Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wspomnienia z przystanku Jezus

dodano: 3.08.2018, 19:34
akcje wątku: drzewko

Lat temu 8/9 nie pamiętam, wybrałem się ze znajomymi na Woodstock. Drugiego dnia festiwalu ja i mój druch umówiliśmy się z reszta drużyny pod ogrodzoną od ludzi strefą katolicką. Plac wielkości około 30 m2 postawiony wokół płotek. Na środku krzyż i jakaś scenka. Na samym przystanku około  30 osób. Stoimy tak w poblizu popijając piwko w oczekiwaniu na znajomków i kolega zaordynował, żebyśmy sprawdzili jak katolicy się bawią. Wchodząc zatrzymał nas łysy drab z informacją, że z piwem nie zostaniemy wpuszczeni. Zaczęliśmy z nim dyskutować argumentując, że to festiwal, a Wy jesteście jego częścią, co mamy z piwem zrobić na raz nie wypijemy wszystkich itp itd. Wtedy podszedł księżulo. Powiedział bodygardowi,żeby się oddalił co ten niezwłocznie uczynił. Chyba klechę zabolała frekwencja na ich wydarzeniu i każda osoba poprawi ich stan liczebny, nawet heretycy. Zaczęliśmy rozmawiać kazał nam mówić sobie na Ty i tak dalej. Kolega powiedział, że słabo marketingowo wyglądają i frekwencja licha. Na to sukienkowy lekko sie zapienił:

"A widzicie ile miejsca nam przydzielili! Sekta Krisznowców ma tak dużo placu, a my tak niewiele w dodatku w słabym miejscu."

Dla odmiany zdenerwowałem się ja:

"A co robił kler aby pomóc budować ten festiwal? Krisznowcy wspierali przedsięwzięcie od poczatku i w dodatku oferują praktycznie darmowe posiłki dla każdego. Co robią media katolickie i księza od lat? Plują na tych ludzi i organizatorów wydarzenia. Powinniście dziękować, że w ogóle tutaj jesteście. Ja bym z Wami w ogóle nie rozmawiał."

Tak mniej więcej przebiegła ta rozmowa. Wtem podszedł do nas młodzian wraz z dwoma dziewczynami. Jedna z nich nawet ładna i kolega sie zakochał od razu:) Podczas rozmowy jak usiedliśmy na ziemi oznajmił, że ją nawróci:D Zaczeliśmy dyskusję na temat funkcjonowania kleru w Polsce ksiądz po niezbyt długim czasie się w końcu ulotnił. Zwróciłem uwagę, że kiedy poruszaliśmy tematy biblijne to ten chłopak dyskretnie sygnalizował dziewczynom, że mówią coś nie tak. Zapytałem go czymś w rodzaju misjonarzy czy ewangelizatorów, a one są na przyuczenniu. Wypierali się twierdząc, że oni nie prowadzą żadnych ewangelizacji.  Niemniej uskuteczniali swoje dyrdymały i namawiali nas do poznania Jezusa i inne pierdolety. Pamiętam, ze jedna z dziewczyn stwierdziła, iż na przystanku Jezus jest tak mało ludzi z powodu nadchodzących czasów ostatecznych:D Bawili nas przednio ale po godzinie pojawili sie nasi znajomi i musieliśmy znikać.

Z tego co widze niewiele się zmieniło. Ludzi dalej garstka tylko entourage lepszy:

https://www.youtube.com/watch?v=MwGhYKaEAy0

Owsiak zaprosił a kler kozysta. Jestem mocno ciekawy czy zostałby zaproszony na jakis katolicki festiwal dla młodziezy. Obstawiam, że nie. Pytanie, dlaczego mimo tak nędznej frekswencji od lat oraz obsobaczania kleru Woodstocku dalej uparcie przyjeżdżają? Nie ma wszak obowiązku.

• Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Witt 3.08.2018, 20:05
    Najgorsze jest to, jak Tobie strasznie imponuje własne chamstwo.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Chumbawamba 3.08.2018, 20:29

Najgorsze jest to, jak Tobie strasznie imponuje własne chamstwo.

Och oburzyła się partyj na świnia zapominając, że sama z lubością tarza się w gnoju:D Paradne:D
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Witt 3.08.2018, 20:34

Och oburzyła się partyj na świnia zapominając, że sama z lubością tarza się w gnoju:D Paradne:D

O przepraszam, ja się nie tarzam, ja po Tobie tylko sprzątam.
    "Ileż to tragedii możnaby uniknąć, gdyby k**wa zalegalizować morderstwo, czerwone świry." - Gaius Marius.
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Chumbawamba 3.08.2018, 20:37

O przepraszam, ja się nie tarzam, ja po Tobie tylko sprzątam.

Chciałbyś partyjny warchlaku:D A ja sam po sobie sprzątam. Natomiast Ty lubisz fekalia, zwłaszcza partyjne:D
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Witt 3.08.2018, 21:14

Chciałbyś partyjny warchlaku:D A ja sam po sobie sprzątam. Natomiast Ty lubisz fekalia, zwłaszcza partyjne:D

Gurb pisał o urodzinach pewnego pana i tak mi sie po powyższym tekście z tym panem skojarzyłeś, nawet liryk dla Ciebie napisałem za te wszystkie Twoje końskie zaloty w moją stronę :). Jeśli pozwolisz:

Wieść gruchnęła dziś z samego rana,
    Znaleziono rzezaną końcówkę Urbana,
    Padła na pożywkę, rośła, tężała,
    I na wzorzec pierwowzoru wzrastała,
    Pytasz, czy to postać z gędźby, czy bajec?
    Nie, to Chumbuś - ot, kawał fiuta bez jajec.

Z wyrazami niepohamowanej sympatii... życzę miłego wieczoru.
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Chumbawamba 3.08.2018, 21:28

Gurb pisał o urodzinach pewnego pana i tak mi sie po powyższym tekście z tym panem skojarzyłeś, nawet liryk dla Ciebie napisałem za te wszystkie Twoje końskie zaloty w moją stronę :). Jeśli pozwolisz:

Wieść gruchnęła dziś z samego rana,
    Znaleziono rzezaną końcówkę Urbana,
    Padła na pożywkę, rośła, tężała,
    I na ...

No i wyszła świnia z worka:D Trzymałeś się dzielnie, ale warcholstwo silniejsze:D
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Ślabřík 3.08.2018, 20:18
    Šymuś, Vićcia, viehietaryjanskaja ježa dlia spažyvańnia.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_PYiyw4DsqHdqMamFAGgYaIW7sh4TqhZG.jpg
    Prostyja słovy. Prostyja rečy.
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|wesoły dobosz 3.08.2018, 20:23
    Jaki posiłek proponują jezusowcy? Ryba i ciemne bułeczki?

https://goldenbowl.gofoodpng.biz/wp-content/uploads/2017/01/Fish-and-Chips.jpg
    Czy naprawdę nie widzicie, jak wesoły dobosz idzie, nie słyszycie...? www.youtube.com/watch?v=Xas-wH3-Ch0
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Fredny 3.08.2018, 20:27
    #bezżadnegotrybu

Bo my jesteśmy rok'n'rolowcami
    Bijemy tanie wino
    Pijemy je litrami

https://pbs.twimg.com/media/DjsK6CKWsAMQ0oj.jpg
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|[Wstaw]less 3.08.2018, 20:53
    Aż szkoda, że nie siedzę w klimacie Woodstocku i tym podobnych, rozmowy z ewangelizatorami to jedne z najbardziej interesujących jakie miałem okazję prowadzić.
    It's the dark of night and I'm at the end of the line. Alone in my head and waiting for something divine. To answer me. Drowning to silence, the internal violence. I pray to make it through. The storm winds are growing as my dreams are blowing away. Just like you. https://www.youtube.com/watch?v=jHTJra7dhNQ
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Kátinka 3.08.2018, 21:31
    Nie mów mi Szymuś, nie mów mi Wićcia, że coś rozumiecie.

Straż pożarna (Feuerwehr) przyjechała ze Stadt Berlin.

https://pbs.twimg.com/media/DjsoTb_X0AA0Alr.jpg
    … oт Катюши передай привет…
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Wojo 3.08.2018, 22:55
    „W piekle znaleźć można wszystkie cnoty, z wyjątkiem pokory. W niebie wszystkie wady, oprócz pychy”
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|Kátinka 3.08.2018, 23:18
    W piekle znaleźć można wszystkie cnoty…

Gdyby tylko piekło istniało.

https://www.youtube.com/watch?v=xqcHEGWNfb0
    … oт Катюши передай привет…
    Odpowiedz
  • Re: Wspomnienia z przystanku Jezus|wesoły dobosz 3.08.2018, 23:23
    Z pozdrowieniami dla Wićci. Przekażcie.

„Winien będziesz – Wićcia – ty”.

https://www.youtube.com/watch?v=jxD8TlH_5Pc
    Czy naprawdę nie widzicie, jak wesoły dobosz idzie, nie słyszycie...? www.youtube.com/watch?v=Xas-wH3-Ch0
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook