Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Wielkanocne pozdrowienia

dodano: 5.05.2013, 14:59
akcje wątku: drzewko

Autor: Geoffrey

Oksymoron roku: rosyjskie siły pokojowe

Wszystkim czytelnikom i współtwórcom Frondy, autorom forum i blogowiska, a także pracownikom wszyskich instytucji, którzy goszczą na Frondzie służbowo; wszystkim przyjaciołom i nieprzyjaciołom, z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego w chrześcijańskich Kościołach Wschodnich - składam serdeczne pozdrowienia i życzę wszelkich Łask Ducha świętego dla Was i Waszych bliskich.

• Re: Wielkanocne pozdrowienia|salvatore 5.05.2013, 16:14
    Dziękuję i wzajemnie Geoffreyu :)
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Phantom 5.05.2013, 17:04
    Dzięki y wzajem! :)
    Raz powiedziałem - ale mi sie durniowi porąbało.
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Geoffrey 5.05.2013, 17:43
    Salvatore, Phantom - dzięki za wzajemność :)
    .
    Wśród innych ważnych majowych świąt ( Pierwszy Maja, dzień Czekoladowego Ptaka ), informacja o święcie Zmartwychwstania Pańskiego jakoś nie mogła się na Frondzie przebić.
    .
    Xymox, który piszesz swe imię cyrylicą:

Chrystos Woskres -Woistynno woskres.
    Prawdziwie zmartwychwstał - w znaczeniu: "naprawdę", "rzeczywiście", nie "prawidłowo"

Pozdrawiam !
    Xpuctoc Bockpec!
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Geoffrey 5.05.2013, 20:33
    Dziękuję, Eden.
    Z greckokatolickiej.
    .
    Borzobohata - to też odpowiedź na Twoje pytanie.
    .
    Pozdrawiam !
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Teofila (w podróży) 5.05.2013, 21:21
    Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu (Rz 6,7)
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Bar_ka 5.05.2013, 21:25
    I tak jakoś milej się na Frondzie zrobiło. Jadąc rano do ogródka podśpiewywałam sobie Alleluja.
    A tak teraz wieczorem nasuwa się refleksja - święta - świętami, a Pan zmartwychwstaje codziennie .
    Dziękuję za życzenia.
    Zmęczone są me oczy od patrzenia w górę, Panie stań przy mnie bo jestem w ucisku. I oto ustrzegłeś moją duszę od czeluści zagłady, gdyż odrzuciłeś za siebie wszystkie moje grzechy. /Iz, 38/
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Włóczykij 5.05.2013, 21:45

I tak jakoś milej się na Frondzie zrobiło. Jadąc rano do ogródka podśpiewywałam sobie Alleluja.
    A tak teraz wieczorem nasuwa się refleksja - święta - świętami, a Pan zmartwychwstaje codziennie .
    Dziękuję za życzenia.

>>>I tak jakoś milej się na Frondzie zrobiło.

!!!
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|BRMTvUngern-Sternberg(Agora do w 5.05.2013, 21:42
    :0)))
    Nie mogąc Giertychowi sprostać,musieli wnet kompleksów dostać.Bo jak uczy Freud profesor :w człowieku rodzi się agresor,gdy mu o sobie złe mniemanie nasuwa z innym porównanie.Nikt nie godzi się z ochotą z tym że zwykłym jest idiotą.
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Geoffrey 6.05.2013, 2:49
    Borzobohata:
    Napisałem, ze jestem grekokatolikiem. Modlę się za Papierza. Szczerze.
    Generalnie modlę się i piszę szczerze, życzenia też takie są.
    Nikogo nie zabiłem, szczególnie z Twojej rodziny, nic mi nie wiadomo o tym, jakoby byłbym podły.
    Wasz król Jan Kazimierz zdobył Ruś Halicko - Wołyńską pokonując naszego król Daniela Halickiego. Oddał Maryi ziemie, które od trzystu lat, od chrztu Włodzimierza w 988 roku były chrześcijańskie i już do Maryi należały. Pusty gest złodzieja. Niestety, ale to Kazimierz Wielki pierwszy wyciągnął ręce po ruskie ziemie, wprowadzając do polskiego państwa 30% ludności ruskiej, o obcej kulturze, języku i wyznaniu. To był błąd, za który płaciły późniejsze pokolenia, do Twojej rodziny włącznie.
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Geoffrey 6.05.2013, 15:30
    Eden: Dziękuję za poprawkę. Rzeczywiście, pisałem o Kazimierzu Wielkim.
    Co do metropolity Andrzeja Szeptyckiego - czytałem jego listy pasterskie, w których zawsze nawoływał do pokoju i poszanowania Przykazań Bożych, do opamiętania i powstrzymania sie przed przemocą. Wpływy Metropolity na Wołyniu były jednak minimalne, gdyż Wołyń był prawosławny - to były zabór rosyjski. Właśnie nieugiętej postawie Metropolity ( którą naraził się ukraińskim nacjonalistom), rozmiary ukraińskich zbrodni w Galicji nigdy nie przyjęły takiej skali, jak na Wołyniu.
    Pozdrawiam !
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|Girolamo 31.03.2018, 14:16
    Przyłączam się do tych historycznych już życzeń jakiejś nieznanej mi, ale nietuzinkowej postaci.

Dodam kilka uwag najpierw pana WC:

"malowane jajko na stole jest pamiątką tego, że ktoś dawno dawno temu zrobił coś czego się normalnie nie robi - powrócił ze śmierci do życia” – pisze Cejrowski...
    http://www.fronda.pl/a/cejrowski-wielkanoc-nie-moze-byc-swiecka,49591.html

Podobają mi się też Jego życzenia:

„Wszystkim niewierzącym życzę wiary. Wszystkim byłym wierzącym, życzę powrotu wiary. Wszystkich walczących z Bogiem, zawiadamiam, że są wierzący - gdyby nie wierzyli, to by nie zwalczali czegoś czego nie ma, tak jak ja nie zwalczam UFO oraz osób wierzących w UFO i organizacji przygotowujących się na powrót UFO. Wszystkim walczącym o wolność i niepodległość, życzę zmartwychwstania Ojczyzny wolnej i niepodległej”.

Od siebie dodam, że ze wzruszeniem przyjmuję do wiadomości, jak ostatnio napisał pan B., że jest sam, samotny, bez bliskich. Czyli jakby Pan Bóg chciał Go mieć tylko dla Siebie. Cokolwiek to znaczy.
    Takim samotnym, opuszczonym, być może w oczach tego świata niezaradnym i niedzisiejszym, wszystkim poszukującym i tym, którym się wydaje coś ziemskiego, by mieli ochotę i odwagę, ale i sposobność szukać aż do skutku...
    Abyśmy wszyscy mieli czas i siły zamyślić się nad tym, co pan WC tak trafnie nazywa: "że ktoś dawno dawno temu zrobił coś czego się normalnie nie robi - powrócił ze śmierci do życia”:-)
    Alleluja!

http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: Wielkanocne pozdrowienia|DelfInn 31.03.2018, 16:31
    thx!:)
    wzajem!:)

Sursum corda!

aaaa... tego no... moze cos by pospiewac... razem?;)
    https://www.youtube.com/watch?v=y0L8-fwC0zc&app=desktop

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook