Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zasłyszane

dodano: 28.04.2014, 1:03
akcje wątku: drzewko

Autor: MarNiok

Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.

JP2 znał sie z prezydentem włoch - nie pamietam nazwiska - który był ateistą, gdy prezydent umierał w agonii powtarzał, "przyprowadzcie przyjaciela", nikt nie wiedział o kogo chodzi, w końcu za któryms razem umierajacy dopowiedział "...przyjaciela papieza...", gdy ten sie dowiedział porzucił wszystko i ruszył do szpitala, tam pod drzwiami powstrzymała JP2 zona umierajacego, papiez niewiele mysląc usiadł na krzesle pod drzwiami i zaczłą odmawiac różaniec, w pewnym momencie powiedział ponoć "mój przyjaciel jest bezpieczny" i wyszedł...

myśle że mimo zamknietych drzwi spotkał sie z PRZYJACIELEM tak jak i Jezus z Apostołami

J20,19-31

19 Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam gdzie przebywali uczniowie. drzwi były zamkniete z obawy przed Żydami. Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich'

-"Pokój wam".....

a czy my mimo drzwi zamknietych przed nosem pozostawiamy tych w potrzebie?

niektórzy się boja i się zamykaja, we własnych domach, we własnych lękach, we własnych przeżyciach, we własnym strachu...tak jak Apostołowie...a my?

czy my jestesmy jako ten papież?

a może jak żona prezydenta?

albo sam prezydent?

czasem potrzeba troche upokorzenia zeby pocałować klamke i mimo to zwyciężyć...

tak jak w drugiej zasłyszanej powiastce o Janie XXIII, gdy został kardynałem Wenecji wpadła mu w ręke teczka jednego z księży (porzucił stan kapłański i związał sie z kobietą), kardynał Roncalli miał tylko podpisać suspende czy ekskomunike (nie wiem - przypisek MarNiok) i finał, ale jak to on wziął i pofatygował się do wiarołomcy i znalazł go w barze na piwie, co tam usłuszał od owego "kapłana" wiedzą tylko oni dwaj, koniec konców dezerter stawił sie w pałacu kardynalskim i z duszą na ramieniu zamknął za sobą drzwi gabinetu kardynała aby odebrać ostateczną decyzje o wykluczeniu, ależ musiał zrobic wielkie oczy gdy kard.Roncalli padł przed nim na kolana i poprosił; "wyspowiadaj mnie ojcze bo zgrzeszyłem"...i tak uratował utraconą juz owcę..

jak to nigdy nie wiemy co nas spotka za tymi drzwiami...no nie?

a nieraz jak na ścięcie gdzies wchodze...

jak to wiele potrzeba żeby służyć, a nie żeby nam służono...ino ta duma cholerna nie pozwala, psia mać!

• Re: Zasłyszane| AnnaE 28.04.2014, 12:59
    Owoce spotkania rocznicowego ŻRFF :)
    Pięknie to opisałeś.

Dodam, że tym prezydentem Włoch był Alessandro „Sandro” Pertini.
    Po co ma być prosto, skoro skomplikowane też działa?
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|MarNiok 28.04.2014, 15:57

Owoce spotkania rocznicowego ŻRFF :)
    Pięknie to opisałeś.

Dodam, że tym prezydentem Włoch był Alessandro „Sandro” Pertini.

dzieki, umknęło mi

zachęcam do opisania swoich wrażeń, przekaż na R Frani i Meliaszce, może AHAWA coś dorzuci?
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|AHAWA 29.04.2014, 22:21

dzieki, umknęło mi

zachęcam do opisania swoich wrażeń, przekaż na R Frani i Meliaszce, może AHAWA coś dorzuci?

tzn gdzie coś dopisać?
    *A fructibus eorum cognoscetis eos...* O WARTOŚCI ŻYCIA ROZSTRZYGAJĄ NIE CZYNY, CHOĆBY WIELKIE, ALE MIŁOŚĆ, CHOĆBY MAŁA. ____1 Kor 13____ Jeśli postępujesz tak jak „demokratyczna” większość, to zatrzymaj się i zastanów, gdzie zrobiłeś błąd. www.teologia.pl www.pro-life.pl
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|MarNiok 29.04.2014, 22:53

tzn gdzie coś dopisać?

cześć AHAWA!

a chocby tutaj albo na ExC albo R
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane| AnnaE 28.04.2014, 13:02
    Jeśli sam papież nie mógł wejść do umierającego przyjaciela, bo mu zamknięto drzwi przed nosem, to znał kogoś, komu zamknięte drzwi nie są przeszkodą.
    +
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|MarNiok 28.04.2014, 16:05

Jeśli sam papież nie mógł wejść do umierającego przyjaciela, bo mu zamknięto drzwi przed nosem, to znał kogoś, komu zamknięte drzwi nie są przeszkodą.
    +

modlitwa przekracza wszelkie bariery i to jest to co nas łaczy w ŻRFF mimo rozłamów, pięcioforumka, kłótni i swarów
    pewno że lepiej abyśmy jedno byli ale może to jest etap?
    niezbędny, konieczny i potrzebny

może razem z Różancem w ręku tworzymy takie swoje "Betlejem"?
    jak x.Mirek łącząc pod swoimi skrzydłamin różne typy ludzkie z któych "...większość ma za sobą bolesne doświadczenia bezdomności, uzależnienia, rozbitego małżeństwa, utraty wolności i odrzucenia, żyja razem aby się wzajemnie wspierać, odzyskiwac nadzieję, odnajdowac cel i sens życia." - dokładnie tak jak my w ZRFF

co nas różni?
    NIC tylko imiona, miejsca i czas
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|Teofila (w podróży) 29.04.2014, 22:22

modlitwa przekracza wszelkie bariery i to jest to co nas łaczy w ŻRFF mimo rozłamów, pięcioforumka, kłótni i swarów
    pewno że lepiej abyśmy jedno byli ale może to jest etap?
    niezbędny, konieczny i potrzebny

może razem z Różancem w ręku tworzymy takie swoje "Betlejem"?
    jak x.Mirek łącząc pod swoimi ...

+
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|MarNiok 29.04.2014, 22:56

+

:-)

jak Bóg da to w przyszłym roku tez w Betlejem zorganizujemy spotkanie rocznicowe

planuj juz teraz przyjazd - licze na Ciebie
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|MarNiok 28.04.2014, 14:02
    a jak to było z piecokominkiem, nie słyszałem tego?

mówiłas że trzeba go umiec "czytać" - przybliżysz coś nieco Aniu?
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane| AnnaE 28.04.2014, 14:43
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|korek 28.04.2014, 15:09
    Piękna historia! I bardzo w stylu papieża. Subtelna, nienarzucająca się obecność, towarzyszenie pełne akceptacji, które powoli przemienia człowieka od wewnątrz i kruszy nawet najbardziej poranione i stwardniałe serca.
    .
    Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych
    Jezu zmartwychwstały ze śladami męki
    Ty jesteś z nami poślij do nas Ducha
    Panie nasz i Boże uzdrów nasze życie.
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|MarNiok 28.04.2014, 15:55

Piękna historia! I bardzo w stylu papieża. Subtelna, nienarzucająca się obecność, towarzyszenie pełne akceptacji, które powoli przemienia człowieka od wewnątrz i kruszy nawet najbardziej poranione i stwardniałe serca.
    .
    Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych
    Jezu zmartwychwstały ze śladami męki
    Ty jesteś z nami poślij do nas Ducha
    Panie nasz i Boże ...

zapraszam @korka do zalinkowanego przez AnnaE materiału w poście powyżej

to jest dopiero w stylu papieży JP2 I J23! - ocaleni ludzie, "resztki społeczne" które w swych rękach kapłan zebrał i stworzył coś z niczego
    to warto rozpropagowac, to warto pokazywać, to jest wartośc sama w sobie
    Odpowiedz
  • Re: Zasłyszane|MarNiok 29.04.2014, 23:09
    rozmawiałem z Franią w czasie spotkania w Betlejem i okazuje sie że mamy wspólnych znajomych - dwie konkretne osoby z którymi się uczyłem są "powiązane" z Franiową drogą życia,

powiedzenie "jaki ten świat mały" przybiera kolejny realny kształt

ja wiem i wierze że to nie przypadek,
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook