Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wyznawcom kultu technologii

dodano: 11.10.2019, 11:17
akcje wątku: drzewko

Autor: Kermit_zaba

Wyznawcy technologii głoszą że Bóg niepotrzebny bo technogia ich zbawi. NIektórzy zamiast zmartwychwstania po śmierci się zamrażają, by ich prawnuki zregenerowały. Kłopot że wszystkie komórki pękają z powodu krystalizowania się wody.

Narosła pycha ludzkości z powodu technologii.

A tymczasem wystarczy jeden błysk jonizacyjny Słońca by cała technologia poszła uprawiać seks. To może zdarza się raz na kilkaset lat, ale wcześniej było przez ludzi niezauważone. Wszystkie procesory, dane na dyskach twardych, całe kno-how ulegną zniszczeniu. Cofniemy się technoilogicznie do Średniowiecza.

• Re: Wyznawcom kultu technologii|Ateistyczny lewak 11.10.2019, 15:15
    PiS z kosciolkiem wlasnie cofa Polske do sredniowiecza, wiec nie przejmuj sie.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|Kermit_zaba 11.10.2019, 15:36

PiS z kosciolkiem wlasnie cofa Polske do sredniowiecza, wiec nie przejmuj sie.

A co ateistyczny lewaku znaczy hasło:
    "Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens"
    ?
    To znaczy że zrobiłeś g..any interes, niczym stryjek.
    Bo Bóg jest warty nieskończenie więcej niż człowiek,
    To tak jakbyś powiedział "Spaliłem ciężąrówkę gotówki, ale w popiele znalazłem parę drobnych monet" ;-)
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|waldens 11.10.2019, 18:20
    The flesh must die, ale Pan Bóg ma niezniszczalne serwery.
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|amator kwaśnych jabłek 11.10.2019, 19:13
    „A mnie się marzy kurna chata
    Zwyczajna izba zbita z prostych desek
    Żeby się odciąć od całego świata
    Od paragonów, paragrafów i wywieszek
    Zaszyć się w kącie w kupie liści
    Tak, żeby tylko koniec nosa było widać
    Nic nie zamiatać, nic nie czyścić
    Nie kombinować, co się jeszcze może przydać

Kiełkuje tu i tam tymotka
    Na klepisku rośnie czterolistna koniczyna
    Nie myśli się o ścisku, o wycisku
    Nic się o czternastej nie zaczyna
    Wolno grubieją ci paluszki
    I wolno rosną kędzierzawej brody pukle
    Niszczeją zgrzebne ciuszki
    A tobie nie żal nadziewanych pączków z lukrem

A mnie się marzy kurna chata
    I trzaskające w kurnym piecu smolne pieńki
    I dochodzący głos kolegów
    "Pójdźmy wszyscy do stajenki..."
    Gdzieś tam prezydent zbiegł w szlafroku
    Gdzieś tam przyjęli jako wskaźnik stopę zysku
    Pięć wizyt, sześć wyroków
    Ktoś przez pomyłkę rekord świata pobił w dysku

A tu tymotka wprost z podłogi
    Strzela w niebo i lwie paszcze rosną dzikie
    I sercu drogiej nie masz tu załogi
    Tutaj możesz się nie liczyć z nikim
    Budzi cię leśnych ptasząt duet
    Więc się przeciągasz,
    a stwierdziwszy ssanie w dołku
    Przyswajasz razową bułę
    I zaraz lżej ci na tym ziemskim łez padołku”
    Hе слышны в садy даже шоpохи, / Все здесь замеpло до yтpа. / Шлюхи пpячyтся по паpадным, / А на yлицах - мyсоpа / Ловят девочек, ловят девочек, / Тех, что ночью не любят спать, / Чтоб в дежypке их, отделением / Hа-халявy отъебать.
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|tia 11.10.2019, 19:40
    Nie ma wyznawców technologii, ale są odkrywcy i użytkownicy. Wiele wskazuje, że człowiek będzie zdolny osiągnąć nieśmiertelność cyfrową i nie potrzeba będzie sztucznego czyśćca, aby osiągnąć tzw. królestwo niebieskie.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|Kermit_zaba 11.10.2019, 21:25

Nie ma wyznawców technologii, ale są odkrywcy i użytkownicy. Wiele wskazuje, że człowiek będzie zdolny osiągnąć nieśmiertelność cyfrową i nie potrzeba będzie sztucznego czyśćca, aby osiągnąć tzw. królestwo niebieskie.

Nie bedzie czegos takiego jak niesmiertelnosc cyfrowa
    Nawet gdy komputer na dysku bedzie mia Twoje wspomnienia
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|Clean Panel 11.10.2019, 23:04

Nie bedzie czegos takiego jak niesmiertelnosc cyfrowa
    Nawet gdy komputer na dysku bedzie mia Twoje wspomnienia

Tego wiedzieć nie możesz. Gdy da Vinci projektował pierwsze maszyny latające, też mówiono: „Nic z tego nie będzie”.
    ☮️
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|Kermit_zaba 11.10.2019, 23:18

Tego wiedzieć nie możesz. Gdy da Vinci projektował pierwsze maszyny latające, też mówiono: „Nic z tego nie będzie”.

Wyobraź sobie że w komputerze są Twoje wspomnienia (pomijając już to, że są tam tylko dane binarne a nie qualia) To Ty jesteś tu a dane w komputerze są tam. Co Ci przyjdzie z tego że będzie tam się toczyła jakaś gierka typu Quake, jak to nie Ty będziesz w komputerze?
    Odpowiedz
  • Re: Wyznawcom kultu technologii|Clean Panel 11.10.2019, 23:21

Wyobraź sobie że w komputerze są Twoje wspomnienia (pomijając już to, że są tam tylko dane binarne a nie qualia) To Ty jesteś tu a dane w komputerze są tam. Co Ci przyjdzie z tego że będzie tam się toczyła jakaś gierka typu Quake, jak to nie Ty będziesz w ...

„Są rzeczy na niebie i ziemi, Horacy
    O których nie śniło się twoim filozofom”

William Shakespeare
    ☮️
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook