Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP

dodano: 26.05.2019, 17:02
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

Tak uważam.

Uważam, że jest to jeden z lepszych listów biskupów jakie słyszałam i cieszę się, że był dziś odczytany w kościołach.

Cały list pasterski można przeczytać tu:

https://episkopat.pl/biskupi-do-wiernych-nie-uczynilismy-wszystkiego-aby-zapobiec-krzywdom/

+

• Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|drabinka 26.05.2019, 17:04
    Coś się z serwerem dzieje niedobrego. Nie mam już cierpliwość i poczucia stanu żywotnego.
    Zostawiłem tu drabinkę, ale gdzie ona się podziała?
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Teofila (w podróży) 26.05.2019, 17:05

Coś się z serwerem dzieje niedobrego. Nie mam już cierpliwość i poczucia stanu żywotnego.

Trza zrobić przerwę i oddać się lekturze.
    A choćby i list pasterski przeczytać - w linku powyżej.
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|drabinka 26.05.2019, 17:10

Trza zrobić przerwę i oddać się lekturze.
    A choćby i list pasterski przeczytać - w linku powyżej.

Co to to nie. Zapalę papieroska, wypiję herbatkę z czystka i idę na wybory, bo zwykle głosuję wieczorem.
    Zostawiłem tu drabinkę, ale gdzie ona się podziała?
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|mosiu 26.05.2019, 17:08

Panie Stanisławie, życzę jeszcze dużo sukcesów w walce piórem.
    Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13)
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|𝔊𝔬𝔱 𝔪𝔦𝔱 𝔲𝔫𝔰 26.05.2019, 17:12
    kartka przyjmie wszystko! zobaczymy czy pójdą za tym jakieś czyny i któryś z biskupów odpowie przed świeckim sądem za krycie pedofilnych księży!
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Ateistyczny lewak 26.05.2019, 17:53
    @Teofila - kazdy kto uwaza wyzej wspomniany list za "dobry" musi byc zindoktrynowany poza wszelkie granice przyzwoitosci, musi byc wyzuty z empatii, musi byc wyzuty z humanizmu. Nie jest moja intencja obrazic Cie, sama to uczynilas chwalac ten list. Uwazam ten list za obraze humanizmu.
    Niestety, episkopatologia wie, ze duza czesc wiernych podnieci sie tymi bzdurami I przyjmie je jako "slowo boze", ale to wy wierni, przyklaskujacy klerowi na kazde wykroczenie przeciwko ludzkosci jestescie tak samo albo nawet wiecej winni za zlo ktorego jestescie swiadkami. To wy pozwalacie I przyklaskujecie zboczeniom I zboczencom, to wy nie macie uczuc ludzkich, empatii I wspolczucia ofiarom. To wy utrzymujecie te bande, datkami I poparciem spolecznym, to wy jestescie winni, oni po prostu zeruja na was.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Teofila (w podróży) 26.05.2019, 19:17

@Teofila - kazdy kto uwaza wyzej wspomniany list za "dobry" musi byc zindoktrynowany poza wszelkie granice przyzwoitosci, musi byc wyzuty z empatii, musi byc wyzuty z humanizmu. Nie jest moja intencja obrazic Cie, sama to uczynilas chwalac ten list. Uwazam ten list za obraze humanizmu.
    Niestety, episkopatologia wie, ze duza czesc ...

Mógłby pan wytłumaczyć mi co pan zrozumiał z tego listu?
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Ateistyczny lewak 26.05.2019, 21:37

Mógłby pan wytłumaczyć mi co pan zrozumiał z tego listu?

Nie z tego swiata cynizm, bute, zaklamanie, hipokryzje… to na poczatek I powtorze NIE Z TEGO SWIATA.

Gadanie jest bardzo tanie, papier przyjmie wszystko od inteligencji czlowieka zalezy czy kupi bajer. Autorzy tego listo (nasi biskupi) wiedza, ze polski katonaziol przyjmie kazda bzdure, wystarczy ubrac falsz w ladne slowka I dla owieczek I baranow wszystko staje sie piekne, nie ma problemow, Bog czuwa.

Watykan og 97 lat oficjalnie "zwalcza" pedofilie a czyni to w ciekawy sposob Crimen Sollcitationis dokladnie mowi jak "zwalczac" pedofilie I inne ekscesy seksualne kleru. 8 paiezy "walczy" bez skutku ale toczenia piany jest duzo, mnostwo aktywnosci zero dzialania a raczej negatywne dzialanie (ukrywanie, wybielanie). Swiety JP2 dawal przyklad z Maciela, Benek16 grozil ekskomunika tym ktorzy beda wspolpracowac z organami scigania.

Jedyne co mozna zrozumiec z tego listu to konkuzja, pomimo, ze hierarchowie politycznie poprawnie udaja skruche to nie maja jakiegokolwiek zamiaru cokolwiek z tym procederem zrobic, tak bylo, tak jest I tak bedzie I nikt im (tak hierarchom jak oprawcom) nic (przynajmniej w Polsce) nie zrobi. Czuja sie ponad prawem, maja rzad na krotkiej smyczy I co?
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Annbis 26.05.2019, 19:51
    Na co - "wrażliwość" w Liście KEP i za co "odpowiedzialność"?
    Dlaczego uważasz, że ten List jest "bardzo dobry"?
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Glaubis 26.05.2019, 22:57

uwaza tak (twp) bo jest wierna corka k kat
    zapomniany, zapomniany, zapomniany, na [ff]orumku przez nikogo już niechciany
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Miecz Damoklesa 27.05.2019, 1:25

Fatalny jest. W zaparte trzeba iść.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz
  • Re: "WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ" - bardzo dobry list KEP|Miecz Damoklesa 27.05.2019, 1:26
    List w skrócie:
    1. Daliśmy d...
    2. Kryliśmy zwyrodnialców
    3. Ale ustępować ze stanowisk nie zamierzamy.
    "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)--------------"Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tego na innych". (ks. Daniel Wachowiak)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook