Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Została odkryta tajemnica Lemingów - Polacy są już niezdolni do buntu

dodano: 6.02.2013, 7:52
akcje wątku: drzewko

http://4.bp.blogspot.com/-DQAukH09UeM/UPC7zzvV2TI/AAAAAAAAASQ/i57bbNxTOag/s1600/lemingi1.jpg

 

 

Mimo coraz bardziej odczuwalnego kryzysu i spowolnienia gospodarczego w Polsce w zeszłym roku odbyło się tylko 17 strajków, czyli o 36 mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS.

Oprócz podpisanej przez 
Bronisława Komorowskiego ustawy nowelizującej Prawo o zgromadzeniach utrudniającej zorganizowanie legalnej manifestacji duży wpływ ma też i to, że Polacy coraz rzadziej pracują na tradycyjnej umowie o pracę. Spadła przynależność pracowników do związków zawodowych, zmniejszyło się też poparcie społeczne dla związkowców i organizowanych przez nich akcji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Hiszpanie, których sytuacja gospodarcza jest dużo gorsza, protestowali prawie 700 razy - podaje DGP.

I w tej statystyce przypominamy niechętnie protestujących Skandynawów i Holendrów. Nawet Brytyjczycy mają większą od nas skłonność do buntów(126 strajków w ubiegłym roku). 

Ludzie nie strajkują, bo czują się zagrożeni możliwością utraty zatrudnienia – ocenia prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego.

 • Re: Została odkryta tajemnica Lemingów - Polacy są już niezdolni do buntu|NightHunter 6.02.2013, 8:02
  "Spadła przynależność pracowników do związków zawodowych, zmniejszyło się też poparcie społeczne dla związkowców i organizowanych przez nich akcji "
  Związki zawodowe to relikt poprzedniego systemu. A jak ma poparcie społeczne nie spadać, skoro do ludzi dociera, że jak zablokują zakład to wygenerują jeszcze większe straty? Sam psioczyłem niedawno na związkowców z PKP, bo ich widzimisie utrudniało dojazd do miasta dalej. Z zakładu pracy mógłbym wymienić taką jedną związkową z imienia i nazwiska, co się do gazet nie wypowiadała jak jej źle, ale pracą to jeszcze nikt nie widział by się skaziła.
  Pax et Bonum
  Odpowiedz
 • Re: Została odkryta tajemnica Lemingów - Polacy są już niezdolni do buntu|NightHunter 6.02.2013, 8:03

  "Spadła przynależność pracowników do związków zawodowych, zmniejszyło się też poparcie społeczne dla związkowców i organizowanych przez nich akcji "
  Związki zawodowe to relikt poprzedniego systemu. A jak ma poparcie społeczne nie spadać, skoro do ludzi dociera, że jak zablokują zakład to wygenerują jeszcze większe straty? Sam psioczyłem niedawno na związkowców z ...


  poprawka: w sensie co się do gazet wypowiadała jak jej źle
  Pax et Bonum
  Odpowiedz
 • Re: Została odkryta tajemnica Lemingów - Polacy są już niezdolni do buntu|Rycerz_Ni 6.02.2013, 13:46
  No i dobrze że się nie buntują. Trzeba pracować a nie latać po mieście z flagami i palić opony. Jakby pozwolił tym związkom rządzić to rozwalili by gospodarkę w 2 lata. Kaczorowi zależy na niepokojach bo chce na plecach niezadowolonych wskoczyć na rządowy stołek i zacząć ustanawiać dyktaturę. Na szczęście większość jest tzw. lemingami i jeszcze jakoś ten kraj się turla. Gorzej jak kiedyś jakaś "prawica" dojdzie do władzy i wprowadzą swoje socjalistyczne, gospodarcze poglądy w życie.
  Odpowiedz
 • Re: Została odkryta tajemnica Lemingów - Polacy są już niezdolni do buntu|<>< BliskoNieba <>< 6.02.2013, 14:56
  Aronie niestety liczą się fakty
  Gospodarka leży jest bieda i kryzys a lemingi udają że świeci nad nami słońce Peru i są happy


  Budżet unijny: skąd się bierze optymizm Tuska
  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/661251,budzet_unijny_skad_sie_bierze_optymizm_tuska.html
  <><
  Odpowiedz
 • Re: Została odkryta tajemnica Lemingów - Polacy są już niezdolni do buntu|MKasperowicz 6.02.2013, 15:20
  Może po prostu społeczeństwo dojrzało i zauważyło, że bardziej na swoją sytuację wpłyną ciężką pracą, a nie szantażami społecznymi, za które płaci społeczeństwo, i dosłownie i zmarnowanym czasem. Nigdy nie rozumiałem logiki, która próbuje powstrzymać zwolnienia czy obniżki pensji z powodu problemów finansowych firmy za pomocą strajków, które przynoszą kolejne straty... Brak współodpowiedzialności za swoje miejsce pracy.
  Odpowiedz
 • Re: Została odkryta tajemnica Lemingów - Polacy są już niezdolni do buntu|Franciszek 6.02.2013, 21:58
  w mediach mówią że jest super? to kto będzie się buntował. Człowiek o mentalności niewolnika nie będzie się buntował.
  Przeklinają, kłamią, mordują i kradną, cudzołożą, popełniają gwałty, a zbrodnia idzie za zbrodnią. 3 Dlatego kraj jest okryty żałobą i więdną wszyscy jego mieszkańcy, zarówno zwierz polny, jak ptactwo powietrzne, a nawet ryby morskie marnieją1.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook