Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zapłata za uczynki dokonane w ciele

dodano: 13.06.2021, 10:27
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu (Rz 6,7)

(2 Kor 5, 6-10)
Bracia: Mając ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana. Dlatego też staramy się Jemu podobać, czy to gdy z Nim, czy gdy z daleka od Niego jesteśmy. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.

Jezu, ufam Tobie.

+++

• Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Wniosek 13.06.2021, 11:16
    "Jezu, ufam Tobie".

Nie ufa Pani, bo nie ufa Pani jego Kościołowi. Bo przyjmuje Pani i broni potępioną nauką o prawie do wolności religijnej dla fałszywych religii.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Legendarny Detektyw Inwektyw 13.06.2021, 11:20

"Jezu, ufam Tobie".

Nie ufa Pani, bo nie ufa Pani jego Kościołowi. Bo przyjmuje Pani i broni potępioną nauką o prawie do wolności religijnej dla fałszywych religii.

Bez dowodów nie da rady, znawco wszystkiego.
    Na wszystko mam odpowiedź ostrą.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Wniosek 13.06.2021, 11:53

Bez dowodów nie da rady, znawco wszystkiego.

Na gruncie katolickiej nauki dowód już został podany, ale ignorant może tego nie zrozumieć.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Legendarny Detektyw Inwektyw 13.06.2021, 11:57

Na gruncie katolickiej nauki dowód już został podany, ale ignorant może tego nie zrozumieć.

Pan już po mszy niedzielnej? Co jemy na niedzielny obiad?
    Na wszystko mam odpowiedź ostrą.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Teofila (w podróży) 13.06.2021, 11:28

"Jezu, ufam Tobie".

>Nie ufa Pani

Ja jednak sądzę, że Pan Jezus wie to lepiej, niż pan: czy ufam, czy nie.

Sorki, przyjacielu.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Jam Ów Skrupulatny 13.06.2021, 11:31

>Nie ufa Pani

Sorki, przyjacielu.

Zbędny przecinek przed niż.
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Teofila (w podróży) 13.06.2021, 11:41

Zbędny przecinek przed niż.

Słuszna uwaga, za którą serdecznie dziękuję Tobie, przyjacielu.

Z przecinkiem przed "przyjacielu" ;)
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Jam Ów Skrupulatny 13.06.2021, 11:47

Słuszna uwaga, za którą serdecznie dziękuję Tobie, przyjacielu.

Z przecinkiem przed "przyjacielu" ;)

Zawsze i wszędzie. Z kropką (full stop, period) po wszędzie.
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Wniosek 13.06.2021, 11:56

>Nie ufa Pani

Sorki, przyjacielu.

Nie ufa Pani Jego Kościołowi, przyjmuje Pani potępioną naukę i to świadomie, bo niejednokrotnie została Pani upomniana. Skoro Pani nie ufa Kościołowi, to i nie ufa Pani Panu Jezusowi. Intelektualne fikołki utożsamiające "moc moralną" z "mocą niemoralną" Pani nie pomogą.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Teofila (w podróży) 13.06.2021, 12:28

Nie ufa Pani Jego Kościołowi, przyjmuje Pani potępioną naukę i to świadomie, bo niejednokrotnie została Pani upomniana. Skoro Pani nie ufa Kościołowi, to i nie ufa Pani Panu Jezusowi. Intelektualne fikołki utożsamiające "moc moralną" z "mocą niemoralną" Pani nie pomogą.

Proszę powiedzieć nam coś więcej o pańskim "kościele" - gdzie jest Jego hierarchia, gdzie Jego Papież, kto w nim dzierży władzę kluczy i gdzie jest Jego Magisterium

??

Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Wniosek 13.06.2021, 12:33

Proszę powiedzieć nam coś więcej o pańskim "kościele" - gdzie jest Jego hierarchia, gdzie Jego Papież, kto w nim dzierży władzę kluczy i gdzie jest Jego Magisterium

??

Pani może nawet założyć, że Kościół, którego ja jestem członkiem nie istnieje lub jest fałszywy. Nie zmienia to faktu, że przyjmuje Pani potępioną naukę świadomie i zmienia Pani temat. Może mi powie Pani gdzie władza nauczania w Pani Kościele, skoro w jego "magisterium" znajduje się potępiona przez Kościół herezja. Kościół przed zatwierdzeniem herezji, w swoim powszechnym nauczaniu, jest zabezpieczony. Pani Kościół nie jest. Wszystko rozchodzi się o to czy nauczanie SWII jest zgodne z katolicką nauką czy też nie.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Teofila (w podróży) 13.06.2021, 17:29

Pani może nawet założyć, że Kościół, którego ja jestem członkiem nie istnieje lub jest fałszywy. Nie zmienia to faktu, że przyjmuje Pani potępioną naukę świadomie i zmienia Pani temat. Może mi powie Pani gdzie władza nauczania w Pani Kościele, skoro w jego "magisterium" znajduje się potępiona przez Kościół herezja. Kościół ...

Ja nic nie zakładam, przyjacielu - ja dociekam i pytam.

A pan nie odpowiada na pytanie.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Wniosek 13.06.2021, 17:34

Ja nic nie zakładam, przyjacielu - ja dociekam i pytam.

A pan nie odpowiada na pytanie.

To na czym Pani dociekania, na temat prawa do wolności religijnej, stanęły?

Nie odpowiadam na każde pytanie, bo nie widzę potrzeby zmiany tematu. Za każdym razem, gdy kwestia staje się niewygodna można zmienić temat. Tylko do czego to będzie prowadzić?
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Teofila (w podróży) 13.06.2021, 17:37

To na czym Pani dociekania, na temat prawa do wolności religijnej, stanęły?

Nie odpowiadam na każde pytanie, bo nie widzę potrzeby zmiany tematu. Za każdym razem, gdy kwestia staje się niewygodna można zmienić temat. Tylko do czego to będzie prowadzić?

To oczywiste, że lepiej nie rozmawiać o "kościele" sekewakantystów, bo jeszcze się okaże, że "kościół" ten w ogóle nie istnieje, a oni sami wyznają swoje prywatne (żeby nie powiedzieć - heretyckie) wizje.
    Odpowiedz
  • Re: Zapłata za uczynki dokonane w ciele|Wniosek 13.06.2021, 17:42

To oczywiste, że lepiej nie rozmawiać o "kościele" sekewakantystów, bo jeszcze się okaże, że "kościół" ten w ogóle nie istnieje, a oni sami wyznają swoje prywatne (żeby nie powiedzieć - heretyckie) wizje.

Nie ma sensu o nim rozmawiać, skoro Pani uznaje novusowy za katolicki. Skoro one nie są tożsame, to z góry wychodzi Pani, że sedewakantyści to odszczepieńcy. Lepiej jest rozmawiać o tym co do takich, a nie innych, wniosków prowadzi. Gdyby Pani uznała, że Bergoglio i inny posoborowi "papieże" są fałszywi, to bym Panią skierował do odpowiednich źródeł.

Nie ma też sensu rozmawiać o wszystkich błędach SWII, wystarczy jeden zasadniczy. Dlatego kwestia, którą głównie poruszam, to "prawo do wolności religijnej". Do tego, żeby jakaś organizacja religijna była heretycka, wystarczy jedna herezja, chociaż może być ich więcej.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook