Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły

dodano: 14.08.2019, 20:46
akcje wątku: drzewko

Autor: Zawistowski

Chodzi mi o rzeczy takie jak:

mąż
ilość dzieci
pracowitość

wygląd kuchni i łazienki (zwycięstwo z lenistwem)
umiarkowanie w jedzeniu i piciu...

Nie mogę znaleźć danych :(

• Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Agnes32 14.08.2019, 20:52
    Z takimi problemami najlepiej udać się do dobrego terapeuty. Przypominam, że potrzeba kontrolowania otoczenia, też może przerodzić się w patologię. U ciebie dawno to już nastąpiło. A na początek mógłyś zacząć ćwiczyć panowanie nad wścibstwem.
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Avaret 14.08.2019, 21:14
    ilość dzieci

Nie ilość. Liczba. Ilość określa rzeczowniki niepoliczalne, np. ilość kartofli — 2 tony, ilość mąki — 200 kg. Liczba dzieci — czworo. Liczba kartofli wrzuconych do zupy — półtora.

http://1.bp.blogspot.com/_DGQPVGvocEQ/TPo42eDyo7I/AAAAAAAAB3I/1eQ7htUC3Uw/s1600/IMG_7121.JPG
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Zawistowski 15.08.2019, 0:50

ilość dzieci

Nie ilość. Liczba. Ilość określa rzeczowniki niepoliczalne, np. ilość kartofli — 2 tony, ilość mąki — 200 kg. Liczba dzieci — czworo. Liczba kartofli wrzuconych do zupy — półtora.

http://1.bp.blogspot.com/_DGQPVGvocEQ/TPo42eDyo7I/AAAAAAAAB3I/1eQ7htUC3Uw/s1600/IMG_7121.JPG

ok, zatem "liczba dzieci" mnię interesuje. Dzieci są błogosławieństwem od Samego Boga.
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|enrque111 14.08.2019, 21:39
    Dobry pomysł, obyś go zrealizował. Gdy tylko podążysz za naukami Annbis, to powrócisz do Krk.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Tepi 14.08.2019, 21:45

Dobry pomysł, obyś go zrealizował. Gdy tylko podążysz za naukami Annbis, to powrócisz do Krk.

[email protected], napisała

"Benedykt XVI odwołał w 2009 r. nieuzasadnioną ekskomunikę biskupów Bractwa Kapłańskiego Św. Pisa X."

http://www.fronda.pl/forum/abp-lenga-na-zywo,92430.html?page=2&#comments

Dlaczego kłamie, ze "nieuzasadnioną"?

Z listu Benedykta XVI
    do biskupów w sprawie zdjęcia ekskomuniki z czterech biskupów konsekrowanych przez abpa Lefebvre'a
    wynika, ze uzasadnioną kare, ale nieskuteczna w osiagnieciu celu jakim mial byc powrot biskupow.

"Ekskomunika dotyczy osób, a nie instytucji. Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego zezwolenia grozi schizmą, ponieważ oznacza zakwestionowanie jedności kolegium biskupów z Papieżem. Dlatego Kościół musi reagować, stosując najsurowszą karę, ekskomunikę, by ukarane osoby poczuły żal i pragnienie powrotu do jedności.Niestety, po dwudziestu latach od owych święceń ten cel nie został jeszcze osiągnięty.

Zdjęcie ekskomuniki ma służyć temu samemu, czemu służy kara: jeszcze raz zachęcić biskupów do powrotu. Ten gest stał się możliwy po wypowiedzi zainteresowanych, którzy zasadniczo uznali Papieża i jego pasterską władzę..

Fakt, że Bractwo św. Piusa x nie posiada statusu kanonicznego w Kościele, w ostatecznym rozrachunku nie jest umotywowany racjami dyscyplinarnymi, lecz doktrynalnymi.

To, że pokorny gest wyciągnięcia ręki wywołał wielki hałas, tym samym stając się przeciwieństwem pojednania, jest faktem, który musimy sobie uświadomić.

Oczywiście, od dłuższego czasu, a potem znów przy tej konkretnej okazji, pojawiało się na ustach przedstawicieli tej wspólnoty wiele rzeczy niestosownych —

pycha i zarozumiałość, obsesyjna jednostronność itp."

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/listy/bpi_lefebvre_10032009.html
    Szatan, czyli diabeł i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu. Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. KKK
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Annbis 14.08.2019, 21:54

"Benedykt XVI odwołał w 2009 r. nieuzasadnioną ekskomunikę biskupów Bractwa Kapłańskiego Św. Pisa X."

Z listu Benedykta XVI
    do biskupów w sprawie zdjęcia ekskomuniki z czterech biskupów konsekrowanych przez abpa Lefebvre'a
    wynika ...

"uznali Papieża i jego pasterską władzę"

- "Papieża i jego pasterską władzę księża i biskupi uznawali zawsze. Abp Marcel Lefebvre - również.
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Tepi 14.08.2019, 21:58

"uznali Papieża i jego pasterską władzę"

- "Papieża i jego pasterską władzę księża i biskupi uznawali zawsze. Abp Marcel Lefebvre - również.

"Ekskomunika dotyczy osób, a nie instytucji. Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego zezwolenia grozi schizmą, ponieważ oznacza zakwestionowanie jedności kolegium biskupów z Papieżem. Dlatego Kościół musi reagować, stosując najsurowszą karę, ekskomunikę, by ukarane osoby poczuły żal i pragnienie powrotu do jedności.Niestety, po dwudziestu latach od owych święceń ten cel nie został jeszcze osiągnięty."
    Szatan, czyli diabeł i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu. Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. KKK
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|enrque111 14.08.2019, 21:58

Z listu Benedykta XVI
    wynika ...

To ty kłamiesz, a Annabis ma rację.

Problem ekskomuniki nałożonej na abp Lefevre’a i wyświęconych przez niego biskupów jest problemem tylko dla tych, którzy ją nałożyli. Jednak sprawa ta jest jasna tylko dla tych, którzy znają subtelności prawa kanonicznego. Prawo kościelne jest przewidujące, uwzględnia sytuację, w jakiej znalazł się arcybiskup i bierze go w obronę! Kodeks Prawa Kanonicznego precyzuje bowiem stan wyższej konieczności, w której obrona wiary uzasadnia nawet nieposłuszeństwo władzy kościelnej i jako taka nie może podlegać karom.

Zarówno według “starego” prawa kanonicznego z roku 1917, jak i posoborowego prawa kanonicznego z roku 1983, abp Lefebvre miał prawo do nieposłuszeństwa wobec Papieża – wystarczyło, by subiektywnie ocenił sytuację jako zagrażającą dobru Kościoła i wiary.
    Kan. 1323 §4: „nie podlega karze, kto w chwili przekraczania ustawy lub nakazu (...) działał pod wpływem (...) konieczności”.

Kan. 1323 §7 idzie jeszcze dalej, mianowicie mówi on, że jeżeli w Kościele byłoby wszystko w porządku i nie było stanu konieczności, lecz tylko: „sprawca sądził bez winy, że zachodzi jedna z okoliczności przewidzianych w kan. 1323 §4 i §5”, wtedy także nie ma kary. Nie ulega wątpliwości, iż Arcybiskup Lefebvre był przekonany o istnieniu stanu konieczności w Kościele, o czym mówił nawet papież Paweł VI po SWII, gdy stwierdził, że "do Kościoła wdarł się swąd szatana".
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Tepi 14.08.2019, 21:59

Problem ekskomuniki nałożonej na abp Lefevre’a i wyświęconych przez niego biskupów jest problemem tylko dla tych, którzy ją nałożyli. Jednak sprawa ta jest jasna tylko dla tych, którzy znają subtelności prawa kanonicznego. Prawo kościelne jest przewidujące, uwzględnia sytuację, w jakiej znalazł się ...

"Ekskomunika dotyczy osób, a nie instytucji. Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego zezwolenia grozi schizmą, ponieważ oznacza zakwestionowanie jedności kolegium biskupów z Papieżem. Dlatego Kościół musi reagować, stosując najsurowszą karę, ekskomunikę, by ukarane osoby poczuły żal i pragnienie powrotu do jedności.Niestety, po dwudziestu latach od owych święceń ten cel nie został jeszcze osiągnięty.
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|enrque111 14.08.2019, 22:01

"Ekskomunika dotyczy osób, a nie instytucji. Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego zezwolenia grozi schizmą, ponieważ oznacza zakwestionowanie jedności kolegium biskupów z Papieżem. Dlatego Kościół musi reagować, stosując najsurowszą karę, ekskomunikę, by ukarane osoby poczuły żal i pragnienie powrotu do jedności.Niestety, po dwudziestu latach od owych święceń ten cel nie ...

Być może ci to umknęło, ale właśnie o osobach mówimy :)))
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Annbis 14.08.2019, 22:09

Problem ekskomuniki nałożonej na abp Lefevre’a i wyświęconych przez niego biskupów jest problemem tylko dla tych, którzy ją nałożyli. Jednak sprawa ta jest jasna tylko dla tych, którzy znają subtelności prawa kanonicznego. Prawo kościelne jest przewidujące, uwzględnia sytuację, w jakiej znalazł się ...

Wierzę w to mocno, że abp Marcel Lefebvre to święty człowiek i sługa Boży.
    Jeszcze przyjdzie taki czas, że zostanie jako Święty kościoła Katolickiego wyniesiony na ołtarze; jeszcze dojdzie do Jego beatyfikacji, a potem - kanonizacji.
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Zawistowski 15.08.2019, 0:13

Wierzę w to mocno, że abp Marcel Lefebvre to święty człowiek i sługa Boży.
    Jeszcze przyjdzie taki czas, że zostanie jako Święty kościoła Katolickiego wyniesiony na ołtarze; jeszcze dojdzie do Jego beatyfikacji, a potem - kanonizacji.

Annbis jest nie tylko kaznodzieją i Nauczycielką Tradycyjnej Wiary (jak wiadomo, Tradycja nauczanie oddaje kobietom), Ann jest także prorokiem.
    Wciąż kołaczę z pytaniem - jakież są owoce owej mądrości, prócz listy wątków na ff, które skrzętnie drukuję, zanim zostaną usunięte.
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|mariaelena 15.08.2019, 23:21

Annbis jest nie tylko kaznodzieją i Nauczycielką Tradycyjnej Wiary (jak wiadomo, Tradycja nauczanie oddaje kobietom), Ann jest także prorokiem.
    Wciąż kołaczę z pytaniem - jakież są owoce owej mądrości, prócz listy wątków na ff, które skrzętnie drukuję, zanim zostaną usunięte.

O prorokiniach nie słyszałeś?

Książkę o niej piszesz?
    Wysil wyobraźnię, a nie narzucaj się obcej kobiecie, która twoje umizgi ma "w głębokim poważaniu".
    O RODO słyszałeś?

,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Ubuntu 12.04 14.08.2019, 22:35

My name is Ratzinger. Soy Benedicto XVI. Curas.

http://www.fronda.pl/forum/blues-to-korzenie-reszta-muzyki-to-owoce-willie-dixon,90329.html
    Odpowiedz
  • Re: Zasadniczo jestem gotów opuścić KRK i podążać za naukami Annbis. Pragnę jedynie poznać do czego je one NA DZIŚ doprowadziły|Zawistowski 15.08.2019, 0:56

Widziałem migawkę z Watykanu (Rzymu) jednak Franciszek tam zasiada. Musicie zmienić przymiotnik. Ale samo "kościół" może zostać - nawet jehowi go używają.
    A poza tym, co tu kryć; najprawdziwszy kościół (o to może być dobra nazwa), to się już tylko w Polsce ostał, gdzieniegdzie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook