Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wilki w owczych skórach.

dodano: 13.02.2020, 16:26
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

Siły zła są niewiarygodnie perfidne i podstępne. Np rzucono ostatnio kwestię celibatu tylko po to aby Franciszek mógł się ''wycofać''z takiego pomysłu i ten sposób niektórzy ludzie którzy wyrażali zaniepokojenie poczynaniami świątobliwego papieża mogli zostać oszukani. Prawdopodobnie od początku sprawa celibatu nie miała zostać podjęta (Przynajmniej na tym etapie) Proces taki nazywa się potocznie ''gotowaniem żaby'' 

Jezus wyraził to w ten sposób: 

''

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami16 Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? 17 Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. 18 Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. 19 Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. 20 A więc: poznacie ich po ich owocach.

''

A tu chodzi jeszcze o przykrycie praktycznego aktu budowy ogólnoświatowego kościoła szatana który to proces rażno posuwa się do przodu. 

 • Re: Wilki w owczych skórach. |Annbis 13.02.2020, 17:43
  Sekretarz specjalny Synodu Amazońskiego kard. Czerny: Sprawa celibatu jest otwarta:

  Posynodalna adhortacja apostolska Querida Amazonia nie oznacza końca dyskusji nad celibatem – mówi kard. Michael Czerny, sekretarz specjalny Synodu Amazońskiego. Podczas środowej prezentacji dokumentu Franciszka w Watykanie purpurat podkreślił, że Kościół będzie dalej zastanawiać się nad poluzowaniem obowiązku bezżenności kapłańskiej.

  Michael Czerny to kanadyjski jezuita, podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. W 2019 roku papież Franciszek włączył go do kolegium kardynalskiego. Wcześniej Czerny nie był biskupem. Święcenia otrzymał osobiście z rąk papieża Franciszka. Współkonsekratorami byli bliscy współpracownicy papieża - kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin oraz kardynał Peter Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
  Na październikowym Synodzie Amazońskim kard. Czerny pełnił funkcję sekretarza specjalnego. W środę purpurat był jednym z prezentujących papieską adhortację posynodalną.

  Jak podaje oficjalna austriacka kościelna agencja prasowa, Kathpress, hierarcha zaznaczył wyraźnie, że Querida Amazonia nie oznacza końca dyskusji o zmianach w celibacie. Według kard. Czernego dokument nie jest bynajmniej „punktem końcowym” Synodu Amazońskiego. Gdy idzie o „szczególnie odległe” obszary sprawa udzielania święceń żonatym mężczyznom „pozostaje otwarta”. - O tym dyskusja będzie trwać dalej – podkreślił purpurat.

  https://www.pch24.pl/sekretarz-specjalny-synodu-amazonskiego-kard--czerny--sprawa-celibatu-jest-otwarta,73957,i.html
  Odpowiedz
 • Re: Wilki w owczych skórach. |Annbis 13.02.2020, 17:45

  Sekretarz specjalny Synodu Amazońskiego kard. Czerny: Sprawa celibatu jest otwarta:

  Posynodalna adhortacja apostolska Querida Amazonia nie oznacza końca dyskusji nad celibatem – mówi kard. Michael Czerny, sekretarz specjalny Synodu Amazońskiego. Podczas środowej prezentacji dokumentu Franciszka w Watykanie purpurat podkreślił, że Kościół będzie dalej zastanawiać się nad poluzowaniem obowiązku bezżenności kapłańskiej.

  Michael ...


  W podobnym tonie wypowiedział się także kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Amazońskiego. - Wiele spraw jest w ruchu. Trzeba dalej dyskutować – stwierdził. Jak wskazał, papież Franciszek ani nie odrzucił propozycji Synodu Amazońskiego, ani wyraźnie ich nie przyjął. Ojciec Święty jedynie „zaprezentował” dokument finalny synodu, a to, zaznaczył Baldisseri, „bardzo ważny” aspekt całej sprawy. Według purpurata choć dokument synodalny nie jest częścią Magisterium, to ma swój „autorytet moralny”.
  Przypomnijmy, że w adhortacji apostolskiej Querida Amazonia papież Franciszek w ogóle nie odniósł się do propozycji wprowadzenia w Kościele katolickim viri probati, czyli sprawdzonych żonatych mężczyzn, którzy mieliby otrzymywać święcenia kapłańskie. O taki krok prosili papieża Ojcowie Synodalni. Jak wynika ze słów kardynałów Czernego i Baldisseriego, oznacza to jednoznacznie, że sprawa jest wciąż otwarta.

  Źródła: Kathpress.co.at, PCh24.pl

  https://www.pch24.pl/sekretarz-specjalny-synodu-amazonskiego-kard--czerny--sprawa-celibatu-jest-otwarta,73957,i.html
  Odpowiedz
 • Re: Wilki w owczych skórach. |Annbis 13.02.2020, 18:01

  W podobnym tonie wypowiedział się także kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu Amazońskiego. - Wiele spraw jest w ruchu. Trzeba dalej dyskutować – stwierdził. Jak wskazał, papież Franciszek ani nie odrzucił propozycji Synodu Amazońskiego, ani wyraźnie ich nie przyjął. Ojciec Święty jedynie „zaprezentował” dokument finalny synodu, a to, zaznaczył Baldisseri, „bardzo ważny ...


  Ojciec Święty nie zadekretował wprawdzie rewolucji, ale zostawił otwarte drzwi do bardzo głębokich zmian. Teraz Kościół katolicki czeka długa batalia o interpretację dokumentu. Pole manewru jest ogromne.
  apieska adhortacja stanowi doskonały grunt do dalszej pracy środowisk modernistycznych. Jedni z czołowych przywódców europejskiego ruchu progresywnego, kardynałowie Reinhard Marx z Niemiec i Christoph Schönborn z Austrii, wyrazili po publikacji adhortacji głębokie zadowolenie. Marx wskazał, że tekst stanowi zachętę do dalszej debaty, także odnośnie zmian na Drodze Synodalnej w samych Niemczech. Jego zdaniem wszystko o czym dyskutowano, dalej leży na stole. Schönborn powiedział z kolei, że drzwi, które zostały otwarte, otwarte pozostają, a Querida Amazonia stanowi wielkie „tak” dla owoców Synodu Amazońskiego. Ocenę tekstu bardzo trafnie podsumował portal kolońskiego radia katedralnego Domradio.de. „Na razie bez poluzowania celibatu i święceń dla kobiet”. „Na razie” - to słowo klucz, które musi przyświecać nam podczas lektury dokumentu Ojca Świętego.

  https://www.pch24.pl/jak-adhortacje-franciszka-zinterpretuja-progresisci-a-jak-konserwatysci-,73952,i.htm
  Odpowiedz
 • Re: Wilki w owczych skórach. |tia 13.02.2020, 18:12
  "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami."

  Odkąd pamiętam, to nie słyszałem, aby ktoś twierdził: "Wyrocznia Pana..." Coś we współczesnym świecie mamy poważny deficyt proroków.
  najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook