Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Znowu handlują Enigmą i znowu o naszych nic nie napiszą

dodano: 7.11.2012, 3:23
akcje wątku: drzewko

Autor: Maria wiadomo która

Jestem typową warszawską lansiarą i to podobno jeszcze nie starą

Ja wam dam British Intelligence....

"This German enigma enciphering machine will go under the hammer for the first time on the 14th November in Knightsbridge (estimated £40,000- 60,000). Built by Heimsoeth and Rinke in 1941, this is the 3 rotor version, used by Germany between 1938 and 1944. Patented by H. A. Koch, at the end of WWI, there was a recognised need for new technology with an imminent Second World War approaching. Whilst this particular device was intended for commercial purposes, by 1939 the majority of enigma machines had been appropriated for German military use. The secret operations at Bletchley Park were responsible for decoding the information communicated by this machine to gain a winning advantage over the Germans. The construction of the machine Colossus at Bletchley Park, thanks to the efforts of British Intelligence, meant the messages scrambled by the enigma machine could eventually be decoded in under twenty-four hours, leading the allies to an early victory. 

More Information: http://www.artdaily.com/index.asp?int_sec=2&int_new=58769#.UJnF9Yf8KCo[/url]
Copyright © artdaily.org

http://www.artdaily.com/imagenes/2012/11/07/enigma-1.jpg

• Re: Znowu handlują Enigmą i znowu o naszych nic nie napiszą|KrisRuminski 7.11.2012, 8:38
    Trzeba wysyłać listy. Tutaj biadolenie nic nie da.
    Ja wysłałem. Google tłumacz mi pomógł:

"Jestem rozczarowany, że Brytyjczycy fałszują historię i zapominają, że wygrali wojnę również dzięki wsparciu najwierniejszego sojusznika: Polski.
    Enigma została rozpracowana przez trzech Polaków, żołnierzy Biura Szyfrów Wojska Polskiego: Mariana Rejewskiego, Jerzego Rózyckiego, Henryka Żygalskiego.

Wszystkie osiągnięcia polskich uczonych - żołnierzy zostały przekazane sojusznikom: Anglikom i Francuzom w przededniu II wojny światowej.
    To jest właśnie wasza "British Inteligence": brać i NIE KWITOWAĆ. (niestety wujek G. nie zrozumiał kwitować, zostało confirm :) )

Gratulacje!"

Ale Ty, droga Mario, wiadomo która, też chyba powinnaś?
    KrisLis
    Odpowiedz
  • Re: Znowu handlują Enigmą i znowu o naszych nic nie napiszą|Maria wiadomo która 7.11.2012, 9:30

Trzeba wysyłać listy. Tutaj biadolenie nic nie da.
    Ja wysłałem. Google tłumacz mi pomógł:

"Jestem rozczarowany, że Brytyjczycy fałszują historię i zapominają, że wygrali wojnę również dzięki wsparciu najwierniejszego sojusznika: Polski.
    Enigma została rozpracowana przez trzech Polaków, żołnierzy Biura Szyfrów Wojska Polskiego: Mariana Rejewskiego, Jerzego Rózyckiego, Henryka Żygalskiego.

Wszystkie osiągnięcia ...

na jaki adres to wysłałeś?
    Odpowiedz
  • Re: Znowu handlują Enigmą i znowu o naszych nic nie napiszą|Maria wiadomo która 7.11.2012, 9:33

na jaki adres to wysłałeś?

poprawnie to po anglijski napisałeś czy z Gógla?
    Może wklej tu tekst, to sprawdzimy
    Odpowiedz
  • Re: Znowu handlują Enigmą i znowu o naszych nic nie napiszą|KrisRuminski 8.11.2012, 13:05
    Wszedłem na adres podany przez Ciebie. Wcisnąłem KONTAKT, wkleiłem tekst.

Tekst zrobił zupełnie dobrze wujek G. Poprawiłem z Polish na Poland i kwitować na confirm. :)

Nie narobiłem się.
    Co jak co, ale wujek zna angielski :)

KrisLis
    Odpowiedz
  • Re: Znowu handlują Enigmą i znowu o naszych nic nie napiszą|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 8.11.2012, 22:07
    Brytyjska pseudohistoria przypomina radziecka . Enigme oni zlamali . Spisek prochowy zrobili katolicy . A robiac koalicje przeciw Napoleonowi wyzwolili Europe od tyrana .
    Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook