Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)

dodano: 11.09.2019, 8:59
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

(Kol 3,1-11)
Bracia: Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadując po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem. Z powodu nich nadchodzi gniew Boży na synów buntu. I wy niegdyś tak postępowaliście, kiedyście w tym żyli. A teraz i wy odrzućcie to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, znieważanie, haniebną mowę od ust waszych. Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu Boga, według obrazu Tego, który go stworzył. A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich jest Chrystus.

Jezu, ufam Tobie.

+++

• Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 9:04
    "...haniebną mowę od ust waszych".

Nie przemawia to do pana w bieli, nie przemawia...

Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 9:08

"...haniebną mowę od ust waszych".

Nie przemawia to do pana w bieli, nie przemawia...

Pańskie skupienie na papieżu zamiast na sobie samym - w kontekście słuchania i przyjmowania Słowa Bożego - jest co najmniej zastanawiające.
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 9:15

Pańskie skupienie na papieżu zamiast na sobie samym - w kontekście słuchania i przyjmowania Słowa Bożego - jest co najmniej zastanawiające.

Nie jestem skupiony na papieżu, a na panu w bieli, który takowego udaje. Nieudolnie zresztą. Benedyktowi XVI znacznie lepiej to wychodziło.
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 9:34

Nie jestem skupiony na papieżu, a na panu w bieli, który takowego udaje. Nieudolnie zresztą. Benedyktowi XVI znacznie lepiej to wychodziło.

>Nie jestem skupiony na papieżu, a na panu w bieli, który takowego udaje.

Pańskie skupienie na (cyt.) "panu w bieli, który takowego udaje", czy na kimkolwiek innym, zamiast na sobie samym - w kontekście słuchania i przyjmowania Słowa Bożego - jest co najmniej zastanawiające.

Delikatnie mówiąc.
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 9:44

>Nie jestem skupiony na papieżu, a na panu w bieli, który takowego udaje.

Pańskie skupienie na (cyt.) "panu w bieli, który takowego udaje", czy na kimkolwiek innym, zamiast na sobie samym - w kontekście słuchania i przyjmowania Słowa Bożego - jest co najmniej zastanawiające.

Delikatnie mówiąc.

Jeśli pani się wydaje, że ta kwestia zaprząta mój umysł przez znaczną część czasu, to jest pani w błędzie. W zasadzie poświęcam temu czas, gdy piszę o tym na forum, a na forum piszę niewiele...
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 9:48

Jeśli pani się wydaje, że ta kwestia zaprząta mój umysł przez znaczną część czasu, to jest pani w błędzie. W zasadzie poświęcam temu czas, gdy piszę o tym na forum, a na forum piszę niewiele...

Odnoszę się do pańskich wpisów w tym wątku i wyartykułowanej tu, przez pana osobiście, pańskiej reakcji na Słowo Boże.
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 9:52

Odnoszę się do pańskich wpisów w tym wątku i wyartykułowanej tu, przez pana osobiście, pańskiej reakcji na Słowo Boże.

Jak mniemam jest to Novusowy przekład, a ja do takich podchodzę sceptycznie.
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 9:57

Jak mniemam jest to Novusowy przekład, a ja do takich podchodzę sceptycznie.

Jednakowoż pańska pierwsza reakcja (jak i kolejne) nie tyczyła się "Novusovego przekładu" (cokolwiek by to miało znaczyć),

tylko

"pana w bieli".
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 10:14

Jednakowoż pańska pierwsza reakcja (jak i kolejne) nie tyczyła się "Novusovego przekładu" (cokolwiek by to miało znaczyć),

tylko

"pana w bieli".

I co z tego wynika?
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 10:18

I co z tego wynika?

To, co napisałam wyżej, panie szanowny.

Mam powtórzyć?
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 10:33

To, co napisałam wyżej, panie szanowny.

Mam powtórzyć?

Tak.
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 11:16

Tak.

Proszę uprzejmie:

>Pańskie skupienie na (cyt.) "panu w bieli, który takowego udaje", czy na kimkolwiek innym, zamiast na sobie samym - w kontekście słuchania i przyjmowania Słowa Bożego - jest co najmniej zastanawiające.

Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 11:20

Proszę uprzejmie:

>Pańskie skupienie na (cyt.) "panu w bieli, który takowego udaje", czy na kimkolwiek innym, zamiast na sobie samym - w kontekście słuchania i przyjmowania Słowa Bożego - jest co najmniej zastanawiające.

Z tego:

>Jednakowoż pańska pierwsza reakcja (jak i kolejne) nie tyczyła się "Novusovego przekładu" (cokolwiek by to miało znaczyć),

wynika to:

Dobrze rozumiem?
    Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 11:27

Z tego:

>Jednakowoż pańska pierwsza reakcja (jak i kolejne) nie tyczyła się "Novusovego przekładu" (cokolwiek by to miało znaczyć),

wynika to:

>Pańskie skupienie na (cyt.) "panu w bieli, który takowego udaje", czy na kimkolwiek innym, zamiast na sobie samym - w kontekście słuchania i przyjmowania Słowa Bożego - jest co najmniej zastanawiające ...

Nie, źle pan zrozumiał.
    A ponieważ źle pan zrozumiał moją wypowiedź, to chętnie panu raz jeszcze ją wytłumaczę:

Z tego, że pańska pierwsza reakcja (jak i kolejne) nie tyczyła się "Novusovego przekładu" (cokolwiek by to miało znaczyć),

tylko:
    (cyt.) "pana w bieli, który takowego udaje"

wynika, że rozważając Słowo Boże nie odnosi Go pan do siebie, a do (cyt.) "pana w bieli".
    W tym akurat wątku, bo może przy innych okazjach odnosi Je pan do siebie, tego nie wiem...

Natomiast (cyt.) "novusowy przekład" był tylko tematem zastępczym.

Odpowiedz
  • Re: "Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w waszych członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości" (Kol 3,5)|Wniosek 11.09.2019, 12:05

Nie, źle pan zrozumiał.
    A ponieważ źle pan zrozumiał moją wypowiedź, to chętnie panu raz jeszcze ją wytłumaczę:

Z tego, że pańska pierwsza reakcja (jak i kolejne) nie tyczyła się "Novusovego przekładu" (cokolwiek by to miało znaczyć),

tylko:
    (cyt.) "pana w bieli, który takowego udaje"

wynika, że rozważając Słowo Boże ...

Czyli jeśli czegoś nie napisałem, to tego nie zrobiłem?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook