Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wizyta

dodano: 8.11.2019, 20:37
akcje wątku: drzewko

Autor: Piotrak_2

Dziś odwiedziłem w szpitalu bliską mi osobę. Paskudna kontuzja kolana jako zapowiedż wielu miesięcy bolesnej rehabilitacji. Wyprawa do toalety okazała się nie lada przedsięzięciem. Rozmowa o wszystkim i o niczym. Z tyłu mej głowy snuły się ciemne scenariusze.

Już żegnając się zobaczyłem niewielki krzyż powieszony nad drzwiami. I wtedy nagły przypływ pokoju... Jezu ufam Tobie.

• Re: Wizyta|Teofila (w podróży) 8.11.2019, 20:49
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Jezusa_Chrystusa_Jezu_Ufam_Tobbie_Eugeniusz_Kazimirowski_1934.jpg/220px-Jezusa_Chrystusa_Jezu_Ufam_Tobbie_Eugeniusz_Kazimirowski_1934.jpg

+++
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Teofila (w podróży) 8.11.2019, 20:50

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Jezusa_Chrystusa_Jezu_Ufam_Tobbie_Eugeniusz_Kazimirowski_1934.jpg/220px-Jezusa_Chrystusa_Jezu_Ufam_Tobbie_Eugeniusz_Kazimirowski_1934.jpg

+++

Nu, to trzeba jeszcze raz:

+++

(Repetitio est mater studiorum ;)
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Espero 8.11.2019, 21:25

Nu, to trzeba jeszcze raz:

+++

(Repetitio est mater studiorum ;)

Repetitio est mater studiorum.
    Ripetado estas patrino de lernado.
    „To nie tak! To nie tak! To nie tak! Nie użalaj się nad nami – tyś poeta!”
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|AnnaMS 8.11.2019, 20:57
    +++
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Cyrenejczyk 8.11.2019, 21:00
    niedawno rozmawiałem ze znajomym poznanym w szpitalu trzy lata temu
    razem leżeliśmy w jednej sali przed i po operacjach
    dopiero teraz powiedział mi, że gdy kapelan szpitalny przychodził udzielać mi komunii, on czuł ogromny dyskomfort
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Ateistyczny lewak 8.11.2019, 21:09
    No I spoko… rehabilitacja zalatwiona.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Ateistyczny lewak 8.11.2019, 21:24
    Mowiac "Jezu ufam Tobie" po co w ogole chodzic do szpitala… kazda wizyta w szpitalu przeczy ufaniu.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Boski 8.11.2019, 21:26

Mowiac "Jezu ufam Tobie" po co w ogole chodzic do szpitala… kazda wizyta w szpitalu przeczy ufaniu.

Już ci pisałem i jeszcze raz napiszę :)
    Wiara nie wymaga logiki.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Cyrenejczyk 8.11.2019, 21:39

Już ci pisałem i jeszcze raz napiszę :)
    Wiara nie wymaga logiki.

zapomniałem już ile galaktyk mieści się w nieskończenie małym punkcie
    pamiętasz?
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|MH 8.11.2019, 21:42

pamiętasz?

Co rozumiesz przez „nieskończenie mały punkt”? Czytałeś „Pierwsze trzy minuty” Stevena Weinberga?

… So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Boski 8.11.2019, 21:48

pamiętasz?

Szacuje się, że w widzialnym Wszechświecie istnieje 350 miliardów dużych galaktyk oraz 3,5 biliona galaktyk karłowatych. Wszystkie te galaktyki tworzą 25 miliardów grup galaktyk zawartych w 10 milionach supergromad galaktyk
    :D
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Cyrenejczyk 8.11.2019, 21:52

Szacuje się, że w widzialnym Wszechświecie istnieje 350 miliardów dużych galaktyk oraz 3,5 biliona galaktyk karłowatych. Wszystkie te galaktyki tworzą 25 miliardów grup galaktyk zawartych w 10 milionach supergromad galaktyk

i pomyśleć, że jeszcze niespełna 14 miliardów lat temu tego nie było
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|Boski 8.11.2019, 21:54

Nooo I na dodatek gdyby to była prawda to nikt by o tym nie wiedział :)
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|MH 8.11.2019, 21:57

I zupełnie nie mamy pojęcia, co było –15 mld lat temu. Inny wszechświat, który się zapadł do osobliwości? W pulsację Wszechświata wierzą hinduiści, co zainteresowało paru wybitnych fizyków.
    Odpowiedz
  • Re: Wizyta|MH 8.11.2019, 21:53

Istnieje też ciemna materia, której istoty nie rozumiemy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciemna_materia
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook