Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Zabójcy i prześladowcy Jezusa mają stać się świętymi w nowym układzie dziejów

dodano: 14.04.2019, 9:15
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Już zamieszczałam wątek o tym wydarzeniu:

http://www.fronda.pl/forum/zydzi-pilnujacy-duchownych-wyglaszajacych-kazania-w-kosciele-czy-ktos-ma-jeszcze-zludzenia-ze-to-juz-nie-katolicyzm,93643.html

W dniach od 7 do 9 maja Papieski Instytut Biblijny wraz z Uniwersytetem Gregoriańskim przy wsparciu Global Jewish Advocacy, episkopatu włoskiego oraz portalu VERBUM organizuje drugą część Międzynarodowej Konferencji „Jezus i faryzeusze: ponowna ocena interdyscyplinarna”. Kilka dni temu odbyła się pierwsza jej część, poświęcona omówieniu książki żydowskich redaktorów, którzy napisali „Adnotowany Nowy Testament Żydowski”. Autorzy zabiegają o… rehabilitację faryzeuszy.

Na temat owej książki również zamieściłam oddzielny wątek:

http://www.fronda.pl/forum/papiez-otrzymal-adnotowany-nowy-testament-zydowski,93490.html

Ale najciekawszą historię odkryłam tu:

Kto chce zrehabilitować faryzeuszy? Rozmowa z Pawłem Lisickim

Rehabilitacja faryzeuszy jest częścią projektu rehabilitacji judaizmu i stworzenia nowej tożsamości Kościoła i chrześcijaństwa. Chodzi o to, by bez żadnych podstaw Kościół nagle uczynił ze swoich dawnych wrogów i prześladowców, z faryzeuszy - bohaterów, partnerów dialogu, nauczycieli, bo w ten sposób skutecznie zwalczy rzekomo wrodzony, stały, zakorzeniony antysemityzm – mówi Paweł Lisicki.

Jak w ogóle coś takiego jest możliwe? Dlaczego coraz częściej Kościół de facto rezygnuje z tego, czego nauczał od początku swego istnienia na rzecz… no właśnie czego. Polityki? Politycznej poprawności? Wpływów i uznania? Skąd tego typu pomysły? Po co ta przedziwna potrzeba zrehabilitowania faryzeuszy?

W Wiedniu, około tysiąca osób, profesorów różnych wydziałów humanistyki, intelektualistów, publicystów, pisarzy, polityków i działaczy społecznych zebrało się razem, żeby radzić, jak walczyć z antysemityzmem. Podsumowaniem debaty jest wydany dokument: „An end to antisemitism”.

Źródło:

https://www.pch24.pl/kto-chce-zrehabilitowac-faryzeuszy--rozmowa-z-pawlem-lisickim,67522,i.html

O dokumencie: „An end to antisemitism” - w oddzielnym wątku. A tu fragment:

,,Trzeba przeprowadzić reedukację wszystkich księży, kontrolować ich kazania, pilnować, żeby odpowiednie zmiany znalazły się w liturgii, żeby Kościół i kościoły za każdym razem potępiały antysemityzm i ściśle stosowały się do wytycznych swoich nowych żydowskich nauczycieli. Należy też, piszą to wprost autorzy tego niebywałego dokumentu, prawdziwej magna charta holokaustianizmu, doprowadzić do sytuacji, w której osoby podejrzewane o antysemityzm (tak, właśnie tak) nie będą mogły zajmować żadnych istotnych stanowisk i mieć wpływu na życie religijne, kulturalne, polityczne i społeczne. Znowu, jest tu wprost wyrażone wezwanie do prześladowań inaczej myślących i gloryfikacja nowej formy imperializmu, imperializmu holokaustiańskiego''.

 • Re: Zabójcy i prześladowcy Jezusa mają stać się świętymi w nowym układzie dziejów|observer1920 14.04.2019, 10:23
  Taka ich tradycja. Członkowie gangu Sterna robili karierę w polityce(m.in. premier Szamir, który był pierwszym autorem "mądrości" o tym jakoby Polacy wysysali tzw "antysemityzm" z mlekiem matki). A ów gang nie tylko podkładał bomby na długo przed terrorystami palestyńskimi ale także deklarował współpracę z Niemcami hitlerowskimi. Późniejsi liderzy jak choćby Szaron także mieli sporo na sumieniu(?). Lider duchowy erec Israel stwierdził, że goj rodzi się tylko po to żeby służyć Żydom. Inny rabin zachęcał do zabijania dzieci wrogów Izraela.
  Kiedy zabili dziecko Piaseckiego to wielu z nich zaangażowanych było w dręczenie ojca i w próby przerzutu zwyrodnialców do Izraela. Po dziś dzień nie tylko bronią takich jak Michnik czy Wolińska ale perfidnie wybielają (fil gnIDA) czy wręcz robią z nich wielkich bohaterów bez skazy (film "Opór" wyemitowany w TelAvizji tvn w przeddzie\n rocznicy podobnej zbrodni jakiej dopuścił się podobny oddział) ...
  Odpowiedz
 • Re: Zabójcy i prześladowcy Jezusa mają stać się świętymi w nowym układzie dziejów|Annbis 14.04.2019, 15:50

  Taka ich tradycja. Członkowie gangu Sterna robili karierę w polityce(m.in. premier Szamir, który był pierwszym autorem "mądrości" o tym jakoby Polacy wysysali tzw "antysemityzm" z mlekiem matki). A ów gang nie tylko podkładał bomby na długo przed terrorystami palestyńskimi ale także deklarował współpracę z Niemcami hitlerowskimi. Późniejsi liderzy ...


  ,,Taka ich tradycja''

  - Ale to nie oni, w myśl swojej ,,tradycji'' wyświęcać będą zbrodniarzy dziejowych na świętych Kościoła Katolickiego, tylko Bergoglio popiera każdego, kto chciałby przyczynić się, przyłożyć choć palec do rozwalenia Kościoła Świętego.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook