Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zbrodnia i kara

dodano: 20.10.2018, 21:21
akcje wątku: drzewko

Autor: Niechodliwy

ZBRODNIA

Podobny pozew otrzymały kurie w Bydgoszczy i Wrocławiu. Były ministrant w dzieciństwie był molestowany przez księdza. Mężczyzna twierdzi, że przełożeni wiedzieli o zachowaniu duchownego, ale kryli go.

GNIEW

Zdecydowana większość ankietowanych uważa(76% - przyp. moje), że polski Kościół powinien płacić odszkodowania ofiarom księży pedofilów. Co ciekawe, groźba bankructwa kościelnych instytucji niemal nie zmienia tej oceny.

KARA

[...]Tak stało się w Stanach Zjednoczonych – po ujawnieniu ponad 10 tys. przypadków molestowania dzieci, amerykański Kościół Katolicki wypłacił ponad 2,5 mld dol odszkodowań. Siedem diecezji ogłosiło bankructwo. W Irlandii ofiar było tak dużo (kwotę roszczeń oceniono na ponad miliard funtów), że powstał państwowy fundusz pomocy ofiarom księży-pedofilów. W Australii suma wypłaconych odszkodowań przekroczyła 250 mln dol.

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/ofiarom-ksiezy-pedofilow-naleza-sie-pieniadze-sondaz/283mysq?fbclid=IwAR3YM5dBHs3jfTJEx_Az-7D_p4_YuDDIc4JgZNFswKCt_a8-aqXbSS9xahM

• Re: Zbrodnia i kara|Niechodliwy 20.10.2018, 21:37
    Pozostało jeszcze 186 państw w których nie było wielkich afer pedofilskich z udziałem księży katolickich.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|twardek 20.10.2018, 21:38
    Nie rozumiem dlaczego Kościół (w Polsce) - tzn. ogół wiernych, tzn. ja, wierni z mojej parafii, wierni z całej Polski - mamy płacić, za popierdoleńców, dla których dziecko to cymes nad cymesami? A do pudła ich, tam dostaną rekolekcje pierwszego sortu, ale od nas się odpieprzcie.
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|Niechodliwy 20.10.2018, 21:41

Nie rozumiem dlaczego Kościół (w Polsce) - tzn. ogół wiernych, tzn. ja, wierni z mojej parafii, wierni z całej Polski - mamy płacić, za popierdoleńców, dla których dziecko to cymes nad cymesami? A do pudła ich, tam dostaną rekolekcje pierwszego sortu, ale od nas się odpieprzcie.

Dlatego, że ich kryjecie, albo odwracacie wzrok od problemu. I tak co najmniej od ćwierćwiecza. To jest główny powód.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|twardek 20.10.2018, 22:02

Dlatego, że ich kryjecie, albo odwracacie wzrok od problemu. I tak co najmniej od ćwierćwiecza. To jest główny powód.

Co Ty ględzisz. Kto ich kryje ? - wierni ? oszalałeś ?!
    Gadam z sąsiadami, z którymi wlokę się na niedzielną mszę. Monitorujemy naszego proboszcza i wikariuszy. Jak dotąd są w porządku, choć pewna siostra śpiewa tak pięknie, że mnie cholera trzaska, że nie jestem 40 kg młodszy...
    Kościół, to my, wierni. Spotykamy się na mszach, żeby pośpiewać, chwaląc Pana. Na koniec ściskamy sobie ręce i czujemy się pokrzepieni tym, że śpiewaliśmy to samo, że spotkaliśmy się i znowu się spotkamy. Dajemy datki na kościelną prasę, której prawie nikt nie czyta. Na świece tyż. Czekamy na słowo o Polsce. Mówią o Niej, u nas rzadko, ale jeśli już, to dobrze. I to jest dobre. No i Pan widzi, że to jest dobre. I błogosławi nam, bo żyjemy w przekonaniu, że to, co czynimy jest dobre. A że możemy się mylić? phi !!
    Mieczysław Kwieciński, tak sobie myślę, że cokolwiek byś uczynił, albo i nie uczynił - będzie to miało znaczenie, albo i nie będzie miało - dla twojej przyszłości.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|Niechodliwy 20.10.2018, 22:17

Co Ty ględzisz. Kto ich kryje ? - wierni ? oszalałeś ?!
    Gadam z sąsiadami, z którymi wlokę się na niedzielną mszę. Monitorujemy naszego proboszcza i wikariuszy. Jak dotąd są w porządku, choć pewna siostra śpiewa tak pięknie, że mnie cholera trzaska, że nie jestem 40 kg młodszy...
    Kościół, to my, wierni. Spotykamy się ...

Możliwe. Jednocześnie czytam takie oszczercze i podłe komentarze w stronę ofiar molestowania (choćby ofiary księdza Romana B.), czytam, że połowa biskupów w Holandii jest zamieszana w aferę.

Księża sami się przenoszą czy robią to ich przełożeni? Kto ucisza lub ignoruje świadków i ofiary? Krasnoludki? To jak wy patrzycie swoim kapłanom na ręce? Przez palce?
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|twardek 21.10.2018, 0:09

Możliwe. Jednocześnie czytam takie oszczercze i podłe komentarze w stronę ofiar molestowania (choćby ofiary księdza Romana B.), czytam, że połowa biskupów w Holandii jest zamieszana w aferę.

Księża sami się przenoszą czy robią to ich przełożeni? Kto ucisza lub ignoruje świadków i ofiary? Krasnoludki? To jak wy patrzycie swoim kapłanom ...

No przeciez napisałem jak wyżej !
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|Niechodliwy 20.10.2018, 21:44

Proszę zauważyć, że (jeżeli badanie jest reprezentatywne i wiernie oddaje pogląd całego społeczeństwa na tę sprawę), że ten sam Kościół, czyli ogół wiernych, domaga się takiej formy zadośćuczynienia. Czyli nie boją się płacić. Zakładamy, że jest tak jak wskazują statystyki, czyli ogromna większość Polaków identyfikuje się jako katolicy.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|Adrian 20.10.2018, 21:50

Dlaczego El Prezidente każe mi płacić za katechetów i kapelanów, a proboszcz średniej parafii miejskiej płaci 120 zł podatku miesięcznie – mniej o połowę niż emeryt/rencista, który dostaje 1200 zł brutto.
    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Student Szymon: Wszechświat ma obrzeża i krawędzie.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|twardek 20.10.2018, 22:24
    Niechodliwy, przekroczyłeś swoją miarę. Jeżeli czytałeś "Konsula Honorowego", to wiesz, o czym piszę.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|Niechodliwy 20.10.2018, 23:13

Niechodliwy, przekroczyłeś swoją miarę. Jeżeli czytałeś "Konsula Honorowego", to wiesz, o czym piszę.

Nie czytałem, raczy Pan wytłumaczyć się o co panu chodzi.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|twardek 21.10.2018, 0:17

Nie czytałem, raczy Pan wytłumaczyć się o co panu chodzi.

Nie wyrabiam, odpuść na teraz i przeczytaj, bo warto. Też "Podróże z moją ciotką"i "Moc i chwałę" i "Naszego człowieka w Hawanie" i wreszcie "Sedno sprawy" ("W Brighton" jest trochę słabsze, wg mnie).. Graham Green jest pisarzem katolickim, ale cymes nad cymesami. Zaryzykuj.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|twardek 21.10.2018, 0:21

Nie wyrabiam, odpuść na teraz i przeczytaj, bo warto. Też "Podróże z moją ciotką"i "Moc i chwałę" i "Naszego człowieka w Hawanie" i wreszcie "Sedno sprawy" ("W Brighton" jest trochę słabsze, wg mnie).. Graham Green jest pisarzem katolickim, ale cymes nad cymesami. Zaryzykuj.

Chciałem powiedzieć - był, pisarzem katolickim. Nie spełnionym kandydatem Anglików do literackiej nagrody Nobla.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|MH 21.10.2018, 0:49

Chciałem powiedzieć - był, pisarzem katolickim. Nie spełnionym kandydatem Anglików do literackiej nagrody Nobla.

Tak.
    … So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz
  • Re: Zbrodnia i kara|Niechodliwy 21.10.2018, 0:42

Dziękuję za propozycję - zapiszę sobie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook