosjanie,natomiast mam wrazenie że to jest na rękę własnie Rosji,podobny rodzaj wybielania co z "nazistami"
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook