Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wulgaryzmy językowe

dodano: 27.07.2015, 11:57
akcje wątku: drzewko

Autor: circ

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

Wulgaryzmy należą do języka na takich samych prawach jak inne słowa, tyle, że nie każdy używa tych i innych słow umiejętnie.
To, że ktoś z nieodpowiednią figurą nosi mini spódniczkę, nie znaczy że na każdym wygląda ona żle.

Wulgaryzmu używa się w reakcji na zło, w obronie przez zachowaniem wiele gorszym niż wulgaryzm, kiedy normalne tłumaczenie nie dociera do człowieka który w swoim zapale atakuje cię swoją głupotą której nawet nie dostrzega, lub celowo bo ma tak spaczoną naturę. Lepszy jest oczywiście plonk, ale wulgaryzm też spełnia swą rolę wychowawczą.

Ostatnio mariaelena która za mną łazi zrugała mnie za to że nazywam młodych przestępcami i zarzuciła mi że teoretyzuję i nie znam znaczenia słów, kiedy ja wyrażnie tam napisałam, że panstwo zrobiło z nich przestępców, że prawo ich tak nazywa.
To nie jest pierwszy wyskok i śmiecenie marieleny, która nie rozumie słowa pisanego. Może wystarczyłoby przeczytać dwa razy i powoli, ale nie, tak niezdyscyplinowany wewnętrznie człowiek wyrywa się, wręcz śpieszy by natychmist ''dać głos'' i być pierwszym.

Człowiek na forach ciągle walczy ze zgrają bezkarnych analfabetów  uważających, że wszędzie mają prawo coś napisać. Wątki robią się zaśmiecone i nie da się ich czytać, to paraliżuje każdy dialog, i nikt nie ma z tego pożytku, bo by wyłowić coś sensownego trzeba przedzierać się przez masę śmieci co wszystkich zniechęca do czytania, zajmuje to masę czasu wszystkim.

Takie zachowanie jest gorsze niż wulgaryzm który ma tu rolę wychowawczą, jak kij.

W wulgaryzmie jest ta cnota ukryta, że nie jest przewrotny, jest prostą i jawną realkcją na zło. Jest też krótki, a mówi wiele, nie jest więc wielomówstwem które teraz  tu uprawiam zamiast skwitować zjawisko jednym krwistym słowem.  Lepiej byłoby oczywiście wulgaryzmu nie używać, ale byłoby też dobrze, gdyby każdy pomyślał zanim coś napisze i do czego prowokuje.

13 Na wargach rozumnego jest mądrość,
a kij - na grzbiecie tego, komu jej brak.
14 Mądrzy swą wiedzę gromadzą,
usta głupiego grożą zniszczeniem4.

19 Nie uniknie się grzechu w gadulstwie,
kto ostrożny w języku - jest mądry.
20 Język prawego jest srebrem wybornym,
a serce złych mało co warte.
21 Wargi sprawiedliwego prowadzą7 wielu,
lecz głupcy umrą z nierozsądku.

31 Niech mądrość wychodzi z ust prawych,
język przewrotny będzie wyrwany.

• Re: Wulgaryzmy językowe|DelfInn 27.07.2015, 12:04
    Kobieta, która przeklina, przestaje być kobietą.
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Lavendowa Pani 27.07.2015, 12:12

Wiesz ją też przeklinam ale wiem że to nie jest pozytywne
    To idzie do wszystkich ziomków, co noszą już długie spodnie, piją tę goudę co piątek i chcą wyglądać groźnie. Blizny na głowach, złamane nosy, braki w uzębieniu, Błysk w oczach, spliffy w dłoniach, wyroki w zawieszeniu. To idzie do wszystkich dziewczyn, co noszą wysokie szpilki lub kicksy i w jeansy wsuwają swoje okrągłe tyłki. Minispódniczki, szminki, tusze do rzęs i cienie, zniżki, butiki, aerobiki, bijatyki przy przecenie. To idzie do wszystkich zarobionych jap - yuppies, co wsiadają w porsche kiedy po robocie śmigają na klawisz. Zegarki za parę koła, garniaki bardziej pokaźnie. Każda karta złota, loga nawet na ...taśmie. To idzie do wszystkich dumnych business women (łoman? łomen? łymyn?). Do góry broda, bo wokoło woda i aligatory swimmin'. Nowa garsonka, nowy garson, w nowej garsonierze. Na szyi to kolia czy garota? Nawet powietrze się nie nabierze. Nieważne jaki bój toczymy ze światem. Nieważne ile zbrój wkładamy przy tym i masek. Jakimi tu czyni nas każda z ról i przypiętych łatek. Będziemy zawsze dziećmi naszych ojców i matek
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Lavendowa Pani 27.07.2015, 12:13

Miało być: Ja też , nie ją
    To idzie do wszystkich ziomków, co noszą już długie spodnie, piją tę goudę co piątek i chcą wyglądać groźnie. Blizny na głowach, złamane nosy, braki w uzębieniu, Błysk w oczach, spliffy w dłoniach, wyroki w zawieszeniu. To idzie do wszystkich dziewczyn, co noszą wysokie szpilki lub kicksy i w jeansy wsuwają swoje okrągłe tyłki. Minispódniczki, szminki, tusze do rzęs i cienie, zniżki, butiki, aerobiki, bijatyki przy przecenie. To idzie do wszystkich zarobionych jap - yuppies, co wsiadają w porsche kiedy po robocie śmigają na klawisz. Zegarki za parę koła, garniaki bardziej pokaźnie. Każda karta złota, loga nawet na ...taśmie. To idzie do wszystkich dumnych business women (łoman? łomen? łymyn?). Do góry broda, bo wokoło woda i aligatory swimmin'. Nowa garsonka, nowy garson, w nowej garsonierze. Na szyi to kolia czy garota? Nawet powietrze się nie nabierze. Nieważne jaki bój toczymy ze światem. Nieważne ile zbrój wkładamy przy tym i masek. Jakimi tu czyni nas każda z ról i przypiętych łatek. Będziemy zawsze dziećmi naszych ojców i matek
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|DelfInn 27.07.2015, 12:19

Nie wiem jak to jest, bo nie jestem kobietą. Ale wiem jak to jest, gdy się to słyszy. I ten mój wniosek wyraziłem w komentarzu. Nie zamierzam się ani słowem odnosić do przekazu tej notki, bo za wiele razy już takie bajki czytałem czy nawet też słyszałem.
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|circ 27.07.2015, 12:28

Nie używaj języka branży fotograficznej jeśli mówisz o etyce;- jest dobro/zło, nie pozytyw/negatyw.
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Adalbert1241 27.07.2015, 16:51

Nie używaj języka branży fotograficznej jeśli mówisz o etyce;- jest dobro/zło, nie pozytyw/negatyw.

"W wulgaryzmie jest ta cnota ukryta, że nie jest przewrotny, jest prostą i jawną realkcją na zło."

Zło złem????????

Uzywanie wulgaryzmów to przejaw złego wychowania i prostackiego chamstwa w stosunku do człowieka. Czyli uwłaczanie jego godności. Tu nie ma dyskusji bo jej być nie może.

Ekskrementy tez należą do bogactwa materii ale obrzucanie nimi innych jest niedopuszczalne.
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|circ 27.07.2015, 12:25

A mężczyzna gaduła kim nie jest?
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Paul 27.07.2015, 21:12

Tak, coś w tym jest ogólnie.

Choć ja bym to ujął troszkę inaczej;

tak od siebie: kobieta, która przeklina, przestaje być kobieca

- albo: kobieta, która przeklina (nagminnie) - brzydnie - bo brzydnie jej dusza i wrażliwość.

-- Kobiecość to nie tylko uroda, to właśnie delikatność i wrażliwość.

Pozdrowienia, Maćku. :)
    FF - nigdzie od wielu lat nie spotkałem w sieci tak dużo chamstwa, nieuprzejmości, poplecznictwa, nieuczciwości. Manipulacji, gierek, łamania netykiety, przezywania, co tutaj - przynajmniej nie w miejscach poważniejszych - dlatego od tej pory podkreślam wyraźnie i wykładam łopatologicznie: ludzi eleganckich i kulturalnych będę tutaj traktował kulturalnie. Normalnych normalnie, neutralnych neutralnie. Chrześcijan na ogół po chrześcijańsku, a większość na pewno z wzajemnością. Na chamstwo niektórych klaunów będę od tej pory odpowiadał chamstwem. Prostaków traktował jak prostaków, kmiotów jak kmiotów, bo na to zasługują. _--- Lubię dyskutować, ale na temat, bez osobistych wycieczek -- Maciej Markisz
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Lavendowa Pani 27.07.2015, 12:05

13 Na wargach rozumnego jest mądrość,
    14 Mądrzy swą wiedzę gromadzą,

Jak to odnosisz do siebie i swojego pisania?
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|circ 27.07.2015, 12:30

13 Na wargach rozumnego jest mądrość,
    14 Mądrzy swą wiedzę gromadzą,

Jak to odnosisz do siebie i swojego pisania?

Odnoszę tak jak widać w moim pisaniu.
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Włodek 27.07.2015, 12:12
    Bez przesady.
    Choć można robić flug ze swadą imć Kisiela.
    Np Minetu to był czerwonoskurwy buc pindian....
    Lub pieszczotliwie
    Ty parokonnym dyszlem po grzbiecie łechtany...
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Shepard 27.07.2015, 12:25
    http://www.wykop.pl/link/2672895/narodowcy-na-protescie-zwyzywali-fanow-ac-dc-od-kur-w/

"Polscy Patrioci" hehehe...

Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|circ 27.07.2015, 12:34

http://www.wykop.pl/link/2672895/narodowcy-na-protescie-zwyzywali-fanow-ac-dc-od-kur-w/

"Polscy Patrioci" hehehe...

A ty człowieku który wojskiem się interesujesz nie nauczyłeś się jeszcze, że to prowokatorzy?
    Po co tu śmiecisz materiałami dezinformacyjnymi?
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Shepard 27.07.2015, 12:37

A ty człowieku który wojskiem się interesujesz nie nauczyłeś się jeszcze, że to prowokatorzy?
    Po co tu śmiecisz materiałami dezinformacyjnymi?

Taaa... http://www.youtube.com/watch?v=hjSE-ooAz10

Zachód też "prowokuje" islamistów. Ta sama linia obrony.
    Odpowiedz
  • Re: Wulgaryzmy językowe|Sebinus 27.07.2015, 12:40
    Usprawiedliwianie swojej niewyparzonej gęby?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook