Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Z cyklu mundrości Korwina

dodano: 5.10.2019, 2:45
akcje wątku: drzewko

Autor: Kermit_zaba

"Proces Norymberski – a nie Hitler – zniszczył fundament Prawa. Dalej już się posypało…"

Pytanie: zdaniem Korwina jakie powinny zapaść wyroki. Może uniewinniające, bo każdy wykonywał tylko rozkazy, tamtern rozkazy wyższego, i tak do Hiltera, a ten o niczym nie wiedział ;-)

Wszystkie zbrodnie III Rzeszy odbywały się zgodnie z prawem, oczywiście z prawem stanowionym przez samycch nazistów.

Ale jeszcze jest coś takiego jak prawo naturalne, odwieczne, to że wprowadzono pojęcie ludobójstwa później nie zmienia faktu że nazwano tak naruszenie Prawa naturalnego.

Więc Narymberga była wspaniałym zwycięstwem

- prawa naturalnego nad stanowiionym

- uczciwego , choć cywilizowanego dość lekkiego karania śmiercią (nie łamano ich kołem tylko wieszano) nad antytcywilizacyjnymi przeciwnikami kary smierci

- zwycięstwem prawa nad kruczkami prawnymi

Jedyne, co było złe, to dalsza polityka: to to, że po II wojnie światowej, najlepiej wyszły NRF i Japonia, a Polska rzekomo w obozie zwyciężców o wiele gorzej.

• Re: Z cyklu mundrości Korwina|Kermit_zaba 5.10.2019, 3:13
    A może Alianci powinni byli powiedzieć hitlerowcom: - oj , żeby mi to było przedostatni raz!
    Odpowiedz
  • Re: Z cyklu mundrości Korwina|DarekMirror 5.10.2019, 8:30

A może Alianci powinni byli powiedzieć hitlerowcom: - oj , żeby mi to było przedostatni raz!

Proces Norymberski był połowiczny ... jednych ludobójców się osądziło " symbolicznie " a drugich w ogóle
    TYLKO ZDROWE RYBY PŁYNĄ POD PRĄD !
    Odpowiedz
  • Re: Z cyklu mundrości Korwina|Kermit_zaba 5.10.2019, 12:43

Proces Norymberski był połowiczny ... jednych ludobójców się osądziło " symbolicznie " a drugich w ogóle

Po 1956 roku potrzebna była "Norymberga" dla komunistów.
    Odpowiedz
  • Re: Z cyklu mundrości Korwina|DarekMirror 5.10.2019, 13:21

Po 1956 roku potrzebna była "Norymberga" dla komunistów.

Już jej nie wyegzekwujemy ...
    TYLKO ZDROWE RYBY PŁYNĄ POD PRĄD !
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook