Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wywiad z nowym królem Polin

dodano: 13.02.2020, 13:22
akcje wątku: drzewko

Autor: waldens

Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)

"Gościem 'Chrash Testu' Dominiki Wielowieyskiej jest Lejb Fogelman - prawnik, erudyta, mecenas sztuki O swojej nowej książce 'Warto żyć!':


Zawsze marzyłem, żeby napisać o mojej prahistorii. Chciałem to napisać w konwencji magicznego realizmu, coś w rodzaju 'Stu lat samotności'. Pułtusk byłby takim magicznym Macondo. Gdzie wszystko jest tak nowe, że trzeba kartki przeklejać, żeby nazwy ustalić. Te historie były opowiadane mi przez mojego wujka Szłojme, który był na całe życie dzieckiem.
O warszawskim przemówieniu Donalda Trumpa:
Zdania, które napisałem do przemówienia Trumpa niestety zostały albo pocięte na pół, albo wyrzucone. Nie udało mi się.

O ustawie JUST:

Własność prywatna jest podstawą demokracji. Każdy amerykański konstytucjonalista powie ci, że własność prywatna jest pierwszym, najważniejszym elementem demokracji i wolności. Bez własności prywatnej nie ma wolności, nie ma niczego.
O międzynarodowym zamieszaniu po polskiej ustawie o IPN:
Izrael nie jest geopolitycznie dla Polski ważny. Ważne jest coś innego dla Polski: ktoś zrobił Polsce gigantyczną krzywdę. Na Zachodzie prym wiedzie lewica, intelektualny prym wiedzie lewica. A lewica zachodnia niestety zrobiła się bardzo antysemicka, ale próbuje to przykryć antysyjonizmem. I im jest potrzebny ktoś, kto będzie większym antysmitą. I znaleźli. Lewica zachodnia, amerykańska - ta, która nadaje ton we wszystkim znalazła antysemitę: Polskę i Polaków. I teraz tego, kto tę ustawę zrobił powinno się zrobić odpowiedzialnym."

Uwaga GazWyb: https://wyborcza.pl/10,155170,23415267,lejb-fogelman-o-amerykanskiej-ustawie-just-tu-nie-chodzi-o.html

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook